Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

TURIN, Włochy, 6 czerwca 2018 r. ( LifeSiteNews ) – Czołowy kardynał watykański dołączy do globalistycznych elit z Europy Zachodniej i Ameryki w tajemniczym zamkniętym spotkaniu w tym tygodniu, aby omówić populistyczny wzrost w Europie, a także wybory w środkowych Stanach Zjednoczonych , między innymi.

Pietro Cardinal Parolin, 63, Sekretarz Stanu Watykanu, został zaproszony do przyłączenia się do globalnego spotkania Bilderberg Meeting w 2018 roku w Turynie we Włoszech.

Spotkania Bilderberga od 1954 r. Były wykorzystywane jako forum dla światowych elit, aby rozwijać swoją wizję świata. Uczestnicy mogą swobodnie wykorzystywać informacje z dyskusji. Nikt nie może ujawnić, kto powiedział co. Osoby o wysokim profilu, które brały udział w spotkaniu Bilderberg w tym samym czasie lub innym, obejmują takie elity jak David Rockefeller, Bill Gates, Bill i Hillary Clinton, Angela Merkel, Tony Blair, Emma Bonino, Pierre Elliott Trudeau.

W tym tygodniu 128 uczestników z 23 krajów omówi dwanaście tematów: „populizm” w Europie; „nierówność”; „Przyszłość pracy”; sztuczna inteligencja; „USA przed średnimi”; wolny handel; „Przywództwo światowe USA”; Rosja; obliczenia kwantowe; Arabia Saudyjska i Iran; „Świat post-prawdy”; i bieżące wydarzenia. W ubiegłym roku tak zwany „populizm” był ósmym punktem programu; w tym roku jest pierwszy. Rządy wyśmiewane jako populistyczne zostały wybrane w Czechach i we Włoszech od zeszłorocznego spotkania.

Według jego własnej literatury celem dorocznego spotkania Bilderberg jest „wspieranie dialogu między Europą i Ameryką Północną”.

Niektórzy watykańscy obserwatorzy zastanawiają się, czy Parolin przekaże uczestnikom specjalne przesłanie od papieża Franciszka. Od czasu jego wyboru w 2013 r. Papież Franciszek poparł przyczyny globalistyczne, takie jak zmiana klimatu i cele zrównoważonego rozwoju ONZ. Parolin będzie pierwszym gościem z Watykanu, który kiedykolwiek uczestniczył w spotkaniu Bilderberg.

Kardynał jest jednym z najpotężniejszych urzędników Kurii i został uznany przez obserwatorów watykańskich za zdolnych do odniesienia sukcesu Franciszka. Parolin twierdzi, że nauczanie Papieża Franciszka w Amoris Laetitia reprezentuje „zmianę paradygmatu” dla Kościoła. Krytykował go chiński kardynał Zen za „samobójstwo” Watykanu z Chinami. I był zaangażowany wraz z Watykanem w wynajęcie pro-gejowskiej kancelarii prawnej, która dążyła do zamknięcia katolickiej strony internetowej krytycznej wobec papieża Franciszka.

Krytycy Fundacji Spotkania Bilderberg wierzą, że spotkania niszczą demokrację. 

„Wysoce skryte coroczne spotkanie grupy Bilderberg podlega z każdym rokiem coraz dokładniejszej analizie” – powiedział Daniel McAdams dla LifeSiteNews. McAdams jest dyrektorem wykonawczym Instytutu dla Pokoju i Dobrobytu Ron Paula.

„Ci globalscy Bilderberg gardzą nie-elitami, a szczególnie obrażają narodową suwerenność i popularne głosowanie” – kontynuuje McAdams. „Ich odgórne podejście” wiemy, co jest najlepsze dla ciebie „, szkodzi raczej niż pomaga najbiedniejszym na świecie.”

Wśród tych, którzy wyrażą swoje poglądy na temat „populizmu” i innych tematów, jest historyk-dziennikarka Anne Applebaum; jej mąż, polski polityk Radosław Sikorski; Szef Banku Anglii, Mark Carney; dyplomata Henry Kissinger; Peggy Noonan z Washington Post; George Osbourne, były brytyjski kanclerz skarbu; Szef RyanAir Michael O’Leary; Premier Belgii Charles Michel — i kardynał Parolin.

W sposób, w jaki McAdams to widzi, kardynał Parolin jest niezwykłym gościem.

„Chociaż Kościół Rzymsko-Katolicki jest prawdziwie globalną organizacją, to na szczęście nie jest organizacją globalistyczną”, powiedział. „Chociaż włączenie kardynała Parolina do tegorocznego spotkania niekoniecznie musi budzić naszą pogardę, powinniśmy zrozumieć, że Bilderbergowie i podobne grupy w dużej mierze niewybranej elity częściej niż sprzeciwiają się raczej niż popierają nauczanie katolickie”.

McAdams nazwał miliardera technologicznego Billem Gatesem jako regularnym uczestnikiem Spotkań Bilderberg i wskazał na jego zderzenie z katolickim nauczaniem o życiu i rodzinie.

„Jest w trakcie zatwierdzania niektórych z najbardziej antykatolickich poglądów, jakie można sobie wyobrazić” – powiedział McAdams LifeSiteNews. „Na konferencji TED kilka lat temu Gates otwarcie wyraził opinię, w jaki sposób możemy zmniejszyć liczbę ludności świata o miliard”.

Gates wysłuchiwał swoich teorii o tym, jak powstrzymać globalne zmiany klimatyczne, które według niego są dziełem człowieka.

„Jego rekomendacja? Używając „nowych szczepionek, usług opieki zdrowotnej i zdrowia reprodukcyjnego, moglibyśmy zmniejszyć (populację) o 10 lub 15 procent”, powiedział McAdams, cytując Gatesa. „Oznacza to zabijanie dzieci, aby osiągnąć swój cel, jakim jest zmniejszenie produkcji dwutlenku węgla.”

McAdams zastanawiał się, czy Parolin uczestniczył w spotkaniu, aby ewangelizować światowe elity lub nawiązać z nimi kontakt.

„Gdyby kardynał Parolin uczestniczył w spotkaniu i zapewniał bezkompromisową obronę katolickiego stanowiska w sprawach takich jak życie i zasady pomocniczości, powinniśmy być zadowoleni, że” poleciał flagą „na wrogim terytorium – powiedział.

„Jeśli jednak jego jedynym celem jest ocierać się o elity, a czyniąc to, aby uzasadnić wydarzenie, które podważa nasze zasady katolickie, powinniśmy bardzo negatywnie oceniać jego udział” – podsumował McAdams.

Przedstawiciel mediów z Bilderberg Meetings powiedział LifeSiteNews, że ich goście są wybierani jako osoby prywatne, a nie jako przedstawiciele ich pracodawców lub firm.

„Spotkanie w Bilderbergu zawsze cechowało się dużą różnorodnością branż, środowisk i opinii” – napisał zespół Bilderberg Media. „Uczestnicy biorą udział jako samodzielne jednostki”.

„Kluczową kwestią jest dla nas pytanie, czy uczestnicy mają interesujący punkt widzenia, niezależnie od przynależności do funkcji” – dodali.

Źródło: LifeSiteNews

Dlaczego watykański Sekretarz Stanu spotyka się z globalistami z grupy Bilderberg?

Uczestnikami spotkań są osoby należące do elit politycznych, intelektualnych, biznesowych czy medialnych takie jak np. David Rockefeller, Bill Gates, małżeństwo Clintonów, Angela Merkel, Tony Blair, czy Pierre Elliott Trudeau.

Z Polski, na czerwcowe spotkanie przybędzie Radosław Sikorski wraz z żoną Anne Applebaum, którzy zabiorą głos na temat „populizmu w Europie”. W przeszłości, uczestnikami spotkań grupy byli także Aleksander Kwaśniewski czy Jacek Rostowski.

Nie wiadomo, czy kard. Parolin przekaże jakieś specjalne przesłanie od papieża Franciszka. Otwarcie grupy na Watykan najprawdopodobniej związane jest ze wspieraniem kwestii związanych z ekologią – takimi jak np. walka z globalnym ociepleniem, na którą kładzie się nacisk w czasie obecnego pontyfikatu.

więcej: https://www.pch24.pl/przedstawiciel-watykanu-na-spotkaniu-globalistow-z-grupy-bilderberg,60800,i.html