Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Joseph Goebbels oraz prowadzący 'Wiadomości' Michał Adamczyk. / fot. Bundesarchiv, Bild 146-1968-101-20A / Heinrich Hoffmann / CC-BY-SA 3.0/Wiadomości TVP (kolaż)

W „Wiadomościach” TVP z 12 maja pokazano materiał z marszu #Stop447, w którym Polacy manifestowali swój sprzeciw wobec amerykańskiej ustawy 447 oraz bierności polskiego rządu w tej sprawie. Sęk w tym, że materiał został zmanipulowany. Montaż sprawił, że widzowie mogli być przekonani, że marsz został zainicjowany przez stronę rządową. Ponadto Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy przypisano powiązania z Kremlem.

Materiał był poprzedzony sondażem, w którym widzowie „Wiadomości” ocenili „stanowisko polskiego rządu, który jasno zadeklarował, że nie zgadza się na wypłaty jakichkolwiek roszczeń kierowanych pod adresem Polski w związku z II wojną światową”. I trudno się dziwić, że tak postawioną tezę pozytywnie oceniło niemal 70 proc. badanych.

Polski rząd jednak nigdy nie mówił wprost o sprzeciwie wobec wypłacania przez Polskę roszczeń majątkowych Żydom – a tego właśnie dotyczy ustawa 447. – My byliśmy tutaj najbardziej mordowanymi ofiarami w czasie II wojny światowej i nigdy się nie zgodzimy na jakiekolwiek wypłaty dla kogokolwiek z tego powodu, jakiekolwiek odszkodowania – mówił 4 maja w Pułtusku Mateusz Morawiecki.

Inne światło na sprawę rzuca także kontekst ujawnienia przez Stanisława Michalkiewicza tajnej notatki MSZ.

„Z notatki wynika, że:
1. amerykańska dyplomacja aktywnie naciska na Polskę w sprawie nienależnego haraczu dla Żydów
2. informacje o tym posiadają takie osoby jak Adam Bielan, Michał Dworczyk, Jarosław Sellin czy szef MSZ-u Jacek Czaputowicz i zachowują je w tajemnicy przed polskim społeczeństwem
3. głównym ośrodkiem antypolskiej akcji jest utrzymywane przez polskiego podatnika centrum propagandy Muzeum Polin, przy pomocy którego działają Żydzi i Amerykanie” – wyjaśnił publicysta.

Jednak to, co „Wiadomości” pokazały po tym sondażu, dumą mogłoby napawać samego Goebbelsa. Przebitki z marszu #Stop447 zmontowane zostały z wypowiedzią premiera. Później podkreślano kwestię sojuszu polsko-amerykańskiego.

– Kilka dni temu przedstawiciel Departamentu Stanu USA zapewniał w Warszawie, że amerykańska ustawa nie uderzy w nasz kraj, bo to nie Polska była agresorem podczas II wojny światowej – słyszymy w materiale. Dalej podkreślono, że nasz kraj obecnie „zacieśnia strategiczny sojusz ze Stanami Zjednoczonymi w kwestii bezpieczeństwa w regionie”.

W tej sytuacji wyjątkowo niebezpieczna dla sojuszu polsko-amerykańskiego jest polityczna gra wokół ustawy 447. Robi to Konfederacja. Zdaniem publicystów taka taktyka może osłabić polsko-amerykańskie partnerstwo, na czym skorzysta Rosja. A w szeregach Konfederacji nie brakuje prokremlowskich polityków” – słyszymy dalej.

Przypomnijmy, że marsz przeciwko 447 był organizowany przez Roberta Bąkiewicza ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Tomasza Kalinowskiego związanego z ONR. Udział w nim wzięli także przedstawiciele Konfederacji.

https://nczas.com/2019/05/13/goebbels-bylby-dumny-ohydna-manipulacja-tvp-przypisali-marsz-przeciwko-447-rzadowi-a-z-konfederacji-robia-agentow-kremla-video/