Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Szanowni Państwo

wiele razy pisałem Państwu: CitizenGO nie jest jedynie narzędziem internetowym, CitizenGo to przede wszystkim społeczność zaangażowanych obywateli, którzy łączą się, by bronić wspólnych wartości.

Społeczność tworzy się poprzez wspólne reagowanie na różne sytuacje – szczególnie wtedy, kiedy członek społeczności zostaje zaatakowany.

Właśnie dlatego piszę do Państwa tę wiadomość… ponieważ ufam, że nie będą Państwo obojętni, bo są Państwo realną częścią społeczności CitizenGO.

W Hiszpanii, CitizenGO jest zwane HazteOir.org (HO) i niedawno zostało ono zaatakowane.

HazteOir.org jest częścią społeczności CitizenGO, i choć powstała ono dopiero w 2013 roku to wywodzi się właśnie z HazteOir.org. To dzięki wsparciu przyjaciół i partnerów, których mieliśmy w HazteOir.org udało się nam zebrać środki finansowe na start, których potrzebowaliśmy, by założyć CitizenGO.

Ten hojny i szczery impuls, był niezbędny, abyśmy mogli rozpocząć działanie. CitizenGO nie byłby w tym miejscu, w którym jest teraz, bez tej szczodrości, której wtedy doświadczył.

A teraz, HazteOir.org… członek naszej społeczności… zmaga się z problemami.

Socjalistyczny rząd Hiszpanii chce zachwiać ekonomicznymi podstawami działalności HazteOir.org.

W Hiszpanii, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe mogą starać się o status Jednostki Publicznej (adekwatnie do statusu OPP, czyli Organizacji Pożytku Publicznego w Polsce), co umożliwia darczyńcom, którzy wspierają takie organizacje, odliczenie darowizn od podatków.

Kilka dni temu hiszpański rząd wycofał status Jednostki Publicznej, który dotąd miała HazteOir.org.

Zmiany tej dokonano wyłącznie z powodów politycznych. HO zdecydowanie sprzeciwiało się – szczególnie w kwestiach ideologii gender – socjalistycznemu rządowi oraz partiom, które popierały jego program. Dzieje się to teraz, albowiem wielkimi krokami zbliżają się w Hiszpanii wybory parlamentarne, które zostaną przeprowadzone w kwietniu.

W 2017 roku, kiedy rządy w Hiszpanii były w rękach partii “konserwatywnej”, HO wyraziło swój sprzeciw wobec ideologii gender poprzez swoją “kampanię autobusową”, która zaatakowała jej podstawy i przyciągnęła uwagę mediów na całym świecie.

Socjaliści razem ze swoimi sprzymierzeńcami (partiami lewicowymi oraz grupami interesu LGBT) nie zapomnieli HO tamtej akcji, i teraz, w ramach odwetu, bez żadnych podstaw prawnych (socjalistyczny rząd przyznaje nawet, że kampania nie przekroczyła granic “wolności słowa” i była w 100% legalna) wykreślono HO z listy organizacji Pożytku Publicznego.

Socjalistyczny rząd stara się w ten sposób finansowo osłabić HazteOir.org poprzez ograniczenie wpływów z darowizn możliwych do odliczenia od podatku, aby dzięki temu znacząco zmniejszyć całkowity przychód organizacji.

HazteOir.org jest częścią społeczności CitizenGO i doświadcza w tej chwili bezpardonowego ataku ze strony socjalistycznego rządu Hiszpanii za to, że broni wartości, w które Państwo i ja wierzymy.

Celem socjalistycznego rządu i hiszpańskich polityków, którzy go wspierają jest osłabienie HO oraz ograniczenie działania tej organizacji w obronie życia, rodziny i wolności…

Ale Państwo i ja możemy pokazać, że ten atak nie odniesie zamierzonego skutku. Dlaczego? Ponieważ wysokość darowizn nie tylko nie zmaleje, ale wręcz wzrośnie… dzięki wsparciu całej ogólnoświatowej społeczności CitizenGO. I właśnie w tej sprawie do Państwa piszę.

Pomogę darowizną 20 zł.
 Pomogę darowizną 50 zł.
 Pomogę darowizną 100zł.
 Pomogę darowizną INNEJ KWOTY.

Państwa darowizna, przyczyni się do finansowego wsparcia HO, które jest częścią CitizenGO, oraz uruchomienia kampanii potępiającej dziejącą się niesprawiedliwość.
Bitwa już trwa i w tej chwili przygotowujemy się do walki prawnej, nawet w Europejskim Trybunale Praw Człowieka, jeśli okaże się to konieczne.

Wierzymy, że te zapewne długie i bez wątpienia kosztowne zmagania prawne doprowadzą do wymierzenia sprawiedliwości. Może to też stanowić istotny precedens na szczeblu europejskim w obszarze obrony wolności słowa, myśli i działań stowarzyszeń i grup takich jak HazteOir.org… i CitizenGO! Może doprowadzić do poszanowania autonomii i wolności organizacji, które są w opozycji wobec dominującego nurtu ideologicznego, szczególnie w kwestiach ideologii gender i obrony rodziny.

Obrona HO powinna stać się teraz celem działania także członków społeczności CitizenGO. Nasza bezczynność i brak solidarności mógłby bowiem zostać odczytany przez drugą stronę jako udana próba zastraszenia i ośmielić środowiska lewicowe na całym świecie do podobnego ataku, nie tylko w Hiszpanii, ale w poszczególnych krajach, gdzie działa CitizenGO.

Sz.P. Mieczysława Kordas, czy są Państwo gotowi stanąć dzisiaj w obronie wartości, o które walczymy wspólnie z HO?

Pomogę darowizną 20 zł.
 Pomogę darowizną 50 zł.
 Pomogę darowizną 100zł.
 Pomogę darowizną INNEJ KWOTY.

Mam nadzieję, że dołączą Państwo do nas. Wierzę, że oprócz napiętnowania jawnej niesprawiedliwości jest to również okazja, żeby członkowie społeczności CitizenGO wysłali ważny sygnał do rządzących, mediów i opinii publicznej.

CitizenGO jest wspólnotą aktywnych i oddanych obywateli, którym nikt i nic nie przeszkodzi w dalszym działaniu na rzecz obrony wartości, które są dla nich ważne.

Bardzo dziękuję za to, że są Państwo z nami.

Paweł Woliński z całym zespołem CitizenGO

P. S. Pomoc, o którą proszę jest bardzo pilna. Na kroki prawne, które musimy podjąć, mamy ściśle określone, krótkie terminy. Złożenie dokumentów i dowodów w sprawie, oraz przygotowanie naszej obrony w tak krótkim czasie będzie niezwykle kosztowne. Jeśli zechcieliby Państwo złożyć darowiznę na ten cel, bardzo proszę, by Państwo nie zwlekali.

 Tak, złożę DAROWIZNĘ.

Jeśli wolą Państwo użyć platformy PayPal, proszę skorzystać z linku: PayPal
A gdyby woleli Państwo, utworzyć przelew tradycyjny, podajemy numer polskiego konta: 
Nr konta: 08 1240 6250 1111 0010 6098 4985
Tytuł przelewu: Państwa adres e-mail
Nazwa odbiorcy: Fundacja CitizenGO;
Bank Pekao S. A. Oddział w Warszawie, ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa

CitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli,którzy bronią życia człowieka, rodziny i płynących z godności człowieka podstawowych wolności. Naszą działalność opieramy na chrześcijańskiej antropologii. Aby dowiedzieć się więcej na nasz temat, kliknij tutaj. Możesz też znaleźć nas na portalach Facebook lub Twitter.