Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Poziomki leśne – te maleńkie owoce o cudownym zapachu i ich liście poprawią samopoczucie, zdrowie i wygląd. Towarzyszą człowiekowi od epoki neolitu,  są wspaniałym naturalnym lekarstwem przy chorobach serca, wątroby, nerek i zaburzeń metabolicznych spowodowanych zalegającymi toksynami bo doskonale oczyszczają.

Poziomki - roślinka wielkiej mocy - rozpuszcza nawet kamień nazębny

W dawnych wiekach poziomki stanowiły smaczne pożywienie i lekarstwo. Nie znano wówczas jeszcze truskawek, te ostatnie nie są dziełem natury powstały w wyniku skrzyżowania.  Najstarsza rycina poziomki znajduje się w Zielniku Mogunckim z  1454 r.

Hieronim Spiczyński w XVI wiecznym zielniku doradzał:

Poziomki tak surowe, jak i warzone, w gorączkach używane, bywają wielką ochłodą chorym. Także, którym się wiele żółci w żołądek wylewa, którzy gorzkość w uściech czują, tym bywają bardzo użyteczne(…). Nerkom zawrzedziałym i bolejącym ziele poziomkowe i z korzeniem, aż 3 garści obojga wziąwszy, w pół garnca wody warzyć, do wy wrzenia połowicy, a rano i na noc ciepło dawać, po 8—9 łyżek.

Z botanicznego punktu widzenia owoc poziomki składa się z licznych suchych orzeszków osadzonych na mięsistym, rozrośniętym dnie kwiatowym.

Owoce dojrzewają w czerwcu i lipcu, surowcem leczniczym są liście, owoce i korzenie pozyskiwane z roślin dziko rosnących.
Wykorzystujemy je do kuracji wzmacniających, oczyszczających, odchudzających, przy chorobach pęcherza i nerek, wirusowym zapaleniu wątroby, chorobach dróg żółciowych, kamicy nerkowej i żółciowej,  zaburzeniach przemiany materii, nadciśnieniu, chorobach serca, miażdżycy, podagrze i innych zaburzeniach przemiany soli, reumatyzmie,  stanach zapalnych gardła i jamy ustnej, wypryskach,  problemach skórnych oraz niedoborach składników odżywczych, witamin, biopierwiastków  – owoce i wodne napary ziela mają działanie odżywcze i witaminizujące. Działają ściągająco, moczopędnie, bakteriobójczo, odtruwają, oczyszczają krew i regulują przemianę materii.

poziomka leśna właściwości przepisy

Poziomki przepisy lecznicze

Napar z liści
Łyżkę suszonych liści poziomki zalać szklanką wrzątki, parzyć 10 minut pod przykryciem, pić 2-3 razy dziennie między posiłkami w zaburzeniach przemiany materii, kamicy, miażdżycy, gośćcu, problemach skórnych, dla oczyszczenia, wzmocnienia oraz jako środek moczopędny i odchudzający.

Napar taki zawiera dobre węglowodany, tłuszcze, białko,wapń, prowitaminę A , witaminy z grupy B, C. Ma właściwości
orzeźwiające, oczyszczające, zapobiega próchnicy, rozpuszcza kamień nazębny i złogi miażdżycowe w naczyniach krwionośnych

Kuracja z owoców
W otyłości, podagrze, schorzeniach nerek i serca, a także przy niedoborze witamin można przeprowadzić kurację poziomkową:
Przez tydzień należy zjadać codziennie w kilku porcjach 30—50 dag dojrzałych owoców pozyskanych ze stanowisk naturalnych, nie hodowli.
Uwaga! U niektórych osób poziomki mogą wywoływać uczulenie objawiające się wysypką. Ale należy pamiętać, że w takich wypadkach nie poziomka winna, ale ogólna awitaminoza organizmu

Maseczka odżywcza
Przy tłustej skórze roztarte poziomki nałożyć na twarz i dekolt, przy suchej do miazgi dodać łyżkę tłustej śmietany. Poziomki regenerują, odżywiają skórę, usuwają plamy, odświeżają koloryt cery i rozjaśniają przebarwienia, nawet piegi. Można również rano i wieczorem przecierać twarz wyciśniętą łyżką soku wymieszaną z mlekiem.

Mieszanka na odchudzanie
Wymieszać w równych ilościach: liści poziomki, suszonych ogonków czereśni lub wiśni i wąsów kukurydzy. Łyżkę mieszanki zaparzać 10 minut w 1,5 szklanki wrzątku. Pić 2-3 razy dziennie po 1/2 szklanki.
Oczyszcza, odchudza, poprawia metabolizm, zapobiega osadzaniu się tłuszczu, hamuje apetyt na słodycze.

Hemoroidy
Wywar z liści stosuje się przy hemoroidach do lewatyw i przemywań – łyżkę liści zalać szklanką wrzątku, naciągać 20 minut, przecedzić.

Nieżyt żołądka i jelit, kamica, zbyt obfite miesiączki
Łyżkę mieszanki liści i korzeni poziomki zalać 2 szklankami zimnej, przegotowanej wody, naciągać 6-8 godzin, przecedzić. Stosować po 1/2 szklanki dziennie.

Czarna herbata poziomkowa
Wczasach kiedy brakowało dobrej nasze prababcie robiły herbatę z liści poziomek

Zebrane zdrowe liście rozłożyć cienką warstwą, pozostawić na dobę aż nieco przywiędną. Następnie należy je rozgnieść wałkiem bądź butelką, trochę skropić wodą i zawinąć w czystą lnianą albo bawełnianą ściereczkę. Trzymać je w dobrze ciepłym miejscu około 3-4, a nawet 5 dni. Potem liście znów rozłożyć cienką warstwą i suszyć w zadaszonym, przewiewnym miejscu.
Proces fermentacji sprawia, że liście nabierają ciemniejszego, brązowego koloru, a zaparzona z nich herbatka zyskuje lepszy smak i aromat. Idealnie wysuszone liście należy niezbyt drobno rozkruszyć i wsypać do suchego, raczej szczelnego pojemnika.

1 łyżkę suszu zalać szklanką wrzątku, przykryć spodeczkiem i parzyć około 15 minut. Odcedzić i pić kilka razy dziennie zamiast tradycyjnej herbaty. Kto lubi może do naparu dodać nieco soku z porzeczki czarnej, malin, aronii.

Taka herbatka jest smaczna i sprzyja zdrowiu. Oczyszcza skutecznie organizm z toksyn. U suwa również szkodliwy kwas moczowy, często osadzający się w stawach i powodujący ich obrzęk oraz stan zapalny. Pozbywa nas poza tym złogów wody będących przyczyną uczucia
ociężałości ogólnej, obrzęków nóg, rąk, powiek. Poprawia zdecydowanie pracę nerek i zapobiega zaleganiu moczu w pęcherzu moczowym. Zapobiega też osadzaniu się kamieni moczowych i kamienia nazębnego. Uzupełnia niedobory cennych soli mineralnych w tym krzemu.