Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Hiszpańskie media przypominają, że spalenie paryskiej katedry Notre Dame poprzedziły liczne w ostatnich tygodniach pożary oraz ataki na świątynie we Francji. Dziennik „El Independiente” zwraca uwagę, że płomienie strawiły Notre Dame w dniu, w którym paradoksalnie przypadał Światowy Dzień Sztuki.”Ta katastrofa ma miejsce zaledwie 28 dni od pożaru, który nastąpił w dziwnych okolicznościach, w kościele świętego Sulpicjusza, drugim największym kościele Paryża” – napisał hiszpański dziennik.

 11 pożarów kościołów we Francji w ciągu niespełna 4 miesięcy, w tym 2 najsłynniejszych w Paryżu – Św. Sulpicjusza i katedry Notre Dame. Oczywiście to zdarzenia losowe – w takie bajki nie uwierzy nawet średnio rozgarnięty przedszkolak.

 „Wieża znad prezbiterium, która się waliła, spadała właśnie w kierunku, gdzie mieści się kaplica polska. Tam w ciągu najbliższych dwóch tygodni nikt nie będzie miał wstępu z tego względu, że 13 ton ołowiu, które spadło na posadzkę trzeba ochłodzić, bo przecież i marmur jest wrażliwy, i posadzka, i mury boczne stojące, ocalone, jeżeli będą przegrzane, tracą wytrzymałość” – powiedział ks. prałat Krystian Gawron, odpowiedzialny za projekt kaplicy polskiej w katedrze Notre Dame.!…..Pan Bóg ocalił obraz Matki Bożej Częstochowskiej i relikwie św. Jana Pawła II.

Kapelan paryskiej straży pożarnej Jean-Marc Fournier został okrzyknięty bohaterem. To on uratował cenne relikwie korony cierniowej oraz Najświętszy Sakrament z płonącej katedry Notre Dame….zdjęcia poniżej ocalonych relkwi, obrazu i figur:

 Prezydent Andrzej Duda

 Do nas ludzie już się zgłaszają gotowi złożyć datki na odbudowę Katedry Notre Dame. Dziękuję za to, bo jestem przekonany, że odbudowa Katedry może stać się symbolem odbudowy Europy. Obbudowy Europy na jej prawdziwym, historycznym, chrześcijańskim fudamencie.

 Premier Beata Szydło

 Płonie Katedra NotreDame, jeden z symboli chrześcijańskiej Europy. Porażające…

 PREMIER Mateusz Morawiecki

 Polska wie, co to znaczy utracone dziedzictwo zniszczone w pożodze. Warszawę odbudowaliśmy z ruin sami. Katedrę Notre-Dame odbudujmy wszyscy razem jako Europejczycy. To wspaniały symbol Paryża, jak i naszej Europy.

 Odpowiedzi POLAKÓW :

 TO JUZ PLONIE EUROPA.  to nie był przypadek. Ostatnio takich przypadków było zbyt wiele. Kiedyś barbarzyńcy     podbili Rzym, dzisiaj barbarzyńcy podbijają bezbożną Europę !!!…..Upadek Europy trwa od kilkunastu lat, aktualnie przybiera na sile….upadek tego kraju jak i całej Europy jest bliski

 Po co im kościoły skoro przechodzą na Islam?…Miesiąc temu w Paryżu spłonął kościół Saint Sulpice, drugi co do wielkości po Katedrze Notre Dame. Dziś płonie Katedra, Matka wszystkich kościołów Francji. To podobno dziewiętnasty kościół, który płonie w ostatnim czasie w kraju nad Loarą.

 ODBUDUJĄ, ALE BĘDZIE TO MECZET, ALBO SYNAGOGA. Francja ukarana za przejście na islam, nie chcieli Pana Boga mają allaha.  Francja to stracony kraj na jego miejscu powstanie meczet – media cóż nic nie warte maja papkę to jedzą….Niedawno im pomnik  z JP2 przeszkadzał, więc ta płonąca Katedra to część jakiegoś szerszego programu laicyzacji. W internecie jest pełno zdjęć uśmiechniętej francuskiej młodzieży na tle płomieni tej katedry.  STRASZNE – Jezu ratuj ten biedny KRAJ !

 ZDJĘCIA:

Zwiedzanie Katedry NOTRE DAME