Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Szanowni Państwo,

Oto najnowsze ważne wiadomości, które otrzymaliśmy z Pakistanu:

Środa, 31 października. Tehreek-e-Labbaik, pakistańska, radykalna, islamska partia polityczna, która broni przestrzegania obowiązującego w tym kraju prawa przeciwko bluźnierstwom, wzywa swoich członków do wyjścia na ulice, by domagać się wyroku śmierci dla Asia Bibi, żądać śmierci dla jej prawnika i sędziów, którzy wydali wyrok uniewinniający. Powoduje to jeszcze tego samego dnia ataki na chrześcijan i konfrontacje z policją w niemal całym kraju.

Czwartek, 1 listopada. Kiedy na ulicach rozlewa się fala przemocy dzieje się coś, czego Pakistan dotąd nie widział: nowy premier Imran Khan, w swoim wystąpieniu telewizyjnym broni sędziów i ich wyroku, ale też, co zupełnie niebywałe, ujmuje się za wszystkimi chrześcijanami, w tym za Asia Bibi, a zwłaszcza za jej rodziną. W odpowiedzi na to Tehreek-e-Labbaik wzmaga nawoływania do przemocy na ulicach. Gazety donoszą o wielu ofiarach. Zamieszki i rozruchy nasilają się w całym kraju. Na filmie zamieszczonym poniżej mogą Państwo obejrzeć co się dzieje na ulicach miast. (1)

Piątek, 2 listopada. Rząd Pakistanu i Tehreek-e-Labbaik dochodzą do porozumienia. Minister ds. Religii, Minister Sprawiedliwości prowincji Pendżab i przywódca partii Tehreek-e-Labbaik uzgodnili, że rząd nie będzie się sprzeciwiał ewentulanej rewizji korzystnego orzeczenia w sprawie Asia Bibi, a do tego czasu ona sama nie będzie mogła opuścić kraju. W tym samym momencie jej prawnik opuszcza Pakistan pod presją powszechnych gróźb śmierci.

Sobota, 3 listopada. Według naszych źródeł w Pakistanie, dzięki tej kompromisowej umowie, nowy rząd stara się uspokoić sytuację, uciszyć islamskich radykałów, którzy mają ogromny wpływ na sytuację w kraju. Pod ich naciskiem rząd obiecuje również uwolnienie wszystkich osób, które zostały zatrzymane podczas protestów organizowanych przez Tehreek-e-Labbaik.

Wiadomości, które otrzymujemy z Pakistanu w związku z tą sytuacją mogą być, wbrew pozorom, bardziej pocieszające. Nasi informatorzy mówią nam:

„Tak, zostało ogłoszone porozumienie, ale nie martw się, to tylko po to, by na bieżąco kontrolować sytuację w Pakistanie”.

I tu ważny fakt: porozumienie rządu z ekstremistami islamskimi nie mówi o unieważnieniu wyroku, stwierdza tylko, że rząd nie będzie przeciwny ewentualnej rewizji orzeczenia. To, jak również inne poufne wiadomości, które otrzymujemy z Pakistanu dają nam nadzieję.

W świetle ostatnich wydarzeń chciałbym poinformować Państwa o tym, co robimy, aby jednak wydostać Asię Bibi z Pakistanu:

  • Porozumienie z ekstremistami może być taktyką mającą na celu utrudnienie (tak mówi nam wiele naszych źródeł w Pakistanie) lub opóźnienie ucieczki Asi Bibi z kraju. Tak czy inaczej, musimy znaleźć fundusze, aby stworzyć zespół prawników, na wypadek gdyby orzeczenie zostało poddane próbie podważenia przed sądem. Bardzo Państwa proszę o kliknięcie TUTAJ, aby pomóc bronić się Asi Bibi a następnie bezpiecznie opuścić Pakistan.
  • Kontynuujemy przygotowania do szybkiej ewakuacji z chwilą, gdy będzie to można zrobić bezpiecznie, a okoliczności będą sprzyjające: naciskamy na szybkie kroki dyplomatyczne, monitorujemy sytuację w konsulatach, organizujemy transport, szukamy zaufanej i profesjonalnej jednostki specjalnej, która zapewni bezpieczeństwo w Pakistanie podczas wyjazdu, ale też w miejscu docelowym.
  • CitizenGO przygotowuje się też do petycji online, a także demonstracji na ulicach kilku krajów, aby wywierać ciągłą presję na pakistański rząd,  by podejmował szybkie działania na rzecz ochrony życia i wolności Asi Bibi.

Jeśli są Państwo wierzący i bezpośrednio poczuli się Państwo poruszeni prześladowaniem chrześcijan w Pakistanie, proszę Państwa o przesłanie dalej i każde inne możliwe rozpowszechnianie tych informacji, na przykład poprzez wysłanie tej wiadomość e-mail do swoich przyjaciół i znajomych, lub poinformowania innych o tym, co się dzieje publikując posty w mediach społecznościowych, z których Państwo korzystają.

Bardzo proszę Państwa, by nie milczeli Państwo w sprawie prześladowań chrześcijan.
Świadectwo, które daje nam Asia Bibi nie jest milczeniem. Jej świadectwo trwa i będzie trwało bez względu na to jaki będzie finał tej historii.

Paweł Woliński i cały zespół CitizenGO

P.S.- Jeśli chcieliby Państwo wspomóc finansowanie kosztów obrony Asi i jej bezpiecznego wyjazdu z kraju, mogą Państwo przekazać darowiznę tutaj: https://go.citizengo.org/Asia-Bibi-uniewinniona.html

Jeszcze raz bardzo dziękuję!

(1) Film pokazujący przemoc na ulicach maist po ogłoszeniu wyroku sądu: https://youtu.be/nSlFcnntcFo

Protest_Pakistan_ru.png

CitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli,którzy bronią życia człowieka, rodziny i płynących z godności człowieka podstawowych wolności. Naszą działalność opieramy na chrześcijańskiej antropologii. Aby dowiedzieć się więcej na nasz temat, kliknij tutaj. Możesz też znaleźć nas na portalach Facebook lub Twitter.

Ta wiadomość jest adresowana na e-mail: mieczyslawa13@gmail.com. Aby się z nami skontaktować, prosimy nie odpowiadać na tę wiadomość, lecz użyć formularza: http://citizengo.org/pl/contacto.

Jeśli nie życzysz sobie otrzymywać naszych wiadomości, kliknij link.