Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Zobacz:
Mateusz Morawiecki w ogniu krytyki ze strony rolników. W sieci pojawiło się nagranie z województwa lubelskiego, z jednego z publicznych spotkań premiera. Mieszkańcy obsypali Morawieckiego i towarzyszących mu polityków PiS zarzutami. Wyjaśnienia na nic się zdały. Mateusz Morawiecki usilnie próbował przekonać mieszkańców, że ich sytuacja wkrótce się poprawi. Jego słowa nie spotkały się jednak z aplauzem. Wręcz przeciwnie, przybyli na spotkanie z premierem mieszkańcy to głównie rolnicy, a więc ci, których sytuacja ekonomiczna jest w tym roku najtrudniejsza. „Też mamy potrzeby”, „Nasze dzieci uciekają za granicę” – takie hasła usłyszał premier Morawiecki.
Ich poglądy wyrażały też przygotowane wcześniej banery. Mateusz Morawiecki vs. rolnicy „Ludzie sobie poradzą, tylko przestańcie im zabierać” – napisy tej przynieśli na spotkanie z politykami PiS mieszkańcy. To jasna aluzja do programów socjalnych, którymi rząd wspiera najuboższych. Odbywa się to jednak kosztem innych – czego doświadczamy we wzroście cen, podatków dla przedsiębiorców i wielu innych. Manifestacji przysłuchiwał się nie tylko premier Morawiecki. Towarzyszyli mu m. in. szef komitetu stałego rady ministrów Jacek Sasin, wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, czy wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.


– Widać PiS popełnił błąd. Mając bezwzględną większość nie docenił mniejszych. Pycha, znów pycha… Czy zdąży pokupczyć? – napisał pod filmem na Twitterze jeden z internautów. Dodajmy, że to nie jedyne protesty rolników w tym roku. Fatalna sytuacja na rynku przyczyniła się do rażąco niskich cen wszelkich owoców, od jabłek po maliny, porzeczki czy wiśnie. Rządzący, zwłaszcza we wschodnich województwach, gdzie dominuje rolnictwo, obiecali, że rząd będzie interweniował w tej sprawie. Niewiele w sprawie zmieniło oficjalne przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy na Jasnej Górze. Mówił do rolników o trosce o spokojną pracę, godnym życiu na wsi na wysokim poziomie.

 

 
 
Mateusz Morawiecki w ogniu krytyki ze strony rolników. W sieci pojawiło się nagranie z województwa lubelskiego, z jednego z publicznych spotkań premiera. Mieszkańcy obsypali Morawieckiego i towarzyszących mu polityków PiS zarzutami. Wyjaśnienia na nic się zdały. Mateusz Morawiecki usilnie próbował przekonać mieszkańców, że ich sytuacja wkrótce się poprawi. Jego słowa nie spotkały się jednak z aplauzem. Wręcz przeciwnie, przybyli na spotkanie z premierem mieszkańcy to głównie rolnicy, a więc ci, których sytuacja ekonomiczna jest w tym roku najtrudniejsza. „Też mamy potrzeby”, „Nasze dzieci uciekają za granicę” – takie hasła usłyszał premier Morawiecki. Ich poglądy wyrażały też przygotowane wcześniej banery. Mateusz Morawiecki vs. rolnicy „Ludzie sobie poradzą, tylko przestańcie im zabierać” – napisy tej przynieśli na spotkanie z politykami PiS mieszkańcy. To jasna aluzja do programów socjalnych, którymi rząd wspiera najuboższych. Odbywa się to jednak kosztem innych – czego doświadczamy we wzroście cen, podatków dla przedsiębiorców i wielu innych. Manifestacji przysłuchiwał się nie tylko premier Morawiecki. Towarzyszyli mu m. in. szef komitetu stałego rady ministrów Jacek Sasin, wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, czy wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Więcej informacji: https://pikio.pl/mateusz-morawiecki-rolnicy/

 

Mateusz Morawiecki w ogniu krytyki ze strony rolników. W sieci pojawiło się nagranie z województwa lubelskiego, z jednego z publicznych spotkań premiera. Mieszkańcy obsypali Morawieckiego i towarzyszących mu polityków PiS zarzutami. Wyjaśnienia na nic się zdały. Mateusz Morawiecki usilnie próbował przekonać mieszkańców, że ich sytuacja wkrótce się poprawi. Jego słowa nie spotkały się jednak z aplauzem. Wręcz przeciwnie, przybyli na spotkanie z premierem mieszkańcy to głównie rolnicy, a więc ci, których sytuacja ekonomiczna jest w tym roku najtrudniejsza. „Też mamy potrzeby”, „Nasze dzieci uciekają za granicę” – takie hasła usłyszał premier Morawiecki. Ich poglądy wyrażały też przygotowane wcześniej banery. Mateusz Morawiecki vs. rolnicy „Ludzie sobie poradzą, tylko przestańcie im zabierać” – napisy tej przynieśli na spotkanie z politykami PiS mieszkańcy. To jasna aluzja do programów socjalnych, którymi rząd wspiera najuboższych. Odbywa się to jednak kosztem innych – czego doświadczamy we wzroście cen, podatków dla przedsiębiorców i wielu innych. Manifestacji przysłuchiwał się nie tylko premier Morawiecki. Towarzyszyli mu m. in. szef komitetu stałego rady ministrów Jacek Sasin, wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, czy wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. – Widać PiS popełnił błąd. Mając bezwzględną większość nie docenił mniejszych. Pycha, znów pycha… Czy zdąży pokupczyć? – napisał pod filmem na Twitterze jeden z internautów. Dodajmy, że to nie jedyne protesty rolników w tym roku. Fatalna sytuacja na rynku przyczyniła się do rażąco niskich cen wszelkich owoców, od jabłek po maliny, porzeczki czy wiśnie. Rządzący, zwłaszcza we wschodnich województwach, gdzie dominuje rolnictwo, obiecali, że rząd będzie interweniował w tej sprawie. Niewiele w sprawie zmieniło oficjalne przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy na Jasnej Górze. Mówił do rolników o trosce o spokojną pracę, godnym życiu na wsi na wysokim poziomie.

Więcej informacji: https://pikio.pl/mateusz-morawiecki-rolnicy/

 

Tego nie pokażą w TVP”. Morawiecki musiał uciekać przed protestującymi

Więcej informacji: https://pikio.pl/mateusz-morawiecki-roln