Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Polska będzie wielka, JEŻELI będzie posłuszna woli Pana. Taką obietnicę przekazał sam Jezus Chrystus za pośrednictwem św. Faustyny Kowalskiej. O szansach na tą realną, prawdziwą Niepodległość przeczytamy w najnowszym numerze „Polonia Christiana”.

Tematem najnowszego numeru dwumiesięcznika jest niepodległość, której setną rocznicę odzyskania świętujemy w tym roku. Warto jednak się zastanowić, czy do tej pory, mieliśmy do czynienia z tą prawdziwą, obiecaną niepodległością, w której Polska jest nie tylko krajem pełnym dobrobytu, ale i moralnym wzorem dla innych narodów?

Czy stać nas jako naród na taką – to znaczy prawdziwą – Niepodległość? Czy też wolimy pozostać trzeciorzędnym krajem i narodem na wymarciu, który dostaje ochłapy ze stołu możnych tego świata, bawi się podrzuconymi przez nich błyskotkami, zdany na ich łaskę i niełaskę, i w oczekiwaniu na swój tragiczny finał spełnia rolę posłusznej zabawki? – pyta Sławomir Skiba.

Krystian Kratiuk koncentruje się na podstawach: po co w ogóle nam Polska? Czy dzisiaj pojęcie narodu, patriotyzmu, poświęcenia, ojczyzny ma jeszcze jakieś znaczenie? Czy chociaż raz zastanowiliśmy się nad tą kwestią? O dziwo, na te pytania już wieki temu odpowiedzieli nasi wrogowie, a także wrogowie Kościoła – te same odpowiedzi znajdziemy w najnowszym numerze „Polonia Christiana”.

Dlaczego właściwą rocznicę odzyskania niepodległości powinniśmy obchodzić 7 października, czym była Rada Regencyjna i dlaczego zniknęła z podręczników do historii, oraz dlaczego Józef Piłsudski 11 listopada przyjechał praktycznie „na gotowe”? Powyższe kwestie w charakterystycznym dla siebie stylu wyjaśnia Jerzy Wolak.

„Polacy jako ofiary Hitlera są z punktu widzenia religii Holokaustu wyjątkowo niewygodni. Walczyliśmy z Hitlerem do upadłego, byliśmy przez hitlerowców mordowani na masową skalę, pomagaliśmy innym i zabijaliśmy tych, którzy ich zdradzali, a do tego byliśmy katolikami. Nic się nie zgadza!” – o tym, dlaczego prawdziwa historia walki Polaków podczas II wojny światowej jest niewygodna z perspektywy żydowskiej narracji historycznej, tłumaczy Paweł Lisicki w rozmowie z Tomaszem Kolankiem.

Biskup Atanazy Schneider: „Kościół na Ziemi musi być kościołem walczącym!” Życie chrześcijanina to faktycznie bojowanie, na dodatek z siłami ciemności. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału – pisze święty Paweł – lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich (Ef 6, 12).

Te, jak i wiele innych wartościowych tekstów znajdziemy w najnowszym – 64. numerze „Polonia Christiana”, który jest do nabycia w dobrych kioskach i salonach prasowych.

Zachęcamy także do zamawiania i prenumeraty najnowszego numeru pisma w tradycyjnej drukowanej formie na stronach Księgarni Polonia Christiana oraz – po obniżonej cenie – w formie ebooka, za pośrednictwem serwisu ePCh24.pl.

https://www.pch24.pl/polska-bedzie-wielka-pod-jednym-warunkiem—musi-podazyc-za-wola-boza–nowy-numer-polonia-christiana,62588,i.html#ixzz5QLVrbadu