Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Szanowni Państwo !

Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie przeczytać nasz apel.

Nasze Stowarzyszenie istnieje już 5 lat. Przez ten czas, pomogliśmy wielu rodzinom w ciężkiej, czasem dramatycznej sytuacji. Aktualnie Stowarzyszenie Pierwsza Szansa skupia się na pomocy w miejscach zapomnianych .W obecnym czasie jednym z kierunków naszych działań są kontakty z proboszczem rzymsko-katolickiego kościoła na Wołyniu, skupiającego wokół siebie ludność polską z tamtejszych okolic. Na lubelszczyźnie wspieramy ludzi, którzy wstydzą się poprosić o pomoc. Co roku w czerwcu organizujemy kiermasz ciast, od pięciu lat bierzemy udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności. Zebraną żywność przekazujemy na Wołyń oraz rodzinom potrzebującym na lubelszczyźnie.. Organizujemy coroczne wyjazdy wakacyjne oraz krótsze wycieczki dla dzieci i rodziców z różnych środowisk. Jesteśmy kameralną organizacją, która działa szybko kiedy mamy sygnał że gdzieś potrzebna jest pomoc. Czasem ciężko nam przebić się przez setki czy tysiące apeli o wsparcie dużych organizacji, ale dzięki wsparciu ludzi dobrej woli dajemy radę już pięć lat i mamy nadzieję że pomożemy jeszcze nie jednej rodzinie . Aktualnie trwa akcja rozwożenia darów – paczek żywnościowych , zarówno dla naszych podopiecznych jak i dla Weteranów z lubelszczyzny . Rozszerzamy nasze działania, aby pomoc dotarła tam gdzie nikt inny jej nie oferuje .

Jak można nam pomóc w obecnych działaniach ?

Wpłacając darowiznę na CELE STATUTOWE – mBank – 87114020040000380275209715

Numer konta dla wpłat z zagranicy:

mBank – PL87114020040000380275209715

SWIFT mbank: BREXPLPW

Z TYTUŁEM „ Darowizna na cele statutowe”

oraz PRZEKAZUJĄC :

odzież używaną i nową dla dzieci w każdym wieku oraz dorosłych, także z wadami produkcyjnymi.

Środki czystości, kosmetyki zabawki , książki używane i nowe artykuły higieniczne dla dzieci i niemowląt oraz osób starszych

sprzęty AGD i RTV, suplementy diety dla dzieci i osób starszych

za każdą złotówkę oraz okazaną pomoc dziękujemy w imieniu swoim oraz rodzin które wspieramy !

*W 2018 roku, honorowym członkiem naszego Stowarzyszenia został hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek ostatniego króla Polski, który swoim nazwiskiem potwierdza naszą autentyczność, oraz to co robimy !

Zachęcamy do obejrzenia koncertu charytatywnego zorganizowanego z udziałem Pana Hrabiego w marcu tego roku , na rzecz dwójki podopiecznych naszego Stowarzyszenia : https://drive.google.com/file/d/1373FZrHQczg_1miUehAvAQ5GB7aVnteu/view

* Wpłacając pieniądze na nasze konto aktualnie wspierają Państwo między innymi nasz kolejny projekt wyjazdu wakacyjnego dla rodzin „ Bursztynowym szlakiem mewich gniazd” współfinansowany ze środków Fundacji PZU ( transport )

z poważaniem Olga Guziak Prezes Stowarzyszenia

dane kontaktowe :

tel:533513233 Olga Guziak , 512939835 Paweł Woźniak

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół osób prowadzących Pogotowia Rodzinne ” Pierwsza Szansa” w Lublinie

Ul. Sierpińskiego 55 20-448 Lublin

telefon: 533513233

NIP:9462649113 REGON:061701650 KRS: 0000515151

e-mail : prezes.pierwszaszansa@wp.pl,viceprezes.pierwszaszansa@wp.pl

zapraszamy na nasz fanpage : STOWARZYSZENIE PIERWSZA SZANSA