Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Szanowi czytelnicy

 

kilka tygodni temu apelowałem do Państwa o wsparcie swoim podpisem petycji o utworzenie w Polsce kompleksowego systemu opieki nad kobietami w tzw. nieplanowanej ciąży.
Chcemy, by jedynym legalnym i dostępnym wyborem w takiej sytuacji nie była wizyta u samorządowego ginekologa dystrybuującego antykoncepcję awaryjną, a nielegalnym zakup w internecie tabletek wywołujących aborcję farmakologiczną.

Nie wiemy, czy i kiedy taki system wspierania kobiet, stworzony przez nasze państwo, powstanie, ale wiemy, że kobiety i ich nienarodzone dzieci nie mogą czekać.

Każdego dnia rozgrywają się ciche tragedie wielu z nich.
Z wystarczającym wsparciem w swoim najbliższym otoczeniu urodziłyby i wychowały swoje dziecko lub oddałyby je zaraz po urodzeniu do adopcji, gdyby tylko takie wsparcie, czasami bardzo niewielkie, ale udzielone w odpowiednim momencie, otrzymały.

Chcę dzisiaj Państwu z radością przekazać wieść o tym, że taki system powstaje.
Nie odgórny, państwowy, ale społeczny, wspólnotowy, oparty o ideę pomocy niesionej tym kobietom, które jej potrzebują przez tych wszystkich, którzy mogą ją ofiarować.

Powstałe niedawno Stowarzyszenie, które CitizenGO Polska pragnie wesprzeć, sieć takiej właśnie ogólnopolskiej pomocy tworzy.
Chodzi tu o wszelkie wsparcie niesione bez oceniania bądź potępiania kobiety, ale wyciągnięcie pomocnej dłoni w sytuacji kiedy ona tego potrzebuje i jest gotowa taką pomoc przyjąć.
Pierwszym celem powstających w ramach Stowarzyszenia wspólnot jest stworzenie ogólnopolskiej całodobowej linii pomocy, gdzie telefonicznie, mailowo lub za pomocą komunikatorów internetowych każda potrzebująca kobieta znajdzie wsparcie w trudnej dla niej sytuacji.
Lokalnie taka linia już działa w Gdańsku, powstaje też w Warszawie, ale dla całodobowej i ogólnopolskiej aktywności potrzeba w skali całego kraju kilkuset wolontariuszy, którzy mogliby ofiarować swój czas i dyżurując przy telefonie (po wcześniejszym szkoleniu zapewnionym przez Stowarzyszenie) wspierać potrzebujące kobiety.

Jeśli czują Państwo, że może być to także Państwa powołanie na rzecz obrony życia, każdego życia, bardzo prosimy o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego.

Formularz zgłoszeniowy

 

 

Oczywiście misja Stowarzyszenia nie kończy się na rozmowie telefonicznej, czy korespondencji mailowej.
Dla pomocy idącej za pierwszym kontaktem powstają już wspólnoty lokalne w kilku pierwszych miastach. Ich rolą będzie wsparcie bezpośrednie.
Bywa bowiem, że młoda kobieta, mieszkająca dotąd z rodzicami, na wieść o nieplanowanej ciąży jest wyrzucana z domu. Bywa też, że sama chciałaby opuścić na jakiś czas swoją miejscowość, donosić ciążę i oddać dziecko do adopcji z dala od swoich rodzinnych stron, albowiem stygmatyzacja społeczna matki, która oddaje noworodka do adopcji jest dziś faktem i bywa daleko większa niż tej, która dokonuje tzw. aborcji farmakologicznej.

Skuteczna pomoc w takich sytuacjach, to m.in. wsparcie materialne, psychiczne, duchowe, ale też np. przygarnięcie kobiety na czas ciąży i połogu pod swój dach. To także pomoc prawna i załatwianie spraw urzędowych w przypadku adopcji.

Dlatego wolontariuszem Stowarzyszenia może być każdy, nie tylko ten kto może ofiarować swój czas, ale każdy, kto może wesprzeć materialnie, użyczyć na kilka miesięcy pokoju, czy mieszkania, wspomóc swoją wiedzą i doświadczeniem życiowym, poradzić jeśli na codzień jest lekarzem, prawnikiem, psychoterapeutą, czy wykonuje jakikolwiek inny zawód, a jego zawodowe kompetencje mogą okazać się pomocne.

Jeśli zatem widzą Państwo, że to może być także Państwa wkład w obronę życia, każdego życia, jeszcze raz bardzo proszę o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego.

Formularz zgłoszeniowy

 

 

Ta inicjatywa, to    wielkie    dzieło.

Nie doraźne, jednorazowe, polegające na jednej akcji, ale trwałe, obliczone na kolejne lata i dziesięciolecia, obecne w każdym zakątku Polski, gdzie może okazać się pomocne niemal każdego dnia.
To wyzwanie czekające na tysiące wolontariuszy w całym kraju, przekraczające siły i możliwości każdego z nas w pojedynkę.

Stąd paląca potrzeba bardzo wielu ochotniczek i ochotników, którzy bezinteresownie i z czystej potrzeby serca zechcą włączyć się w to przedsięwzięcie.
Nie jest istotny wiek ani wykształcenie, zawód ani płeć, ani też nic poza chęcią niesienia pomocy kobietom i ich nienarodzonym dzieciom.

Każda godzina Państwa czasu, który mogliby Państwo ofiarować może być pomocą i ratunkiem, tam gdzie stawką jest życie dziecka.

Wierzę, że tak jak w zeszłym roku kiedy tysiące osób spośród Państwa zgłosiło się, by pomagać w zbiórce podpisów pod obywatelską inicjatywą obywatelską „Zatrzymaj aborcję” tak i teraz mogę liczyć na Państwa przychylne zainteresowanie i pozytywną odpowiedź.

Jeszcze raz ufając w Państwa oddanie sprawom życia nienarodzonych bardzo proszę tych z Państwa, dla których ta sprawa jest ważna o deklarację Państwa zaangażowania, którą można wypełnić klikając w poniższy link:

Formularz zgłoszeniowy

 

 

Wierząc, że czas Wielkiego Postu sprzyja takim postanowieniom i takim wyzwaniom łączę wyrazy mego szacunku.

Paweł Woliński razem z całym zespołem CitizenGO

P.S. Jeśli Państwa zaangażowanie w taki projekt nie jest możliwe, ale znają Państwo kogoś, kto mógłby być zainteresowany bardzo proszę o przekazanie treści tego maila. Zróbmy razem wszystko co w naszej mocy, by marzenie o świecie bez aborcji przybliżyło się o najdrobniejszy choćby krok.