Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

PAPIEŻ, KTÓRY REPREZENTUJE BOGA OJCA, BOGA JEZUSA CHRYSTUSA I BOGA DUCHA ŚWIĘTEGO NIE TYLKO POWINIEN – ON MUSI NAWRACAĆ WSZYSTKICH BEZBOŻNYCH LUDZI A SZCZEGÓLNIE INNOWIERCÓW NA WIAĘ KATOLICKA. JEŻELI ON TEGO NIE ROBI TO NIE JEST NAM KATOLIKOM POTRZEBNY TAKI ANTY-PAPIEŻ, KTÓRY IDZIE NA UGODĘ Z INNOWIERCAMI I ZGADZA SIĘ Z GRZECHAMI, KTÓRE ONI POPEŁNIAJĄ. PAPIEŻ NIE MOŻE AKCEPTOWAĆ GRZECHÓW I NIE MA INNYCH BOGÓW, BO JEDEN JEST BÓG WSZECHMOGĄCY. mk.

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin przyjął w piątek, 5 kwietnia, 50-osobową grupę działaczy zaangażowanych w walkę z penalizacją homoseksualizmu. Poinformował o tym dyrektor ad interim watykańskiego Biura Prasowego Alessandro Gisotti.

Jak zauważono, „wypowiedź papieża miałaby fundamentalne znaczenie w walce z przemocą i dyskryminacją, która każdego dnia dotyka setki milionów ludzi”. Działacze poprosili również Watykan o publikację oświadczenia, w którym jasno przedstawi się stanowisko Watykanu w sprawie ochrony praw człowieka w kontekście sytuacji osób homoseksualnych. Delegaci poprosili Kościół, aby oświadczył, że „godność ludzka oznacza szacunek każdej osoby stworzonej przez Boga” i „kryminalizacja osób LGBT, która ma miejsce dzisiaj, podobnie jak w najciemniejszych czasach w historii ludzkości, jest przejawem irracjonalnej nienawiści do tego, co różni się od normy oraz, że homofobia jest w rzeczywistości uczuciem nienawiści i wykluczenia, które Kościół potępia, gdziekolwiek ma ona miejsce”.

Działacze poprosili też, aby Kościół wezwał „wszystkich chrześcijan, a także pouczył wszystkie narodowe i regionalne konferencje episkopatów aby, bez wyjątku, pracowały na rzecz depenalizacji homoseksualizmu i zniesienia wszelkich form kar za dobrowolne, intymne akty seksualne między dorosłymi”.

Na koniec poprosili, aby Kościół wezwał wszystkie państwa „do stwierdzenia nielegalności stosowania tak zwanych terapii „leczniczych” mających prowadzić do zmiany orientacji seksualnej jako poniżającego lub okrutnego traktowania i by wezwał pracowników służby zdrowia do powstrzymania się od jakiegokolwiek udziału w takich terapiach.”

Po wysłuchaniu prezentacji, kard. Parolin podziękował działaczom oraz wygłosił krótkie przemówienie, w którym przypomniał stanowisko Kościoła katolickiego w sprawie obrony godności każdej osoby ludzkiej i przeciwko wszelkim formom przemocy. Zapewnił, że te |kwestie zostaną wzięte pod uwagę w doktrynie lub nauczaniu Kościoła” i powiedział, że przekaże to, co mu powiedzieli papieżowi Franciszkowi, i że Watykan oceni sposoby, w jakie mogliby współpracować z tą grupą w przyszłość.

czytaj więcej: https://m.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,37898,to-pierwsze-takie-spotkanie-w-watykanie-papiez-odpowiedzial-na-prosbe-aktywistow-lgbt.html