Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

JAKIM OBCOKRAJOWCOM? PRZECIEŻ RZĄD WSZYSTKO ROBI, ABY CI „OBCOKRAJOWCY”ZOSTALI POLAKAMI Z POLSKIMI PASZPORTAMI. MORAWIECKI Z OJCEM UKRAIŃCEM CHCE UKRAIŃCÓW ŚCIĄGNĄĆ A POLAKÓW WYBIĆ SZCZEPIONKAMI – ONI MAJĄ POMYSŁY NA ZAWŁADNIĘCIE CZYIM, A DUDA I DUDOWA – POMAGAJĄ OD DAWNA ŻYDOM  ZAJĄĆ IM POLSKĘ. W TEJ POMOCY OBCOKRAJOWCOM POMAGA DUCHOWNY TADEUSZ RYDZYK, GDYŻ NAMAWIAŁ I PRZEKONYWAŁ NARÓD POLSKI, ABY ZDRADZILI SWOJĄ OJCZYZNĘ I WYBRALI NA PREZ. POLSKI – DUDĘ – PRZYJACIELA ŻYDÓW A NIE PANA BOGA. RYDZYK JEST TAKŻE PRZECIWKO PANU BOGU KRÓLOWI POLSKI, BO WYŁĄCZA SŁUCHACZY, GDY DZWONIĄ DO RADIA I MÓWIĄ O KRÓLOWANIU BOGA JEZUSA CHRYSTUSA W POLSCE. A WIE, ŻE TYLKO KRÓL POLSKI URATUJE ŚWIAT OD ZAGŁADY. MA DOWÓD PO HLONDZIE – KTÓRY- TAK SAMO „MYDLIŁ” OCZY POLAKOM ŻE KOCHA MARYJE, A PRZYCZYNIŁ SIĘ DO WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ STRASZNEJ. NIE ROZUMIEM JAK MOŻNA KOCHAĆ MATKĘ BOGA, A SYNA NIENAWIDZIĆ. ZŁAPANIE PRZEZ DUDĘ HOSTII BYŁO DOKŁADNIE WYREŻYSEROWANE PRZEZ NYCZA – ŻYDA. PRZECIEŻ DUDA ZWYCIĘŻYŁ DZIĘKI RYDZYKOWI, KTÓRY ŻYDOM POLSKĘ SPRZEDAŁ. TO ILE MU ZAPŁACILI ŻYDZI ZA ZDRADĘ NASZEJ OJCZYZNY? PRZECIEŻ ON DARMO BY TAK NIE REKLAMOWAŁ NIEZLICZONĄ ILOŚĆ RAZY W RADIU I „MARYJNEJ” TELEWIZJI, ZA KTÓRE TRZEBA DUŻO PŁACIĆ. CZY MA WSTYD? TO I RYDZYK JEST WSPÓŁWINNY ZABIJANIOM POLSKICH NIEMOWLĄT, BO NIE POWIEDZIAŁ „STOP” ABORCJI I CAŁY EPISKOPAT MUSI BYĆ POCHODZENIA ŻYDOWSKIEGO SKORO MILCZĄ – „A NIECH ZABIJAJĄ POLAKÓW”  – TAK MÓWIĄ. PAN JEZUS POWIEDZIAŁ, ŻE 8O% DUCHOWNYCH W EPISKOPACIE JEST POCHODZENIA ŻYDOWSKIEGO A DLACZEGO TE 20% MILCZY? TO SAMO ZNACZY ZGODZIĆ SIĘ Z ZARZĄDZENIEM ZABIJANIA, CO OFICJALNE ZABIJANIE. TO JACY ONI KATOLICY, SKORO DWOM BOGOM SŁUŻĄ. ŻYDZI NIE PILNUJĄ SWOJEJ OJCZYZNY A RĘCE WYCIĄGAJĄ PO CZYJE OJCZYZNY – WYNOCHA MORDERCY Z POLSKI, KTÓREJ KRÓLOWA MARYJA JUŻ NIE MOŻE PATRZYĆ NA TO „ZŁO” ŻYDOWSKIE I RYDZYKA 

OBŁUDNIKA. SAMI OBŁUDNICY W POLSCE TERAZ SĄ: DUDA – OBŁUDA, RYDZYK – OBŁUDNIK, MORAWIECKI – ZDRADZIECKI. mk.

Polska dopłaci do czynszu obcokrajowcom przez okres 15 lat

Najbardziej zadowolone z ustawy będą prawdopodobnie dwie grupy: posiadający prawo pobytu w Polsce gastarbeiterzy z Ukrainy oraz właściciele nowych mieszkań na wynajem. Ci pierwsi, dzięki polskim podatnikom, staną się jeszcze bardziej konkurencyjni na rynku pracy, drugim piętnastoletnia rządowa gwarancja dopłat do czynszu zapewni bezpieczne zyski.

Podpisana przez Prezydenta RP w ubiegłym tygodniu Ustawa o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu, określana w publicystyce i oficjalnych materiałach prasowych jako „Mieszkanie na Start”, tworzy nową sytuację na rynku mieszkaniowym w Polsce. Jest to kolejny z wielu aktów prawnych wprowadzanych przez Ministerstwo Rozwoju w związku z realizacją rządowego programu Mieszkanie+. Niestety w odróżnieniu od np. ustawy o likwidacji użytkowania wieczystego, trudno ocenić go w pełni pozytywnie.

Ustawa zakłada możliwość piętnastoletniego dofinansowania kosztów wynajmu nowych mieszkań dla wybranych grup społecznych o określonych, niewysokich dochodach. Mimo – wydawać by się mogło – długiej i wyczerpującej nazwy, prawdziwy cel ustawy nie jest jednak jasny. Brak kryteriów wiekowych, bardzo długi okres dopłat do czynszu oraz objęcie programem cudzoziemców wskazuje na to, że rzeczywistą intencją ustawy jest wspieranie mobilności na rynku pracy. Z drugiej strony ograniczenie programu wyłącznie do nowych mieszkań jest po prostu formą pośredniego dotowania budowy współczesnych domów czynszowych.

Brak kryteriów wiekowych, bardzo długi okres dopłat do czynszu oraz objęcie programem cudzoziemców wskazuje na to, że rzeczywistą intencją ustawy jest wspieranie mobilności na rynku pracy

Przyjęcie ustawy wynika z błędnego założenia, że największym problemem mieszkalnictwa w Polsce jest niewystarczająca liczba mieszkań na wynajem, a państwo powinno czynnie uczestniczyć w ich budowie. Nawet jeśli uznamy, że w niektórych miastach taki problem występuje, nie oznacza to jeszcze, że jedyne remedium stanowić powinno wspieranie publicznymi środkami wznoszenia czynszówek. Działania rządu skupić powinny się raczej na maksymalnym wykorzystaniu istniejących zasobów i np. wymuszeniu zwiększenia podaży mieszkań na wynajem na rynku wtórnym poprzez właściwą politykę podatkową. Byłoby to znacznie tańsze, obarczone mniejszym ryzykiem i – co najważniejsze – nie wymagające transferu tak ogromnych środków publicznych. W ten sposób powstaje kolejny skomplikowany system socjalny do którego obsługi potrzeba będzie rzecz jasna nowych urzędników.

Ustawa ma jednak kilka zalet. Szczególnie pozytywnie należy ocenić sposobność wsparcia inwestycji mieszkaniowych na obszarach rewitalizacji, remontów budynków istniejących oraz adaptacji zabudowy polegającej na zmianie sposobu użytkowania z funkcji niemieszkalnej na mieszkalną. To stanowi kluczową, rewolucyjną zmianę podejścia do rozwiązywania problemu mieszkaniowego w Polsce, bo umożliwia wykorzystanie istniejących zasobów. Ustawa może mieć także wpływ na ceny najmu na rynku wtórnym. Pojawienie się „nieuczciwej”, dotowanej konkurencji w postaci nowych mieszkań wymusi w niektórych miastach spadek zainteresowania lokalami w starszych budynkach, a to nie pozostanie bez wpływu na wysokość czynszu.

Najbardziej zadowolone z ustawy będą prawdopodobnie dwie grupy: posiadający prawo pobytu w Polsce gastarbeiterzy z Ukrainy oraz właściciele nowych mieszkań na wynajem. Ci pierwsi, dzięki polskim podatnikom, staną się jeszcze bardziej konkurencyjni na rynku pracy, drugim piętnastoletnia rządowa gwarancja dopłat do czynszu zapewni bezpieczne zyski.

Jeśli ustawa miałaby spełnić swoje fundamentalne, deklarowane przez ustawodawcę cele i zapewnić Polakom dobry start na rynku pracy (niekoniecznie ten „pierwszy start”), nie powinna dotyczyć cudzoziemców, a możliwość dopłat do czynszu (być może wyższych niż proponowane) nie powinna być dłuższa niż 3-5 lat. Jeśli ktoś nie „wystartuje” w takim okresie, to zapewne nie wystartuje nigdy, dołączając w proponowanym przez rząd rozwiązaniu na wiele lat do grona beneficjentów państwowego systemu pomocy społecznej, którego ustawa podpisana przez Prezydenta Dudę jest, volens nolens, kolejnym elementem.

http://www.wykop.pl/ramka/4492645/polska-doplaci-do-czynszu-obcokrajowcom-przez-okres-15-lat/