Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Jesteśmy świadkami toczącej się bałamutnej propagandy świata wokół Ukrainy i jej miejsca w Europie na tle wobec Rosji. Stan informacji globalnie jest kuriozalnie teraz fałszywy i rozwojowy co dalej w jej skutkach.

Obserwujemy rozkręcającą się machinę propagandy. Co do meritum, sprawa jest zupełnie jasna – Morze Azowskie do tej pory było wykorzystywane przez jednostki ukraińskie i nic się nie działo, wobec tego posłużono się prowokacją i wpłynięto na wody terytorialne Rosji, które Ukraina co prawda uznaje za swoje, bo chodzi o Krym, ale jakoś do tej pory tego nie czyniła; zatem cel prowokacyjny jest zupełnie oczywisty. W sytuacji konfliktu i odmiennego uznawania przynależności danych terytoriów albo uznaje się status quo, którego własnymi siłami nie można zmienić, a nikt z zewnątrz nie kwapi się do udzielenia realnego wsparcia albo prowokować, czyli nagle zachowywać się wbrew status quo, choćby żadne okoliczności tego nie uzasadniały. Jest to sytuacja analogiczna do ataku Gruzji na Abchazję i Osetię Płd w 2008 r., gdzie również istniało (i istnieje do dziś) określone status quo, którego nie był władny zmienić żadnym samodzielnym atakiem Saakaszwili – i to w czasie trwającej Olimpiady w Pekinie. Podejmując atak dokonał prowokacji, licząc być może na wsparcie USA (którego nie otrzymał).

Po spokojnym początku, już jesteśmy zarzucani kretyńskimi tytułami – „kolejna agresja Rosji”, „staranowany okręt ukraiński”, „Rosja atakuje ukraińskie okręty” itp. Cóż, trzy okręty, to tak jak tutaj dwa małe kutry i holownik z 23 marynarzami załogi łącznie … Jak zwykle obowiązuje tylko jedynie słuszna wersja Ukrainy, jak powszechnie wiadomo, słynącej z prawdomówności. Nie wiadomo natomiast czy śmiać się, czy płakać, kiedy MON Ukrainy mówi, że wszystkie jednostki floty Ukrainy wyszły w morze i że są przygotowane do odparcia morskiej agresji Rosji… Ja bym raczej obawiał się, gdyby w ogóle miało dojść do jakiegoś wypłynięcia floty ukraińskiej naprzeciw flocie rosyjskiej o to, żeby następny news medialny nie brzmiał „wszystkie jednostki floty ukraińskiej wyszły w morze, część nie wróciła, bo przeszły na stronę rosyjską”.

W Polsce już gorące głowy wyskoczyły z leży przedzimowych i podkręcają. Fanatyczna banderówka Oksana Zabużko wypomina Polakom pamięć o Wołyniu i nawołuje do zapomnienia o nim w obliczu nowego Hitlera – Putina. To dla takiej Ukrainy zdaniem bezczelnej p. Zabużko mamy rzucać wszystko i robić wyprawę na Moskwę.  Jest to najczystsza paranoja.

Należy się martwić zwłaszcza reakcją Prezydenta RP, który w swej bezalternatywnej miłości do Ukrainy pisze (jeszcze przed incydentem) list do władz w Kijowie o „Wielkim głodzie”, ….  – Czy napisał kiedyś podobny list o zbrodniach UPA i o ludobójstwie banderowskim ze wskazaniem przykładów konkretnych polskich rodzin? Pytanie retoryczne. … Dobrze by było, aby otoczenie p. Prezydenta wiedziało, że ludzie zamieszkujący tzw. Ukrainę w czasach carskich nie byli uważani za żadnych Ukraińców, tylko co najwyżej za Małorusów, lub po prostu Rosjan. Historycznie w Polsce nazywani byli Rusinami.

 To dopiero władza bolszewicka przeprowadziła w latach 1923-29 przymusową ukrainizację tych terenów i ludności. Są na ten temat publikacje naukowe, ale … Oto stosowny fragment: „W 1923 XII Zjazd Partii, pod wpływem stanowiska jej najwyższych władz, (…) Polityka ukrainizacji przybrała – szczególnie szeroki zakres”. Szczególnie intensywną politykę ukrainizacji partii, administracji, oświaty, prasy i kultury, prowadził od 1925 r. Łazar Kaganowicz. Kilka danych: w 1927 r. języku ukraińskim załatwiano 70% spraw urzędowych (w 1925 – 25%), w 1929 83% szkół podstawowych i 66% średnich prowadziło zajęcia w języku ukraińskim; liczba książek drukowanych w języku ukraińskim wzrosła z 29% w 1922 do 77% w 1931, zaś pism periodycznych – z niecałych 30% w 1922 do 88% na początku kolejnej dekady. Stąd i Krym w okresie „Bolszewi” ZSRR za sprawą Chruszczowa znalazł się w ramach Republiki administracyjnie zwanej Ukraina. Inspiratorem tych zmian byli oczywiście Niemcy z czasów Bismarckowskich Prus, którym Bolszewia podlegała, ale i nie tylko, były i inne uzasadnione przesłania natury rozliczeniowej z okresu finansowania ZSRR przez USA. Emigracyjny historyk ukraiński SerhyYekelchyk, autor książki Ukraina. Narodziny nowoczesnego narodu, twierdzi, że zdobycze kulturowe uzyskane dzięki korienizacji w USRR są trudne do przecenienia: „Abstrahując od rzeczywistych intencji i późniejszych zastrzeżeń, władze sowieckie efektywnie wspierały finansowo budowę ukraińskiego narodu, przyczyniając się do stworzenia w pełni rozwiniętych struktur organizacyjnych wyższej kultury, oświaty i administracji”. Więcej odsyłam do załącznika – warto to uczynić, aby nie dać się nabierać w krajowej propagandzie ze źródeł globalnych reżyserów planów NWO i ogłupiać się do stanu bezrozumnej gawiedzi w randze idiotów jako już nas teraz traktują Polaków. Wymienione są też tam przyczyny tych zdarzeń, jako incydent siłowy bez lokalnych i globalnych skutków poza bezpłodnym rejwachem publicznego szumu dla skołowania ludzi w celu przygotowań pod plany jakie się w NWO (Nowy Porządek Świata) globalnie już wykonuje.

Wiele tu wyjaśnia w początkowej wypowiedzi: St. Michalkiewicz: Polska podjęła się roli amerykańskiego dywersanta na wsch. Europę  https://www.youtube.com/watch?v=VzKVQCW3QAQ

Opublikowany 29 lis 2018 Póki co propaganda nasza przemilcza o kuriozalnej propozycji:  Były ambasador USA na Ukrainie proponuje zamknąć europejskie i amerykańskie porty dla rosyjskich statków wypływających z azowskich portów – więcej: http://wolnemedia.net/ – można  zapoznać się o stanie sytuacji jak było: https://wolnemedia.net/poroszenko-podpisal-dekret-o-stanie-wojennym-na-ukrainie/ Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow nazwał sytuację w Cieśninie Kerczeńskiej jednoznaczną prowokacją. Według niego Kijów naruszył kluczowe przepisy prawa międzynarodowego, działania ukraińskich marynarzy były bardzo niebezpieczne i stworzyły zagrożenie dla ruchu statków. Rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow z kolei oznajmił, że rosyjska straż graniczna działała zgodnie z prawem międzynarodowym i krajowym — była to reakcja na inwazję obcych okrętów na wody terytorialne kraju.[SN] Prowokacja ukraińskiej marynarki wojennej na Morzu Czarnym z naruszeniem rosyjskiej granicy została zorganizowana po to, by Zachód nie zapominał o Ukrainie.

A jakie to były zatrzymane statki można wiarygodnie się dowiedzieć: https://www.youtube.com/embed/14tx-D2ll0M?autoplay=1 – oczywiście globalna propaganda o tym inaczej informuje, przemilcza i z premedytacją kłamie traktując nas Polaków jako bezmyślną masę, bez mózgowy tłum, a zmanipulowana tym ciżba narodu tak myśli i powtarza – przykro ich słuchać jak nas tym karmią i traktują po wysłuchaniu zewsząd rzekomo niby „narodowych”, „publicznych” mediów – słowem bałamuctwo i faryzeizm ze źródeł nauk talmudu. Jest to dla nas Polaków hańba, ukierunkowana nienawiść z wiadomych źródeł charakteru ich wartości pokroju. Można o tym się coś dowiedzieć na You Tube https://youtu.be/BmVUCrBO5sQ sięgając do źródeł ich przyczyn – ale te wiadomości są dla odważnych ceniących wyżej samodzielność swojego myślenia od narzucanej nam poprawności podpowiadanej nam ze strony obcej wrogiej nam cywilizacji..

Jaki jest tego stan rzeczy można się samodzielnie dowiedzieć z linków:

Z Ukrainą stało się w końcu to co grozi i nam… Uważajmy! https://youtu.be/oc0YEfpA2-Q

Incydent na Morzu Azowskim | Stan wyjątkowy na Ukrainie! https://youtu.be/zvsfAjW5ayA

 Raport – Stan wojenny na Ukrainie – 27.11.2018   https://youtu.be/8_m2OZpWAFc

Korwin-Mikke: Ukraina na zlecenie amerykańskie usiłuje doprowadzić do wojny, albo są tam wybory   https://youtu.be/Ao1NUCRYAOc

 „Ukrainy nigdy nie było, nie ma i nie będzie – kpt. Konstanty Kopf”   https://youtu.be/PCFYBTEm1go

Marek Jakubiak mocno o Ukraińcach. Bez politycznej poprawności.   https://youtu.be/JgBE0fgBP6E

Gdzie jest Ukraina 5 lat po rewolucji godności?    https://youtu.be/6eG2mBzgVxg

KRYM – PROJEKT NOWA KALIFORNIA – DLACZEGO CHRUSZCZOW ODDAŁ KRYM UKRAINIE?   https://youtu.be/ZFunccG_C7E

Prawda dla Polaka: USA szykuje wojnę w Polsce  https://youtu.be/4gDOgmDayNc

Dumni Polacy jako wasale http://www.mysl-polska.pl/1736

Jeśli myślimy o dumie (narodowej, osobistej) w ścisłym tego słowa znaczeniu, nie ma w tym nic złego. Ale jest i zła duma (pycha) i duma groteskowa, czyli hasło używane na potrzeby bieżącej akcji politycznej, bez potwierdzenia w rzeczywistości. Z tym właśnie mamy do czynienia dzisiaj. PiS-owscy „dumni Polacy, wstający z kolan” budzić mogą tylko kpinę i politowanie u ludzi myślących i poważnych.

Na domiar złego, media wrogie powstałym z kolan upubliczniły rozmowę jaką odbyła pani guber…, przepraszam, ambasador Stanów Zjednoczonych AP z polskimi posłami. Nie chcę dobijać koni, ani być stronniczym, więc podaję dokładnie za mediami (w tym wypadku WP). Pani Żorżetta (Georgette) Mosbacher powiedziała m.in.:

– Powinniście mieć świadomość, że jedna rzecz, co do której Kongres amerykański się zgadza – zarówno demokraci, jak i republikanie – to wolność prasy.

– Mogę zrobić naprawdę dużo, ale w przypadku wolności prasy, proszę do mnie nie dzwonić.

Muszę przyznać, że mocne. Nie chcę doprawdy się pastwić, ale czy tak ma wyglądać suwerenna, niepodległa Rzeczpospolita dumnych Polaków, którzy powstali z kolan dopiero w 2015 r. dzięki PiS-owi?

Same pouczenia – już mniejsza o to dzwonienie do ambasady, choć swoją drogą ciekawe, w jakich to sprawach mogą dzwonić. Bo tu dowiadujemy się, w której sprawie nie mogą – i stwierdzenia, na co się Kongres USA zgodzi a na co nie, są najlepszym dowodem na wasalną pozycję Polski wobec USA, tej Polski, której rządzący i propagandziści na co dzień ryczą o sowieckiej okupacji i wasalstwie okropnych komuchów wobec Sowietów tamtej rzekomej nie-Polski. Doprawdy żałosne.

Aresztowany ukraiński marynarz potwierdza, to była prowokacja Listopad 30, 2018  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/aresztowany-ukrainski-marynarz-potwierdza-to-byla-prowokacja-2018-11

Rosyjska FSB opublikowała video z przesłuchania Wladimira Lesovoya, trzeciego kapitana ukraińskiej marynarki, który potwierdził, że świadomie ignorował wezwania do zatrzymania się przez rosyjską straż graniczną.  Lesovoy powiedział też, że celem wypadu było zainscenizowanie prowokacji.

Inni przesłuchiwani ukraińscy marynarze, zwłaszcza por.  Alexey Drach, potwierdził, że on i jego koledzy zostali ostrzeżeni iż naruszali granicę morską Federacji Rosyjskiej / violating the maritime border of the Russian Federation.

Wasily Gritsak, szef Ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa SBU, potwierdził, że oficerowie ukraińskiego kontrwywiadu byli na pokładzie ukraińskich statków zatrzymanych przez Rosję w Cieśninie Kercz 25 listopada.

Rosja zaproponowała pilne zwołanie Rady Bezpieczeństwa ONZ dla omówienia kryzysu, ale zablokowała je większość głosów.

Źródło: http://www.pravdareport.com/news/world/ussr/ukraine/27-11-2018/142064-ukraine_kerch-0/

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon

P.S. Wcale nie jest wykluczone, że zatrzymani z ukraińskich statków żołnierze – przesłuchiwani obecnie w Moskwie – przejdą z własnego przekonania na stronę Rosji. Nie ukrywają nawet, że są przez Rosjan dobrze z szacunkiem tam traktowani. Bez wątpienia będą mieli dość – z nienawidzonych w całym kraju – banderowskich rządów na Ukrainie z wyraźnie nie skrywanego tam fałszu i faryzejskiej obłudy. Nikt nie może mieć też wątpliwości, że cały ten skład rządu, kierownictwo polityczne, na Ukrainie kieruje się w swym postępowaniu tak, jak globalna poprawność demokracji  im nakazuje o cechach prawa zasad talmudu, gdzie kłamstwo, fałsz, podła obłuda jest na porządku każdego działania i ich propagandy jako norma traktowania (ludzi) świata ku NWO – nowego porządku świata. Niestety nasz kraj Polska od roku 1989, obecnie wraz z UE temu kierunkowi działań służy ulegając spolegliwie ich faryzejskim hochsztaplerom.