Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

CI POLACY, KTÓRZY GŁOSOWALI NA PREZYDENTA A.DUDĘ SĄ  WSPÓŁ-MORDERCAMI WŁASNEGO NARODU I CAŁEJ POLSKI, BO JUŻ SĄ WYROKI NA PATRIOTÓW POLSKICH. ŻYDZI DLA WŁASNEJ KORZYŚCI POSŁUŻĄ SIĘ NAWET INNYM NARODEM, BO SĄ BARDZO POMYSŁOWI. TACY MĄDRZY, A NIE UMIEJĄ UTRZYMAĆ WŁASNEJ OJCZYZNY, TYLKO INNE PODBIJAJĄ DEMONICZNYMI SPOSOBAMI. POLACY NA WŁASNĄ ŚMIERĆ ZAGŁOSOWALIŚCIE. IM MOŻNA MÓWIĆ A POLAKOM W POLSCE NIE. CZY POLAK MUSI BYĆ GŁUPI PRZED SZKODĄ I PO SZKODZIE? OBECNIE POLSKĄ RZĄDZI CAŁY IZRAEL, A NIE TYLKO DANIELS. dorota

IlustracjaRobert Winnicki

Winnicki, Kukiz i Smarzowski na celowniku Ukraińców – ukraińskiej liście proskrypcyjnejOR
Ukraińcy wpisują Polaków na tworzoną przez siebie listę proskrypcyjną „sługusów – agentów Kremla”. Na liście znaleźli się m.in. Robert Winnicki, Paweł Kukiz, Wojciech Smarzowski oraz Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska. Lista powstaje w ramach projektu realizowanego przez ukraińskie Centrum Badań nad Armią, Konwersją i Rozbrojeniem. W ramach projektu na stronie internetowej posipaka.org („sługus”) zmieszczono nazwiska osób i organizacji, które Ukraińcy kwalifikują jako „agentów Kremla” na podstawie ich krytycznych wypowiedzi m.in. na temat banderyzmu. Za krytykę dopuszczenia przez polskie władze do masowej migracji Ukraińców do Polski na listę „sługusów” trafił poseł Robert Winnicki oraz Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska.

Na ukraińskiej liście znajduje się też pisarz Stanisław Srokowski. Jego powieść „Nienawiść’ stała się podstawą scenariusza filmu „Wołyń” wyreżyserowanego przez Wojciecha Smarzowski, który również został sklasyfikowany jako „sługus – agent Kremla”.  Co na temat filmu „Wołyń” napisano na stronie posipaka.org? „Fabuła filmu ma zdecydowanie antyukraiński charakter i jest nasycona scenami przemocy Ukraińców wobec Polaków”. Czyżby według twórców listy „sługusów” na Wołyniu Ukraińcy nie dopuszczali się przemocy wobec Polaków? Jak widać, wypieranie z ukraińskiej świadomości ogromu zbrodni, jakiej dokonali ich przodkowie, przyniosło efekt w postaci całkowitego zakłamania rzeczywistości. Mówienie o zbrodniach OUN-UPA jest z furią negowane i  wrzucane do szufladki z napisem „sługusy-agenci Kremla”.

Na celowniku Ukraińców znalazł się też Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich oraz jego prezes Witold Listowski. Za co? Za to, że „11 września 2016 r. związek zorganizował wiec przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, domagając się przyjęcia ustawy „o uhonorowaniu ofiar ludobójstwa na Polakach popełnionego przez ukraińskich nacjonalistów” . Podczas imprezy protestujący protestowali przeciwko wizytom polskiego prezydenta A. Dudy w Kijowie. Przedstawiciele tej organizacji wielokrotnie domagali się od polskich władz potępienia ludobójstwa na Polakach popełnionego przez Ukraińców w latach 1939-49”.

Na liście jest też Paweł Kukiz za to, że „w telewizji TV Republika oświadczył, że nie można wspierać ludzi, którzy gloryfikowali Stepana Banderę odpowiedzialnego za masakry Polaków”. Ruch Kukiz’15 został wpisany na listę, ponieważ „grupa deputowanych z tej siły politycznej zarejestrowała projekt nowelizacji ustawy O Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, który przewiduje odpowiedzialność karną za publiczne negowanie ludobójstwa popełnionego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach na Wołyniu”. Ukraińcom nie podobają się też artykuły historyka Bohdana Piętki z  Centrum Badań Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, który „oskarża żołnierzy OUN-UPA o ludobójstwo na Polakach podczas II wojny światowej”.

Lista polskich „sługusów – agentów Kremla” liczy na razie 18 pozycji. Kto jeszcze na nią trafi? Czy polskie MSZ zareaguje na tę skandaliczna sytuację? Austriackie MSZ wezwało do siebie ambasadora Ukrainy z powodu zamieszczenia w spisie rzekomych „agentów Rosji” austriackiego dziennikarza Christiana Wehrschütza, wieloletniego korespondenta austriackiego nadawcy publicznego ORF. Ukraińcom nie spodobały się jego reportaże z Krymu, które miały być jednostronne i prorosyjskie. Wehrschütz napisał list do austriackiego rządu oraz do kierownictwa ORF, w którym stwierdził, że jest bardzo zaniepokojony tą sytuacją, ponieważ na Ukrainie są „zbrojne ultranacjonalistyczne grupy, które grożą dziennikarzom relacjonującym krytycznie działania ukraińskich władz i starającym się być obiektywnymi”. Dziennikarz zaapelował o interwencję dyplomatyczną, ponieważ „dwóch dziennikarzy już zostało zamordowanych”, a on nie ma zamiaru być następny. MSZ Austrii zareagowało na list dziennikarza wzywając do siebie ambasadora Ukrainy, który ma się stawić w ministerstwie 8 stycznia 2019 r.

https://wprawo.pl/2019/01/02/winnicki-kukiz-i-smarzowski-na-ukrainskiej-liscie-proskrypcyjnej/