Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

TO WRESZCIE WYDAŁO SIĘ KTO CHCE ZNISZCZYĆ KOŚCIÓŁ KATOLICKI- LUDZIE Z DEMONICZNYCH RELIGII, BO TYLKO W KATOLICKIEJ RELIGII JEST ŻYWY BÓG – INNE TO ANTY-RELIGIE LUB ZGROMADZENIA BEZBOŻNE. DLACZEGO CZEPIACIE SIĘ NAS – A GRZESZCIE W TYCH SWOICH ZGROMADZENIACH DEMONICZNYCH MY SIĘ DO WAS NIE WTRĄCAMY. 

Film „Kler”: scenarzysta ewangelikiem, PISF sponsorem. Komu przeszkadza polski Kościół?

Za scenariusz w filmie Wojciecha Smarzowskiego „Kler” odpowiada zastępca dyrektora VII prywatnego LO i Gimnazjum nr 8 w Krakowie im. Mikołaja Reja, placówki powołanej przez ewangelickie społeczeństwo Krakowa.  Dodatkowo, Polski Instytut Sztuki Filmowej dofinansuje całą produkcję. Coraz wyraźniej widać, kto za pomocą wątpliwej jakości dzieła chce po raz  kolejny zaatakować polski Kościół.

Scenarzystą filmu Smarzowskiego okazał się Wojciech Rzehak, zastępca dyrektora ewangelickiej szkoły w Krakowie – podał na łamach „Republiki”, oraz w rozmowie z PCh24.pl Paweł Zastrzeżyński, reżyser i scenarzysta. Film, który sądząc z przedpremierowych zwiastunów będzie jednym wielkim paszkwilem ukazującym kapłanów w najgorszym możliwym świetle dofinansuje także PISF. Coraz wyraźniej widzimy, komu tak naprawdę zależy na uderzeniu w polski Kościół.

„Wnioski związane z pojawieniem się filmu „Kler”, coraz bardziej obnażają strukturę „Zła”, której celem jest zniszczenie Kościoła Katolickiego” – pisze na łamach „Republiki” Zastrzeżyński. Jednocześnie zaznacza, że „Kler” idealnie wpisuje się w polski nurt produkcji filmowych, które mają za zadanie uderzyć w autorytet kapłana. Taką taktykę przez dziesięciolecia stosowały tajne służby komunistycznego aparatu represji.

W tym samym miejscu, autor zadaje pytanie jak taka osoba jak Wojciech Rzehak, może mieć jakiekolwiek pojęcie o tym co dzieje się w Kościele Katolickim i księżach? Warto także zapytać, czy ukazanie kapłaństwa w tak ohydny sposób to przejaw ewangelickiej gorliwości czy jakaś prywatna vendetta scenarzysty?

„Coś dziwnego dzieje się z tą filmową produkcją, jakby wór trucizny, który ma być zaaplikowany polskiemu społeczeństwu, gdzieś po drodze do premiery rozsypywał swą zawartość. Dzieje się tak, bo Królowa Polski nie zostawi swoich w biedzie” – konkluduje autor.

Ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski natomiast podał, że „Kler” jest współfinansowany z publicznych pieniędzy w ramach Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. „Pytanie do wicepremiera Piotra Glińskiego, szefa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W imię jakich wartości podległa Panu instytucja z kieszeni polskich podatników (w tym też katolików) opłaciła film „Kler”? Zwłaszcza, że tyle innym projektom odmówiono” – komentuje na Facebooku. Oburzeni mają prawo być też mieszkańcy Krakowa, gdyż film jest także współfinansowany z Regionalnego Funduszu Filmowego (Kraków).

więcej: https://www.m.pch24.pl/film-kler–scenarzysta-ewangelikiem–pisf-sponsorem–komu-przeszkadza-polski-kosciol-,62749,i.html