Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Nauczanie Kościoła o homoseksualizmie zaprasza mnie do porzucenia moich nieuporządkowanych pragnień. Czasem jest to bolesne, ale konieczne – z Averą Marią Santo rozmawia Michał Jóźwiak. Rozmowę opublikował portal misyjne.pl
„Jako ktoś, kto nie tylko wyrósł w Kościele, ale też pokochał go i jego nauczanie na temat mnie samej, nie zniosłabym jakiejkolwiek zmiany tego nauczania, zwłaszcza takiej, która mogłaby przynieść wielkie szkody. Chciałabym zatem otworzyć przed wami moje serce i podzielić się z wami częścią mojej historii i moich przekonań, drodzy Biskupi Świętego Kościoła Katolickiego i błagać was, byście podtrzymali dobre, prawdziwe i piękne nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu” – napisała w liście Avera Maria Santo, amerykańska blogerka.
Michał Jóźwiak: Otwarcie mówisz o swoich skłonnościach homoseksualnych, ale napisałaś list do Ojców Synodalnych z apelem, aby nie zmieniali nauczania Kościoła w tej kwestii. Dlaczego?
Avera Maria Santo: Przede wszystkim chciałam, aby biskupi dowiedzieli się, że istnieją ludzie tacy jak ja. W dzisiejszych czasach każdy może przyciągnąć uwagę milionów ludzi za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ludzie i grupy, które nie zwracały na siebie uwagi jeszcze pięćdziesiąt lat temu, teraz mają donośne głosy, które mogą być słyszane na całym świecie. To niestety również powoduje zagłuszenie głosów innych osób. Społeczność LGBT jest głośna, dzięki czemu jest wszędzie słyszana, co może zniekształcać biskupom obraz rzeczywistości. Chciałam, aby wiedzieli, że są młodzi ludzie, którzy chcą żyć zgodnie z nauczaniem Kościoła, nawet jeśli czasami jest to trudne.

Jesteś jedną z niewielu osób, które mówią jasno: nie chcemy zmiany nauczania Kościoła. Dlaczego uważasz, że jest ono słuszne?

Nauczanie Kościoła jest dobre, ponieważ sam Bóg jest dobry. Całe nauczanie Kościoła ma prowadzić wiernych z powrotem do Boga, który stworzył nas dla siebie. Kościół katolicki podtrzymuje prawdę, że zostaliśmy stworzeni do miłosnej więzi z Bogiem, a wszystko, co przeszkadza lub blokuje wejście w pełnię tej relacji, nie jest dla nas dobre. Ufam Chrystusowi i Jego Oblubienicy, Kościołowi, całym swoim sercem.

Nauczanie Kościoła Ci pomaga w odnajdywaniu odpowiedniej drogi?

Oczywiście. Pomaga mi, zapraszając mnie do życia w wolności, gdzie mogę kochać bez ograniczeń. Nauczanie Kościoła zaprasza mnie do porzucenia moich nieuporządkowanych pragnień. Czasem jest to bolesne, ale konieczne.

Co byś powiedziała osobom, które zmagają się ze swoją seksualnością?

Zaproponowałabym im przemianę ich cierpienia w chwałę. Chciałabym ich zaprosić, aby zobaczyli, jak wspaniałe może być życie pod krzyżem Chrystusa, jak piękne i radosne jest doświadczanie życia z Chrystusem. Żyjemy w społeczeństwach przesiąkniętych seksualnością, gdzie Chrystus i Jego nauka są bardzo lekceważone i często odrzucane na bok jako przestarzałe i sztywne. Na pewnym etapie swojego życia zdecydowałam, że chcę przyjrzeć się bliżej temu, kim jest ten człowiek – Chrystus. Dzisiaj po prostu nie mogę oderwać od niego wzroku. Każdemu radzę to samo.

Spodziewasz się jakiejś odpowiedzi od biskupów? Myślisz, że twój głos zostanie usłyszany?

Nie oczekuję żadnej oficjalnej odpowiedzi, ale byłoby naprawdę niesamowite, gdybym ją otrzymała! Niektórzy biskupi zauważyli mój głos – bardzo mnie to cieszy.

A co, jeśli nic z tego nie wyjdzie i jednak zostaną wprowadzone jakieś niepokojące zmiany? Są przecież na to naciski.

Zgadza się, ale prawdy nie da się przecież zmienić. Słyszałam, że niektórzy biskupi chcą umieścić skrót „LBGT” lub „LGBTQ” w oficjalnym dokumencie Synodu. Uważam, że miałoby to poważne konsekwencje. Chciałabym prosić biskupów, aby tego nie robili, ponieważ musimy usłyszeć od nich prawdę o naszej tożsamości. Musimy usłyszeć, że jesteśmy kobietami i mężczyznami stworzonymi na obraz i podobieństwo Boga, aby nie zostać zredukowanymi do naszych seksualnych apetytów.

https://wiadomosci.onet.pl/religia/opinie/avera-maria-santo-chcialam-aby-biskupi-dowiedzieli-sie-ze-istnieja-ludzie-tacy-jak-ja/48s51m1