Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Szanowni Państwo

być częścią ruchu ludzi dobrej woli, jakim jest dziś CitizenGO, podążać razem z Państwem ku wspólnym celom, od większych i mniejszych sukcesów, które osiągamy, ale też nie bez porażek, które miały miejsce, a także tych, które dopiero się wydarzą.
To dla mnie bardzo motywujące, bo sprawia, że myślę, czuję, a nawet bezpośrednio dotykam dowodów na to, że to, co robię, co wspólnie robimy każdego dnia (Państwo, ja, obywatele na całym świecie) służy ludziom, ma realny wpływ, pomaga budować dobro wspólne i tym samym lepszą społeczność, nie tylko w naszym kraju, w Polsce, ale we wszystkich krajach, w których podejmujemy taki wysiłek.

Proszę spojrzeć. Kilka dni temu pisałem Państwu… w 2018 roku:

  • po latach, uwolniona została z więzienia w Pakistanie Asia Bibi,
  • naciskane przez nas ONZ wywarło skuteczną presję na reżim prezydenta Maduro, by przyjął pomoc humanitarną dla Wenezueli,
  • udaremniliśmy próbę antyrodzinnych regulacji podczas 62-ego Posiedzenia Komisji ds. Statusu Kobiet, które miało miejsce w marcu w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku,
  • 7 milionów Polaków zetknęło się z przekazem naszej kampanii społecznej „Ecce Homo”, o tym że każdy człowiek ma prawo do życia,
  • dzięki wsparciu CitizenGO sądowa walka o wolność sumienia, dla lekarzy w Norwegii, dr Katarzyny Jachimowicz zakończyła się sukcesem.

Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję.
To wszystko było możliwe dzięki wsparciu Państwa oraz ludzi z całego świata, którzy są częścią wielkiej rodziny CitizenGO: bez członków tej rodziny nie moglibyśmy istnieć.

I o tym chcę dzisiaj Państwu napisać.

Praca CitizenGO (zabierać głos zawsze, gdy jest to konieczne, broniąc tego, co ma znaczenie) jest możliwa dzięki nieocenionemu wkładowi naszych członków i wszystkim naszym współpracownikom. Jak Państwo wiedzą, nie otrzymujemy żadnego rodzaju pomocy od państwa (nie prosimy o nią, ani jej nie chcemy), nie mamy także firm, czy korporacji, ani żadnych grup interesu, które finansowałyby naszą pracę.

Nasze środki, pieniądze, które umożliwiają nam tworzenie i przeprowadzanie kampanii, pochodzą wyłącznie z darowizn ludzi takich jak Państwo, czy ja, zwykłych obywateli oddanych obronie życia, rodziny i wolności.

Wiem wiele o Państwa zaangażowaniu w obronę tych wartości, które nas łączą i dlatego zastanawiam się, czy to byłby dla Państwa dobry czas, aby pójść w tym zaangażowaniu o krok dalej, w stronę regularnego wsparcia finansowego pracy CitizenGO (comiesięczne zobowiązanie można oczywiście w każdej chwili zmodyfikować lub przerwać).

Sz.P. Mieczysława Kordas, czy mógłbym prosić o takie wsparcie teraz?

 Tak, będę wpłacał/a co miesiąc 30 złotych 
 Tak, będę wpłacał/a co miesiąc 50 złotych 
 Tak, będę wpłacał/a co miesiąc 100 złotych 
 Tak, będę wpłacał/a miesięcznie INNĄ KWOTĘ 


Dlaczego proszę o regularne zobowiązanie?

Ponieważ, dzięki wystarczającym miesięcznym przychodom, będziemy w stanie mieć WIĘKSZY wpływ na otaczający nas świat, zmieniając rzeczywistość (BARDZIEJ, LEPIEJ, SZYBCIEJ) i w pożądanym kierunku.

Aby to osiągnąć, mając jednocześnie wizję przyszłości, potrzebujemy planować naszą bieżącą pracę oraz wydatki w rozsądny sposób. Państwa regularne, comiesięczne zobowiązania gwarantują nam, że z góry wiemy, jakimi środkami dysponujemy, by wzmacniać Państwa głos, kiedykolwiek jest to potrzebne, broniąc tego, co dla Państwa i dla nas ważne. Pozwala nam to też lepiej zaplanować nasze kampanie, zapewniając bezpieczeństwo, że uda nam się doprowadzić do końca… zanim jeszcze je zaczniemy.

Może słyszeli już Państwo, jak mówiliśmy tak wcześniej… ale myślę, że jest ważne, aby to powtórzyć.

CitizenGO, jak każda inna organizacja, grupa, a nawet rodzina, ma stałe wydatki… wydatki nieprzewidziane oraz plany. I tak, jak dzieje  się to u Państwa (oraz u mnie i wszystkich nas, którzy mamy jakieś zobowiązania), jak zdarza się to w rodzinie, znacznie łatwiej jest się z nimi zmierzyć, albo chociażby je rozważyć wiedząc, że mamy zabezpieczone stałe wpływy, niezależne od tych, które dodatkowo dostaniemy sporadycznie.

Bardzo proszę spojrzeć na to, co udało się nam osiągnąć w tym roku -2018-, który już dobiega końca. Bardzo proszę pomyśleć o tym, jak wiele zostało do zrobienia, i ile możemy zrobić z wystarczającym wsparciem w 2019 roku.

Jeśli będziemy mieć wystarczającą bazę wsparcia, jeśli uda nam się pomnożyć liczbę darczyńców wspierających nas regularnie, nasza społeczność aktywnych obywateli pomnoży także swój zasięg, wznosząc nasze kampanie na wyższy poziom efektywności.

Jeśli mogą nam Państwo pomóc… w 2019 roku będziemy w stanie utrzymać i rozszerzać zasięg naszego wpływu i zdolność stawania w obronie tego, co jest dla Państwa ważne: życia, rodziny i wolności.

Sz.P., Mieczysława Kordas, czy możliwa jest ta niewielka pomoc, by zapewnić nam comiesięczne wsparcie, o które proszę? (Można w każdej chwili zmodyfikować lub przerwać swoje zobowiązanie).

 Tak, będę wpłacał/a co miesiąc 30 złotych 
 Tak, będę wpłacał/a co miesiąc 50 złotych 
 Tak, będę wpłacał/a co miesiąc 100 złotych 
 Tak, będę wpłacał/a miesięcznie INNĄ KWOTĘ 

 

Jeśli mogą Państwo uczynić to teraz, jeśli zrobią Państwo następny krok, mogą być Państwo pewni, że będziemy w stanie lepiej i bardziej efektywnie wykonywać nasze zadania, uruchamiając więcej zwycięskich kampanii i tym samym być bardziej pomocni we wspólnym zmienianiu świata we właściwy sposób.

Paweł Woliński i cały zespół CitizenGO

P.S.: Oczywiście mogą nas Państwo wspomóc kwotą, którą zaproponowałem lub dowolną inną. W każdym momencie mogą też Państwo zmienić lub przerwać zobowiązanie.
Jeśli preferują Państwo PayPal, podajemy link: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&item_name=Citizengo pl&hosted_button_id=8CW3EEXSTZ2TA&lc=pl. A gdyby woleli Państwo, utworzyć zlecenie stałe, podajemy numer polskiego konta: 
Nr konta: 08 1240 6250 1111 0010 6098 4985
Tytuł przelewu: Państwa adres e-mail
Nazwa odbiorcy: Fundacja CitizenGO;
Bank Pekao S. A. Oddział w Warszawie, ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa

 

CitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli,którzy bronią życia człowieka, rodziny i płynących z godności człowieka podstawowych wolności. Naszą działalność opieramy na chrześcijańskiej antropologii. Aby dowiedzieć się więcej na nasz temat, kliknij tutaj. Możesz też znaleźć nas na portalach Facebook lub Twitter.

Ta wiadomość jest adresowana na e-mail: mieczyslawa13@gmail.com. Aby się z nami skontaktować, prosimy nie odpowiadać na tę wiadomość, lecz użyć formularza: http://citizengo.org/pl/contacto.

Jeśli nie życzysz sobie otrzymywać naszych wiadomości, kliknij link.