Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

 

Premier Irlandii, Leo Varadkar, wykorzystał spotkanie z papieżem Franciszkiem do ogłoszenia tryumfu z powodu słabnącej roli Kościoła w Irlandii. – To inny kraj niż 39 lat temu – powiedział, przypominając o referednach w sprawie legalizacji aborcji czy małżeństwa homoseksualnych.

Papież Franciszek przyjechał do Irlandii w sobotę. Mam tam wziąć udział w Światowym Spotkaniu Rodzin. Wcześniej jednak spotkał się z przedstawicielami irlandzkich władz, w tym z prezydentem Michaelem D. Higginsem oraz premierem Leo Varadkarem.

Szczególnie ten ostatni dał się w ostatnich tygodniach we znaki Kościołowi w Irlandii. Wypowiedział wojnę nauczaniu Kościoła, promując liberalizację aborcji w tym kraju. Przypomnijmy, że to Varadkar rozpisał referendum aborcyjne, w którym większość głosujących opowiedziała się za uchyleniem tzw. ósmej poprawki do konstytucji, przyznającej nienarodzonym dzieciom prawo do narodzin. Przepis ten miał wzmocnić antyaborcyjne prawo w Irlandii.

Varadkar otworzył także furtkę do dalszej liberalizacji prawa aborcyjnego w Irlandii. Wynik referendum likwidujący „ósmą poprawkę” obligował rząd do podjęcia dalszych prac nad ustawą aborcyjną.

„Irlandia się zmieniła”

Premier Varadkar, spotkawszy się z papieżem, postanowił – nie pierwszy już raz – zaznaczyć, że Kościół nie odgrywa już najważniejszej roli w irlandzkim społeczeństwie. Patrząc na jego poczynania – trudno nie mieć wrażenia, iż wiadomość ta bardzo go cieszy. Pod jednym ze zdjęć na twitterze Varadkar napisał: „jedna religia przestała być już w centrum naszego życia społecznego, choć niewątpliwie nadal pozostaje ważna”. 

Podkreślił to również w trakcie przemówienia. Wspominał nie tylko o przestępstwach seksualnych duchownych w Irlandii, ale zaznaczył przemiany prawne, jakie zaszły w Irlandii.  Varadkar jest zdeklarowanym homoseksualistą. Przed pielgrzymką papieża odgrażał się, że podczas spotkania z Franciszkiem, będzie usiłował przekonać go, by Kościół zrezygnował ze swojego stanowiska wobec homoseksualizmu. – Irlandia XXI jest całkowicie inna – powiedział Varadkar. – Ojcze święty, możesz to zobaczyć w ludziach, którzy stoją przed tobą – dodał, nawiązując zapewne nie tylko do swojego homoseksualizmu, ale także do osoby senatora Davida Norrisa – homoseksualnego aktywisty. 

PRZECZYTAJ CO PAPIEŻ POWIEDZIAŁ PREMIEROWI VARADKAROWI O ABORCJI

Premier Varadkar przypomniał również o rewolucyjnych referendach, jakie przeprowadzono w Irlandii w ostatnich latach – aborcyjnym oraz w sprawie homomałżeństwa. – Głosowaliśmy w parlamencie oraz w referednach za unowocześnieniem naszego prawa. Mam na myśli fakt, że kobiety są wolne w podejmowaniu decyzji, a rodziny przybierają nowe kształty – zaznaczył, przypominając, iż w Irlandii legalne są małżeństwa homoseksualne.  Varadkar zwrócił również uwagę, że Irlandia nadal pozostaje krajem wartości. O jakie wartości mu chodziło? – Różnorodność, przedsiębiorczość, rodzina, wspólnota, sprawiedliwość społeczna, równość wobec prawa – wymieniał szef irlandzkiego rządu, stojąc przed papieżem Franciszkiem. Pielgrzymka papieża Franciszka do Irlandii potrwa do niedzieli. W sobotni wieczór Ojciec Święty przyjedzie na Światowe Spotkanie Rodzin, by oprawić tam Mszę Świętą.

https://www.pch24.pl/premier-irlandii-do-papieza–dalismy-naszemu-krajowi-aborcje-i-homomalzenstwa,62393,i.html