Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

 

Na krótko przed upublicznieniem Świadectwa arcybiskupa Viganò ukazała się informacja o tym, że Franciszek ustanowił jednego z hierarchów oskarżanych o tuszowanie skandali obyczajowych delegatem na jesienny synod młodzieży. Czy papież wycofa się z tej nominacji?

Jak przypomniał we wtorek portal Life Site News, na osobiste życzenie Franciszka, kardynał Joseph Tobin CSsR dołączył do grona delegatów na październikowy synod młodzieży. Papież zatwierdził też kandydatury przewodniczącego konferencji biskupów Stanów Zjednoczonych kardynała Daniela DiNardo, arcybiskupa Jose Gomeza, arcybiskupa Charlesa Chaputa, biskupa Franka Caggiano oraz biskupa Roberta Barrona.

Dzień po tym jak portal Catholic News Agency napisał o decyzji Franciszka w sprawie kardynała Tobina, LFN opublikowała Świadectwo, w którym były nuncjusz apostolski w USA, arcybiskup Vigano napisał między innymi:

„Nominacje Blase’a Cupicha do Chicago i Josepha W. Tobina do Newark zostały zorganizowane przez McCarricka, Maradiagę i Wuerla, zjednoczonych nikczemnym paktem nadużyć tego pierwszego i przynajmniej tuszowaniem nadużyć przez pozostałych dwóch. Ich nazwiska nie znalazły się wśród tych, jakie nuncjatura przedstawiła dla Chicago i Newark [jako kandydatów do godności arcybiskupiej – red.]”.
Według ex-nuncjusza, dawny przełożony generalny zgromadzenia redemptorystów, arcybiskup Newark, a także sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, jest jednym z protektorów kościelnej kariery znanego jezuity-skandalisty promującego subkulturę LGBT. „Ojciec James Martin SJ, darzony uznaniem przez ludzi wspomnianych wyżej, w szczególności Cupicha, Tobina, Farrella i McElroya, powołany na doradcę Sekretariatu ds. Komunikacji, dobrze znany aktywista, który promuje agendę LGBT, wybrany, by psuć młodzież, która wkrótce zbierze się w Dublinie na Światowe Spotkanie Rodzin, jest niczym innym, jak smutnym najnowszym przykładem tego sprzeniewierzonego skrzydła Towarzystwa Jezusowego” – napisał Carlo Maria Viganò.

Life Site News przypomina, że kardynał Tobin jako arcybiskup Newark zasłynął między innymi ideą nominowania kobiet do godności kardynalskiej, oraz osobiście powitał „pielgrzymkę LGBT” do swojej katedry. 

Archidiecezją Newark swego czasu kierował Theodore McCarrick, główny niechlubny bohater wybuchłego niedawno skandalu obyczajowego w Kościele amerykańskim. Wspomniana archidiecezja pewnemu księdzu – jednej z ofiar McCarricka – wypłaciła odszkodowanie w zamian za milczenie na temat ich wzajemnych relacji.

Kiedy już w sierpniu 2018 sześciu księży anonimowo przekazało informacje na temat homoseksualnej subkultury w swojej archidiecezji, kardynał Tobin wysłał wszystkim kapłanom z Newark list zachęcający ich do milczenia, jeśli media zwrócą się do nich z prośbą o wypowiedzi.

„Nie jest jasne, dlaczego papież Franciszek wybrał Tobina na delegata synodalnego, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że jest on [Tobin] pod szczególną obserwacją ze względu na aferę McCarricka. Katolicy już wyrażali obawy o to, że synod młodzieżowy zostanie wykorzystany do promowania postaw sprzecznych z nauczaniem Kościoła” – pisze Life Site News.

https://www.pch24.pl/prominentny-stronnik-lgbt-delegatem-na-synod-mlodziezy,62450,i.html