Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Abp Ryś ostrzega:
zagładę stworzyli wychowankowie chrześcijańskich Kościołów.

To się może powtórzyć

„Zagładę stworzyli w dużej mierze ludzie, trzeba to powiedzieć, niestety, z bólem serca, ludzie, których wychowywały Kościoły chrześcijańskie na swoich nabożeństwach” – powiedział abp Grzegorz Ryś, który modlił się przy pomniku upamiętniającym łódzkie ofiary obozów zagłady.

Dokładnie 29 sierpnia 1944 roku z Łodzi wyruszyła w stronę obozu Auschwitz-Birkenau ostatnia grupa Żydów z Litzmannstadt-Getto. W 74. rocznicę upamiętniającą likwidację tego drugiego co do wielkości Getta na terenie Europy, na łódzkim Cmentarzu Żydowskim i na Stacji Radegast odbyły się uroczystości upamiętniające tamte tragiczne wydarzenia.
 

„Dziś od rana modlę się za tych, którzy zginęli. Bo to jest rzecz niewyobrażalna, że z 230 tyś. Żydów, którzy żyli w Łodzi przed wojną, zostało kilkuset, a jeszcze trzeba dodać 20 tys. Żydów z Europy, przywiezionych do łódzkiego Getta, to mamy ćwierć miliona ludzi. To jest jedno wielkie miasto, które zniknęło z powierzchni ziemi. To się stało w środku Europy, w środku cywilizacji, którą dumnie nazywamy chrześcijańską, i to o czym trzeba pamiętać w tych dniach, to że to jest powtarzalne. Jeśli się już to wydarzyło, to może się wydarzyć powtórnie. Zagładę w dużej mierze stworzyli ludzie, trzeba to powiedzieć, niestety, z bólem serca, ludzie, których wychowywały Kościoły chrześcijańskie na swoich nabożeństwach” – podkreślił łódzki pasterz.

Dawid Szychowski, rabin Łódzkiej Gminy Żydowskiej, powiedział: „Dla nas, dla Łódzkiej Gminy Żydowskiej, te dzisiejsze obchody to przede wszystkim pamięć, która jest szalenie ważna. Poprzez pamięć uczymy się na przyszłość. Dzisiejsze obchody są okazją do spotkania, rozmowy, ale także do budowania wspólnych relacji i więzi.”

Podczas uroczystości na Cmentarzu Żydowskim zostały odmówione żydowskie modlitwy za zmarłych, a także Psalm 130, przeczytany przez metropolitę łódzkiego w imieniu Kościoła katolickiego i bratnich Kościołów chrześcijańskich.

Stanowcze słowa abpa Rysia ws. dialogu z Żydami>>

Następnie w pochodzie uczestnicy uroczystości pzeszli na Stację Radegast, skąd naziści wywozili Żydów z łódzkiego Getta do obozów koncentracyjnych.

W wydarzeniu wziął udział Leon Weintraumb, świadek wydarzeń sprzed 74 lat. Podzielił się on ze zgromadzonymi swoimi przeżyciami z tamtych chwil wyjazdu z Łodzi w kierunku Auschwitz.

„Z tego miejsca, ze stacji Radegast, jechały transporty Żydów na zagładę do Auschwitz-Birkenau. Działo się to wbrew oszukańczym obietnicom, że robi się to w trosce o nasze dobro, że przeniesieni będziemy w bezpieczne miejsce III Rzeszy, daleko od zbliżającego się frontu, w miejsce gdzie nadal będziemy pracować jak dotąd dla hitlerowskiej machiny wojennej. Ale zaraz nastąpił wielki wstrząs dla nas, gdy zdaliśmy sobie sprawę, że jest to załadowanie do wagonów przeznaczonych do przewozu bydła, a nie ludzi. Uświadomiliśmy sobie, że to nie jest podróż do życia, do pracy” – wspominał.

Po okolicznościowych przemówieniach przedstawicieli władz wojewódzkich, miejskich i samorządowych, złożono kwiaty pod symbolicznymi tablicami z nazwami obozów koncentracyjnych, do których wywożeni byli łódzcy Żydzi. Przez 5 lat okupacji przez łódzkie Getto przeszło 200 tys. Żydów z Łodzi, z pobliskich miejscowości oraz z miast Rzeszy i protektoratu Czech i Moraw. Cierpiących głód mieszkańców zmuszono do niewolniczej pracy na rzecz niemieckiej gospodarki wojennej. Latem 1944 roku na rozkaz niemieckich władz okupacyjnych Getto zlikwidowano jako ostatnie w Europie. Wojnę przeżyła tylko garstka mieszkańców Getta.

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,35494,abp-rys-ostrzega-zaglade-stworzyli-wychowankowie-chrzescijanskich-kosciolow-to-sie-moze-powtorzyc.html

BISKUPIE – TY SAM MÓWISZ O SOBIE – PRZECIEŻ JESTEŚ CHRZEŚCIJANINEM – DLACZEGO WYWYŻSZASZ GRZESZNIKÓW ŻYDÓW – WYWYŻAJ NATYCHMIAST PANA BOGA NA
KRÓLA POLSKI, A WTEDY
 POLACY I ŻYDZI BĘDĄ MIELI POKÓJ I SPOKÓJ I TY ICH NAUCZAJ EWANGELII O BOGU OJCU, BOGU SYNU I BOGU DUCHU ŚWIĘTYM, KTÓREGO ZDRADZILI. CZY ŻYDZI PRZEJMUMĄ SIĘ POLAKAMI, KTÓRYCH WYWOZILI KOMUNIŚCI NA SYBERIĘ A PO DRODZE Z GŁODU GINĘLI. W OBOZACH NIEMIECKICH TAKŻE BARDZO DUŻO ZGINĘŁO Z DZIEĆMI WŁĄCZNIE. TY ANTY-BISKUPIE NAWRÓĆ SIĘ I ZDECYDUJ KIM JESTEŚ, POLAKIEM, CZY ŻYDEM.

JEŚLI JESTEŚ POLAKIEM TO MÓDL SIĘ ZA POLAKÓW, KTÓRZY GINĘLI PRZEZ ŻYDÓW. NAJEŹDZCY ŻYDOWSCY PRZYJECHALI DO POLSKI NA WŁASNE ŻYCZENIE – NIKT TUTAJ ICH NIE ZAPRASZAŁ. ANTY-BISKUPIE TY NIE BROŃ ŻYDÓW. CZY ŻYDZI MODLĄ SIĘ ZA POLAKÓW – ICH OBROŃCÓW, GDYŻ TYSIĄCE ICH POLACY OBRONILI – SAMI GINĘLI CAŁYMI RODZINAMI. NIENASYCENI ŻYDZI CAŁY ŚWIAT CHCĄ ZAGARNĄĆ. MIELIBY CAŁY ŚWIAT, GDYBY NIE ZDRADZILI BOGA OJCA, A ONI MORDERCY ZABILI SYNA BOŻEGO A TERAZ PRZYJECHALI ZABIJAĆ POLAKÓW, KTÓRYCH BÓG W TRÓJCY PRZENAJŚ

W

T

SZEJ WYB

R

AŁ JAKO SWÓJ

NARÓD WYBRANY

I DLATEGO

IZRAELICI

JUŻ NIE SĄ NARODEM WYBRANYM LECZ SĄ NAJEŹDŹCAMI NA OBCE PAŃSTWA – SIŁĄ, SPOSOB

A

M

I

, KŁAMSTWAMI I RÓŻNYMI SZTUCZKAMI ZDOBYWAJĄ ŚWIAT. PRZYKŁAD – ŻYD OŻENIŁ SIĘ Z CÓRKĄ PREZYDENTA USA,

ABY OSIĄGNĄĆ WŁADZĘ W USA, A TYM SAMYM NA CAŁYM ŚWIECIE. 

A

TY ANTY-BISKUPIE. ZAJMIJ SIĘ TAŃCAMI I SPORTEM JAK TWÓJ KOLEGA TANCERZ NASTĘPNY ANTY-BOŻY BISKUP

I NIE MIESZAJ W RELIGII KATOLICKIEJ.
KACZYŃSKI OŻENIŁ SIĘ Z ŻYDÓWKĄ I OCZYWIŚCIE SĄ ŻYDAMI, A UDAJĄ KATOLIKÓW, JEDNAK RĘKĘ PRAWĄ TRZYMAJĄ NA LEWEJ PIERSI JAKO PRZYSIĘGAJĄ WIERNOŚĆ IZRAELOWI PO MATCE I MIESZJA W POLSCE JAKO POLITYCY
.

mk.

 

——————–