Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Brawo Australia!
Problemem nie jest dwutlenek węgla od nadmiaru ludzi, tylko duże ilości metanu, które coraz bardziej wydobywają się z topniejących lodowców Arktyki.
 
Australijski premier Tony Abbott i jego doradca Maurice Newman – Foto: Andrew Meares

Zapewne niewiele osób słyszało o kuriozalnej wizycie jaką odbyła w Australii, sekretarz wykonawcza Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu (UNFCCC) przy ONZ. Australia z prymusa polityki węglowej stała się jej gorącym przeciwnikiem. Zatem niczym inkwizytorka przyjechała pouczać rząd australijski w kwestii jego polityki węglowej. Zgotowano jej jednak zaskakujące przyjęcie.

Pani sekretarz przyjechała apelować, aby rząd Australii pożegnał się ze „szkodliwym paliwem”. Przywitał ją artykuł bliskiego doradcy premiera Abbotta, Maurice’a Newmana, który ukazał się w gazecie The Australian. Trudno go odebrać inaczej jak atak na politykę klimatyczną prowadzoną przez ONZ.

Newman napisał, że ONZ od dawna poucza rządy państw włączając w to Chiny, Unię Europejską i USA, domagając się szybkiego wprowadzenia najostrzejszych norm emisji CO2. Tymczasem jego zdaniem globalne ocieplenie jest oszustwem a od 20 lat nie średnia temperatura na Ziemi jest prawie bez zmian.

Odniósł się też do informacji NASA na temat tego, że 2014 rok był najcieplejszy, w historii obserwacji. Okazuje się, że gdy zbadano zastosowaną metodologię okazało się, że pewność iż rzeczywiście padły temperaturowe rekordy spadła do poziomu zaledwie 30%.

 

Australijski doradca rządu dodał, że wszelkie modele klimatyczne zakładające zmianę globalnej temperatury są błędne ze względu na brak takich obserwacji. Zdaniem Newmana prawdziwym celem ONZ jest koncentracja władzy w swoich rękach i „budowanie przy pomocy katastroficznych wizji nowego porządku świata bez kapitalizmu i wolności”.

Jego zdaniem za ONZ stoi światowa finansjera, która dzięki temu realizuje swoje cele. Na dowód swych słów Newman przytoczył wypowiedzi pani Figueres, która publicznie twierdziła, że demokracja jest za słaba, aby poradzić sobie z zagrożeniem klimatycznym, a jednocześnie pochwalała centralne planowanie w krajach takich jak Chiny czy UE.

 

Do zarzutów Newmana odniosła się nawet w swoim stylu Rady ds. Zmian Klimatu ONZ. Zgodnie z zasadami panującymi w „religii globalnego ocieplenia”, zażądano od autora i rządu Australii, by odciął się i potępił „niedorzeczne” poglądy przypominające majaczenia zwolenników teorii spiskowych.

 

Sam Tony Abbott nie poddał się presji i stoi twardo na pozycji, że węgiel jest podstawowym zasobem naturalnym Australii, dlatego nie zamierza wspierać polityki wymierzonej w jego producentów. Pod tym względem można powiedzieć, że Australia jako eksporter węgla jest w podobnej sytuacji jak Polska.

 

Premier Abbott, który przed rokiem zniósł obowiązujący w Australii podatek węglowy, pokazał jak powinny wyglądać rozmowy między suwerennym krajem,a organizacjami międzynarodowymi roszczącymi sobie prawo do nakazywania innym nacjom wymyślonych zachowań. Jest to poziom troski o interes narodowy nieznany polskim politykom.

 

Źródła:

http://www.theaustralian.com.au/opinion/the-un-is-using-climate-change-as-a-tool-not-an-issue/story-e6frg6zo-1227343839905

http://www.smh.com.au/federal-politics/political-news/climate-change-a-unled-ruse-says-tony-abbotts-business-adviser-maurice-newman-20150508-ggwuzt.html