Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

DECYDUJESZ O LUDZKICH DUSZACH – CZY PYTAŁEŚ SIĘ BOGA JEZUSA CHRYSTUSA I SĘDZIEGO DUSZ LUDZKICH? TO MY WIERNI BEZ STUDIÓW WIEMY, A TY KARDYNAŁ I NIE WIESZ? SKORO ZA ŻYCIA BRZYDZILI SIĘ BOGIEM KATOLIKÓW, TO PO ŚMIERCI NIE ZAPRASZAJ ICH DO KATOLICKIEGO KOŚCIOŁA.
TO DLATEGO MY WIERNI PRZEPRASZAMY CIEBIE BOŻE OJCZE WSZECHMOGĄCY W TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ JEDYNY NASZ STWORZYCIELU I ZBAWICIELU  ZA CZYNY TWOICH PYSZNYCH – SAMO UWIELBIAJĄCYCH SIĘ NIE WYKONUJĄCYCH TWOICH PRZYKAZAŃ KARDYNAŁÓW I NIE PYTAJĄCYCH CIEBIE BOGA – SAMI RZĄDZĄ LUDZKIMI DUSZAMI NIEZGODNIE Z TWOJĄ WOLĄ. 
 
Kard. Cupich: w naszej diecezji nie odmawiamy sakramentów jawnym homoseksualistom

Kardynał Blase Cupich, wyznaczony przez papieża Franciszka w 2014 roku na przewodniczącego diecezji Chicago, powiedział, że w jego diecezji nie prowadzi się polityki odmawiania sakramentów czy pogrzebów ludziom żyjącym w jawnych związkach homoseksualnych.

Prowadzący program WTTW Chicago Tonight Phil Ponce poruszył kwestię dekretu biskupa Thomasa Paprockiego zabraniającego przyjmowania Komunii świętej i udzielania pogrzebów osobom, które zawarły homo-małżeństwa. Zapytał biskupa Cupicha o jego stanowisko w tej kwestii. Ten odpowiedział, że nie zamierza wypowiadać się na temat „polityki innych diecezji”. Jednak podkreślił, że „nie jest to nasza polityka”.

Tymczasem pasterz archidiecezji chicagowskiej boryka się z oskarżeniami o przychylność wobec „lawendowej mafii” w Kościele. Wielokrotnie przekonywał, że problem nadużyć seksualnych wynika z klerykalizmu, a nie homoseksualnych praktyk. W jednym przypadku posunął się do skierowania na badania psychiatryczne kapłana, który spalił tęczową flagę.

Z kolei w kwestii pseudomałżeństw homoseksualnych w kwietniu 2016 roku kardynał Cupich w wywiadzie dla „Chicago Tribune” skrytykował „czarno-białe” podejście do duszpasterstwa. Stwierdził, że lepiej „uznać, że życie ludzi jest bardzo skomplikowane, istnieją okoliczności łagodzące, (czynniki) psychologiczne, ich własna historia, a może nawet (czynniki) biologiczne”. Stwierdził, że taka postawa nie wiąże się z pomniejszaniem ideałów.  

W październiku 2015 roku, przy okazji Synodu Rodziny, arcybiskup Cupich mówił dziennikarzom w Watykanie, że „sumienie jest nienaruszalne i musimy je szanować przy podejmowaniu decyzji”.Zapytany o Komunię dla par homoseksualnych, duchowny odparł, że homoseksualiści „też są istotami ludzkimi, mają sumienie, a moja rola pasterza polega na pomocy w rozpoznawaniu woli Bożej przy obiektywnym patrzeniu na moralne nauczanie Kościoła”.

CNSNews.com wielokrotnie pytał archidiecezję w Chicago, czy kardynał Cupich popiera nauczanie Kościoła katolickiego, stanowiące, że akty homoseksualne są „wewnętrznie nieuporządkowane” oraz że nie można ich zaakceptować w żadnych okolicznościach. Jednak biuro kardynała odmówiło udzielenia odpowiedzi.

Dla porównania biskup Paprocki w dekrecie powołującym się na Pismo Święte i prawo kanoniczne powtórzył, że małżeństwo może zaistnieć jedynie między jednym mężczyzną a jedną kobietą. Dodał, że jego obowiązkiem, jako biskupa diecezjalnego, jest kierowanie ludem Bożym w zgodzie z prawdą.

W sprawie Komunii Świętej hierarcha zarządził, że

a) „biorąc pod uwagę obiektywnie niemoralny charakter związku” homo-małżeńskiego tkwiące w nim osoby „nie powinny przystępować do Komunii Świętej, ani nie powinny być dopuszczone do Komunii Świętej”. 

b) „Pasterze świadomi takich sytuacji powinni zwracać się do tych osób prywatnie, wzywając je do nawrócenia i doradzając im, aby nie przystępowali do Komunii Świętej, dopóki nie zostaną przywróceni do jedności z Kościołem poprzez Sakrament Pojednania.

c) W niebezpieczeństwie śmierci, osoba żyjąca publicznie w związku małżeńskim tej samej płci może otrzymać Komunię Świętą – wiatyk – jeśli wyrazi skruchę z powodu swoich grzechów (c. 921)”.

Z kolei w kwestii pogrzebów biskup Paprocki zadekretował, że

a) „jeśli nie okazali przed śmiercią oznak skruchy, zmarli, którzy żyli otwarcie w małżeństwie homoseksualnym, publicznie gorsząc wiernych, mają być pozbawieni pogrzebu kościelnego. W razie wątpliwości właściwy proboszcz lub administrator parafialny powinien skonsultować się z lokalnym ordynariuszem, którego orzeczenia należy przestrzegać”.

 

https://www.pch24.pl/kard–cupich–w-naszej-diecezji-nie-odmawiamy-sakramentow-jawnym-homoseksualistom,63381,i.html