Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Dziennikarze Onet.pl poinformowali wczoraj, że sąd wydał im zgodę na zapoznanie się z całością akt dotyczących podsłuchów w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Jedną z osób, której rozmowy zostały wtedy nagrane, jest ówczesny prezes Banku zachodniego WBK i doradca Donalda Tuska, a obecny premier Mateusz Morawiecki. Onet opublikował dziś stenogram rozmowy Morawieckiego z prezes PKO BP Zbigniewem Jagiełłą, prezesem PGE Krzysztofem Kilianem oraz jego zastępczynią Bogusławą Matuszewską. Spotkanie odbyło się wiosną 2013 r.

Z opublikowanych stenogramów wynika, że Mateusz Morawicki bardzo pozytywnie oceniał wtedy kanclerz Merkel, prezydenta Sarkozy’ego i Hollanda podejmujących działania na rzecz utemperowania oczekiwań wyborców. „Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy jak się ten nowy nazywa… Hollande i tak dalej. Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo ku*** i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która wiesz tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie”.

Ciekawie brzmi też diagnoza Morawieckiego dotycząca właściwego modelu ekonomicznego dla Europy. „Być może zakończy się to dobrze, jeżeli my ludzie, we the people, prawda, a już zwłaszcza we the people w Niemczech czy w Hiszpanii, we Francji, musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, się da zreperować. Będziemy zapier*** i rowy, ku*** kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni” – mówił w 2013 roku Morawiecki.

Dziś premier Morawiecki zapewnia Polaków, że będzie im żyło się coraz lepiej, a o obniżaniu oczekiwań nie ma mowy. Wprost przeciwnie. Jednocześnie rząd przyjął strategię, w myśl której do Polski ma trafiać tania siła robocza spoza UE, w tym z krajów muzułmańskich. Chyba już pora, żeby premier Morawiecki otwarcie i uczciwie poinformował Polaków, jaka naprawdę jest polityka gospodarcza jego rządu i czy Polacy mają przygotować się na lata chude, czy na lata tłuste.

Podczas rozmowy u „Sowy i Przyjaciół” Premier Morawiecki przedstawił też sytuację na światowych rynkach finansowych narzekając na „bogatych Amerykanów, Żydów, Niemców, Angoli i Szwajcarów”, którzy „mają nakumulowane tego oczywiście kapitału tyle, że możesz ich tam w dupę pocałować”. Morawiecki powiedział, że jego zdaniem owi bogacze „popełniają błąd” nie dokonując redystrybucji bogactwa, co skończy się tym, że Europę zaleją imigranci z Afryki.

„Wiesz, kiedyś przypłyną, kiedyś coś zrobią. […] Te iphony pokażą im: tu żyje się tak a tu tak. I co my zrobimy jak flotylla tratw ku***, nawet tam z północy Afryki będzie na południe? […] Będziemy strzelać, będziemy odpychać ich, wiesz”.

W kwestii strzelania do flotylli z Afryki premier Moarwiecki mocno się pomylił. Podziwiana przez niego kanclerz Merkel powiedziała w 2015 roku „herzlich wilkommen” i do Europy wlała się fala nachodźców, którym iphony pokazały, gdzie szukać szczęścia i bogactwa. A jak będzie z kopaniem i zasypywaniem rowów w ramach ratowania gospodarki? Mamy nadzieję, że premier to wyjaśni oraz wytłumaczy, co miał na myśli mówiąc w 2013 roku: „Najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut.” Wolelibyśmy, żeby Polacy nie byli zmuszani do zmiany perspektywy przy pomocy wojny. Mamy nadzieję, że premier Morawiecki nie szykuje Polakom takiej terapii szokowej.

https://wprawo.pl/2018/10/02/onet-ujawnia-tresc-rozmowy-mateusza-morawieckiego-u-sowy-i-przyjaciol/