Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

POLACY NIGDY NIE BYLI I NIE SĄ ANTYSEMITAMI. TO ŻYDZI WINOWAJCY NAM WMAWIAJĄ, ABY CAŁY ŚWIAT NAD NIMI SIĘ LITOWAŁ – KŁAMCY!  CZY POZWOLILIBY ŻYDZI RZĄDZIĆ POLAKOM W IZRAELU JAK ONI RZĄDZĄ RZĄDEM W POLSCE? PRZECIEŻ TO ONI SAMI CZYNIĄ  NAD SWOIMI DEMONICZNYMI POMYSŁAMI PODSTĘPNYMI ABY  WŁAŚNIE NAJBARDZIEJ POLAKÓW LITOŚCIWYCH I MIŁOSIERNYCH OSZUKIWAĆ NA SWOJĄ STRONĘ.

NAJWAŻNIEJSZE JEST TO, ŻE KAŻDY SĄDZI WEDŁUG SIEBIE – TO ŻYDZI NIENAWIDZĄ WSZYSTKICH LUDZI, BO PRZECIEŻ SAMEGO BOGA ZABILI, KTÓRY JAKO PRZYJACIEL BY DAŁ IM WSZYSTKO WEDŁUG ICH POTRZEB, ALE NIESTETY – ŻYDZI CHCĄ RZĄDZIĆ CAŁYM ŚWIATEM I TO JEST NAJWAŻNIEJSZE DLA ATAKUJĄCYCH PODSTĘPNIE POLSKĘ I INNE KRAJ.E . NIGDY POLACY NIE BYLI ANTY-SEMITAMI, TO ŻYDZI NAM TO WMAWIAJĄ JAK ZAWSZE, ABY CAŁY ŚWIAT NAD NIMI SIĘ UŻALAŁ I ŻAŁOWAŁ ICH.  dorota.

Żydzi zacierają ręce. W czerwcu w Warszawie będzie piekło

Izrael Polska

Izrael i Polska od kilku lat drą koty. Odkąd w naszym kraju rządzi konserwatywne Prawo i Sprawiedliwość, które chce zaimponować środowiskom prawicowym, pojawiają się problemy. I – wszystko na to wskazuje – będą trwać nadal.

Bo eksperci nie mają wątpliwości, że premier Benjamin Netanjahu buduje swoje poparcie na ostrych atakach na Polskę. Chce uchodzić za silnego przywódcę. Jednakże zwyczajowo wyżywa się na nas, jednocześnie tylko markując ataki na silniejsze państwa.

Polska i Izrael

Gdy brakuje okazji do przypuszczenia frontalnego ataku, najczęściej na afisz bierze się polski antysemityzm. Czyli zjawisko, którego niektórzy potrzebują i używają jako polityczne paliwo. Niestety najprawdopodobniej już w czerwcu znowu się zacznie.

Bo kontrowersje polityczne w ostatnich latach rodzą się nie tylko w parlamentach czy w mediach, ale także na stadionach piłkarskich. Tam kibice bez ogródek wyrażają swoje polityczne przekonania. Z kolei media coraz częściej do granic absurdu wyolbrzymiają treść okrzyków i transparentów.

Dlaczego czerwiec może być w międzynarodowej polityce szczególnie gorący? Otóż 10 czerwca Polska w Warszawie zagra z Izraelem. Będzie to mecz w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w 2020 r. Ostatni taki mecz odbył się w 2005 roku. Wówczas jednak nasze stosunki polityczne nie były aż tak napięte.

Dziś, wiele na to wskazuje, środowiska narodowe regularnie skupiające się na stadionach, zechcą przypomnieć Żydom ich własne grzechy. Bo przecież oni nasze wynoszą raz po raz. Nawet posty na Facebooku, przypominające fakt istnienia tzw. żydowskiej policji, wywoływały prawdziwą burzę.

Polski antysemityzm

A co się stanie, gdy podczas spotkania Polska – Izrael, transmitowanego na cały świat, fani znad Wisły znów rozwiną kontrowersyjne transparenty? Bo przecież nikt nie będzie dogłębnie analizował ich treści. Tak jak prawdziwości przedstawionych tez.

Izrael i jego zwolennicy raczej skupią się na zaznaczaniu, iż polski antysemityzm jest wciąż żywy. Zapewne w mediach antyrządowych znów obejrzymy i przeczytamy relacje przerażonych kibiców z Izraela, którzy zetknęli się agresją ze strony Polaków. Jednakże – tradycyjnie – z obawy o własne bezpieczeństwo poproszą o nieujawnianie ich nazwisk i wizerunku.

Dokładny scenariusz trudno przewidzieć. Pewne jest jedno: bez “kontrowersji” się nie obędzie. Nie ulega wątpliwości, że przeciwni polskiemu rządowi dziennikarze już ostrzą pazury. Bo bez wątpienia pretekstów do jechania po Polakach będzie mnóstwo. A jeśli nie będzie? To się kogoś podstawi. Takiej okazji nie mogą przepuścić.

https://otopress.pl/2018/12/07/polska-izrael-zydzi-warszawa/