Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Poza PO-PiS na kogo oddać głos ?

Monolog o Konfederacji   http://www.mysl-polska.pl/1908

W związku z bliskimi wyborami do Parlamentu Europejskiego coraz więcej obserwatorów i komentatorów politycznych zaczęło zwracać uwagę, że startuje w nich także Konfederacja. Uwaga ta bierze się stąd, że wedle coraz to nowych sondaży lista ta systematycznie idzie w górę, regularnie zaczyna przekraczać 5% próg wyborczy, a niektórzy wieszczą jej nawet wynik dwucyfrowy. Jednym z pytań zasadniczych jest następujące: skąd bierze się elektorat deklarujący głosowanie na tę listę? – wbrew bieżącej propagandzie.

———————— 

Szukajcie ich na listach – w Wielkopolsce kandydatem z Konfederacji jest Witold Tomczak miejsce nr 4 na liście – znany patriota narodowy, obrońca godności czci Jana Pawła II w galerii Zachęta w 2000 r.  w Warszawie, wyszukaj o nim więcej w internecie – zaproszenie jest kierowane do wyborców odrzucających porośle z sieci korzenia KOR-u (AWS-UW-PO-PiS, i ich kanapowe przybudówki grup Gowina, Ziobro, RP, tęczowa Wiosna od Biedronia, Razem, Nowoczesna-Petru, Palikoty, itp.) i hołubionych do cna zabłąkanych ich zwolenników „katolików” głoszących „naśladowanie Jezusa Chrystusa”, inaczej nieświadomi swego stanu w roli faryzeuszy. Podaj dalej wokół siebie – szczególnie do osób konsekrowanych (księży) o wszelkiej maści poglądów z głównego globalnego nurtu (PO-PiS).

Dostępne badania pokazują, że przepływ wygląda inaczej: Konfederacja zjada PiS, a PiS zjada Kukiz’15. Badania dowodzą, że głos na Konfederację zamierza oddać część najbardziej ideowego elektoratu, który dotychczas głosował na partię Jarosława Kaczyńskiego. Te same badania pokazują, że elektoraty Kukiz’15 i PiS są do siebie bardzo podobne, mają identyczne poglądy na podstawowe sprawy. Dlatego słabnięcie Kukiz’15 oznacza wzmocnienie PiS-u.

Spadek notowań Kukiz’15 wytłumaczyć jest łatwo: nie widać zasadniczych różnic między tą partią a PiS-em, a skoro Kukiz’15 balansuje na granicy progu wyborczego i nie wiadomo czy przejdzie go, to lepiej od razu zagłosować na PiS. Logiczne: po co głosować na mniejszą podróbkę, gdy można na większy oryginał?

Ciekawszy jest odpływ elektoratu PiS-u w stronę Konfederacji.

Na Nowogrodzkiej muszą mieć podobne badania, bo tylko tak można wytłumaczyć nagły i gwałtowny atak TV-PiS i mediów Sakiewicza na Konfederację, która nagle wyrosła na wylęgarnię agentów Putina, produkowanych w jej szeregach w ilościach hurtowych. Wydaje się, że kluczowy jest tutaj totalny zawód PiS-em przez jego ideowy elektorat, który bardzo na serio potraktował zapowiedzi o „wstawaniu z kolan”.

Tymczasem mamy „pełzanie” pisowskiego rządu przed Stanami Zjednoczonymi i środowiskami żydowskimi. Polska od pewnego czasu jest regularnie upokarzana i tresowana przez polityków, dziennikarzy i lobbystów zza Wielkiej Wody, którzy usiłują wymusić na nas rekompensaty za tzw. mienie bezspadkowe.

W oczach swojego ideowego elektoratu PiS zawodzi na całej linii w sprawie ustawy 447, co jest związane z antyrosyjską obsesją rządzącej partii: dla powstrzymania rzekomej agresji Putina nie ma ceny zbyt wielkiej, którą trzeba zapłacić Amerykanom.

Gdy PiS zmierzał do władzy, a potem ją obejmował, bez ogródek pisałem co sądzę o tej partii i jej „rewolucji”. Przestrzegałem, że to tylko wielkie słowa i totalna blaga. Moi znajomi odsądzali mnie wtenczas od czci i wiary. Wylewano na mnie całe wiadra pomyj i inwektyw, wyzywano od „ruskich agentów”, „sowieciarzy”, „platformiarzy”, „endokomuny”, kazano „kłaść na stół papiery z IPN”, etc.

No i co? Panuje powszechny pogląd, niezależny do notatki ujawnionej przez red. Stanisława Michalkiewicza, że pisowski rząd ulegnie i wypłacić żydowskim lobbystom miliardowe odszkodowania w tej czy w innej formie.

Typowa argumentacja brzmi: „To jest pierwszy rząd, który coś ludziom daje”. To „coś” to oczywiście 500+ i inne programy socjalne. Słowem, przy Kaczyńskim pozostał elektorat roszczeniowy i socjalny, ten mniej zorientowany, który wierzy, że „rząd daje”, nie rozumiejąc, iż rząd pożycza pieniądze za granicą, uzależniając Polskę od zagranicy, i które to pożyczki ktoś kiedyś będzie musiał spłacić.

Słowem, przy Kaczyńskim został słabo zorientowany politycznie elektorat socjalny, a partia ta coraz bardziej upodabnia się do partii socjaldemokratycznych. To, co było w niej prawicowego przeszło pod sztandary Konfederacji.

———————

Wielotysięczna manifestacja przeciwko roszczeniom wysuwanym pod adresem Polski przez organizacje żydowskie oraz przeciwko amerykańskiej ustawie 447 została praktycznie niezauważona przez media rządowe i opozycyjne. TVP Info tak gorliwie zajmujące się wszystkim co narusza polskie interesy akurat w tej sprawie nabrało wody w usta. Tak samo zachowała się TVN – to bardzo symptomatyczna zbieżność stanowisk obu stacji. Jest pewne, że sprawa, którą podnieśli demonstrujący jest dla rządzącego PiS bardzo niewygodna.

Przez wiele miesięcy taktyka rządu była następująca – przemilczeć i ignorować.

———————————–

W czerwcu 2001 roku Lech Kaczyński, który wtedy był ministrem sprawiedliwości, zatrzymał ekshumację w Jedwabnem, przez co do dziś nie wiadomo jak była liczba ofiar: 150, 400, czy też może aż 1600. jak twierdzi w swojej publikacji Jan Gross.

W grudniu 2006 r.  przyjął w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Europejskiego Kongresu Żydów, jak też tego samego dnia zainaugurowano obchody żydowskiego święta Chanuka w Pałacu, co stało się potem coroczną praktyką.

W dniu 9 września 2007 r. za jego zgodą, reaktywowano w Polsce działalność ważnej organizacji żydowskiej – B’nai B’rith – Loża Polin – najbardziej groźna antychrześcijańska loża masońska. Jej logo jest menora (świecznik 7-ramienny) – a w najwyższych stopniach wtajemniczenia jest wyznawany kult lucyfera.

———————

Obecna polityka rządów PiS-u spowodowała, że łączy nas teraz w pierwszej kolejności sprawa absolutnie fundamentalna – kwestia suwerenności Polski. PiS w sposób kroczący tejże suwerenności się zrzeka: zaczęło się w 2009 roku od podpisania przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Traktatu Lizbońskiego, który uczynił z Polski jeden z landów euro-Rzeszy, a obecnie mamy wręcz jawne podporządkowywanie polskiej racji stanu interesom innych państw. Polskie prawo jest dyktowane w obcych ambasadach, nowelizacje ustaw są pisane w tajnej siedzibie Mosadu, a w sprawie bezpodstawnych roszczeń przemysłu Holokaustu rząd w tajemnicy przed obywatelami negocjuje warunki rekompensat dla zagranicznych organizacji za mienie pozostawione bez spadkobierców przez polskich obywateli, zamordowanych przez niemieckiego okupanta.

To  skrótowo – w całości co ciekawe jest w załączeniu
Publikacje z tygodnika: Myśl Polska, nr 21-22 (19-26.05.2019)

P.S. Co nas czeka. Ostateczne Rozwiązanie Kwestii Polskiej
https://youtu.be/B1S1xHV_KZ8  Nadciąga burzaŚwiat, Europa, Polska – Janusz Zagórski

Książka o UE, która wstrząśnie polską polityką! | dr W. Golonka  https://www.youtube.com/watch?v=JUaGHvcksAY&feature=youtu.be