Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

​KOŚCIÓŁ KATOLICKI POWINIEN BYĆ PRAWDĄ, GDYŻ PRZECIEŻ REPREZENTUJE BOGA OJCA WSZECHMOGĄCEGO I CAŁĄ TRÓJCĘ PRZENAJŚWIĘTSZĄ. POWINNI SIĘ CIESZYĆ CI MASOŃSCY GRZESZNICY WATYKAŃSCY ŻE JEST KTOŚ, KTO PRZEKAZUJE SŁOWA Z NIEBA, ABY SIĘ NAWRÓCILI. JEŚLI ANTYPAPIEŻ – APOSTATA I WŁAŚCIWE ANALFABETA, BO ANGIELSKIEGO NIE UMIE A POWINIEN UMIEĆ KAŻDY NA TAKIM STANOWISKU – NIENAWIDZI JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA I MARYI, TO NIECH OPUŚCI TO ŚWIĘTE MIEJSCE NIESTETY JUŻ PRZEZ NIEGO I JEMU PODOBNYCH DUCHOWNYCH ZHAŃBIONE OD PIERWSZEGO DNIA POBYTU W WATYKANIE. TAKI UCZONY, A CZYTA TO, CO MU NAPISZĄ MASONI. JAK FRANEK NIE CHCE MÓWIĆ PRAWDY, TO NIECH ZREZYGNUJE ZE STANOWISKA PAPIEŻA I NIECH PANA BOGA NIE OBRAŻA I NAS TEŻ, BO TY FRANEK POWINIENEŚ MÓWIĆ TYLKO PRAWDĘ. TO KIM TY JESTEŚ – MASONEM?
​TO SAMO POWIEM O EPISKOPACIE W POLSCE – SKORO DUCHOWNI: GĄDECKI I POLAK PRYMAS WYWYŻSZAJĄ DIABŁA LUTRA A PONIŻAJĄ BOGA STWORZYCIELA I UCZYNILI

​ ​Z BOGA SWEGO SŁUGĘ, TO JUŻ NIE MOŻNA WIĘCEJ TOLEROWAĆ TEJ DEMONICZNEJ POSTAWY EPISKOPATU W POLSCE, BO NIE POLSKIEGO.  W ŁOMŻY BISKUP ODDAŁ CUDOWNY OBRAZ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA DO MUZEUM, A PRZECIEŻ GDY BYŁ W CHICAGO TO ZAMÓWIŁ GO I KAZIMIERZ ZAPŁACIŁ 1.000,- DOL. KOSZTÓW. OBŁUDA. mk.

Ojciec Augustyn Pelanowski OSSPE – znany rekolekcjonista, kaznodzieja i kapłan z zakonu paulinów otrzymał zakaz wypowiedzi publicznych i przeniesiono go z Wrocławia do klasztoru paulinów w Łęczyszycach koło Grójca. O sprawie poinformował na swoim profilu na Twitterze red. Rafał Dudkiewicz z Polskiego Radia24.

Ojciec Pelanowski w swoich kazaniach wielokrotnie sprzeciwiał się sprowadzaniu do Polski islamskich imigrantów i ostro krytykował papieża Franciszka, a także polskich biskupów w tym arcybiskupa metropolitę łódzkiego Grzegorza Rysia, Prymasa Polski Wojciecha Polaka, którzy bezrefleksyjnie naciskają na otwarcie się Polski na islamskich przybyszów.

Według red. Dudkiewicza, decyzję tę podjął generał zakonu paulinów, a ojciec Augustyn Pelanowski może sprawować Mszę Świętą jedynie prywatnie:

– Ojciec Augustyn Pelanowski, znany paulin kaznodzieja, został przeniesiony z klasztoru wrocławskiego-decyzją Generała Paulinów-do klasztoru w Łęczyszycach, niedaleko Grójca. Otrzymał zakaz publicznych wystąpień i może odprawiać tylko msze prywatne. Kara za mówienie prawdy – napisał dziennikarz.


Rafal Dudkiewicz @RafalDudkiewic1
 

Ojciec Augustyn Pelanowski, znany paulin kaznodzieja, został przeniesiony z klasztoru wrocławskiego-decyzją Generała Paulinów-do klasztoru w Łęczyszycach, niedaleko Grójca.
Otrzymał zakaz publicznych wystąpień i może odprawiać tylko msze prywatne.
Kara za mówienie prawdy.

 

Ojciec Pelanowski w swoim kazaniu na uroczystość Świętego Szczepana, 26 grudnia 2017 roku przewidział swoją przyszłość mówiąc:

– Jak mi zamkną usta i będę głodny, i spragniony, i wyrzucą mnie może z zakonu. Może będę przybyszem, będę chory i nagi, w zamknięciu bez pozwolenia odzywania się, to mnie może ktoś z was odwiedzi […], bo moi bracia w wierze mi mogą uczynić to, co Szczepanowi. I patrzcie, kto na mnie pierwszy rzuci kamieniem. Jak dostanę kamieniem w głowę, to może przed śmiercią zdążę wam powiedzieć, kto pierwszy rzucił i tez powiem: „Panie nie poczytaj mu tego za grzech”. I za pewne nie będzie to muzułmanin, tylko ktoś bliski, jak bliscy byli Szczepanowi ci, którzy go ukamienowali. Amen. – tak kończył swoje kazanie w Święto Świętego Szczepana.

Właściwie nie trzeba komentować tej sprawy, a jedynie należy modlić się o za ojca Augustyna Pelanowskiego i jego przełożonych, którzy uciszają odważnego kapłana. Warto wysłuchać w całości dramatycznego kazania, w którym ojciec Pelanowski przewidział swoją przyszłość.