Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Zatrzymajmy nienawiść wobec chrześcijan – petycja do Prokuratora Generalnego

W ostatnich tygodniach w Polsce ma miejsce coraz więcej przypadków znieważania przedmiotów czci religijnej i obrazy uczuć religijnych. Pomimo istnienia przepisów umożliwiających ściganie i pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sprawców tych działań, prawo nie jest w wystarczający sposób egzekwowane. Z tego powodu Instytut Ordo Iuris przygotował apel do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry o interwencję w tej sprawie, aby osoby dopuszczające się obrazy uczuć religijnych czy znieważenia religijnych symboli odpowiedziały za swoje czyny. Petycję można podpisywać na stronie maszwplyw.pl

PODPISZ PETYCJĘ

Do wielu antykatolickich incydentów dochodziło podczas manifestacji ruchu LGBT. Odnotowano przypadki m.in. znieważania wizerunku Matki Bożej, obscenicznego sparodiowania katolickiej procesji na tzw. paradzie równości w Gdańsku, czy znieważenia mszy świętej przed podobną demonstracją w Warszawie. W Polsce miały miejsce także akty takie jak zniszczenie krucyfiksu w kwidzyńskiej katedrze i ołtarza w kościele w Rypinie. Z kolei fala nienawiści wobec chrześcijan przetoczyła się przez Internet po próbie zabójstwa księdza we Wrocławiu.

Prawna ochrona uczuć religijnych jest jedną z gwarancji wolności religii, chronionej przez Konstytucję RP oraz Konwencję o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności. Wolność religijna zapewniona jest także w postanowieniach większości konstytucji europejskich państw. Polski Kodeks karny w art. 196 przewiduje wprost, iż kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega karze nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Trzech imigrantów zatrzymanych w Małopolsce. Ukryli się pod autokarem

Wieloletnie zaniedbania polegające na lekceważeniu tego typu naruszeń prawa doprowadziły do eskalacji przestępstw z nienawiści. Według danych zebranych przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego w latach 2012-2014 w Polsce rocznie doszło średnio do ponad 1000 aktów dyskryminacji i agresji względem wiernych, księży, miejsc czy symboli świętych.

„Rosnąca liczba profanacji oraz znieważania uczuć religijnych pokazuje jak bardzo bezkarni czują się sprawcy tych czynów. W praworządnym kraju obowiązujące przepisy oraz konstytucyjne zasady powinny być przestrzegane i nikt nie może stać ponad prawem. Dlatego konieczna jest interwencja i pociągnięcie do odpowiedzialności karnej ludzi, którzy w wyraźny sposób złamali prawo” – skomentowała Karina Walinowicz, Dyrektor Centrum Wolności Religijnej Ordo Iuris.

https://medianarodowe.com/zatrzymajmy-nienawisc-wobec-chrzescijan-petycja-do-prokuratora-generalnego/

 

 

Czy wkrótce ludzie będą czipowani jak psy?

LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ ZACZIPOWAĆ, BO MORDERCY I TAK MAJĄ W TYM CZIPIE DANE WSZYSTKIE O WAS A KATOLICY BĘDĄ  NAJSZYBCIEJ WYŁĄCZENI Z ŻYCIA, ALE WASZE DUSZE BĘDĄ W PIEKLE, BO NA WŁASNE ŻYCZENIE Chcecie W NIM BYĆ. TYLKO PAN BÓG JEZUS CHRYSTUS KRÓL POLSKI URATUJE POLSKĘ I ŚWIAT PRZED WOJNAMI, MORDERSTWAMI I KATAKLIZMAMI.

Czy wkrótce ludzie będą czipowani jak psy?

Już od wielu lat słyszymy o tym że wszyscy ludzie „koniecznie” muszą zostać zaczipowani – bo zagrażają nam terroryści, bo potrzebujemy bezpieczeństwa i tak dalej. Wśród zalet jakie wymieniają zwolennicy tego procederu to możliwość wykonywania płatności „ręką”, gdzie umieszczany jest czip, czyli nie musimy nosić ze sobą portfela i pieniędzy a tym samym nikt nas nie będzie mógł okraś
Jednak wszczepiony czip posiada o wiele więcej zastosowań – posłuży nam niczym dokument tożsamości i pozwoli monitorować nasz stan zdrowia. Z kolei umieszczony w nim nadajnik GPS pozwoli śledzić naszą lokalizację. Dziś czipuje się psy i koty, więc dlaczego nie ludzi? Zwolennicy czipowania uważają, że dzięki tej technologii w ciągu kilku minut odnajdziemy swoje zagubione dziecko.
Z drugiej strony, czip będzie w naszym organizmie przez całe nasze życie co oznacza, że przez cały czas będziemy tak jakby monitorowani – 24 godziny na dobę. Śledzenie cudzej aktywności na Facebooku, szpiegujące smartfony, samouruchamiające się kamery/mikrofony w naszych urządzeniach oraz kamery wyposażone w systemy rozpoznawania twarzy zainstalowane na mieście czy w biurowcach to małe piwo w porównaniu do zaczipowania człowieka.

Największym zwolennikiem czipowania ludzi jest transhumanista oraz były kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych Zoltan Istvan. Jest to znany zwolennik cyborgizacji ludzkości. Jego zdaniem powinniśmy się stać takimi wiecznie żyjącymi hybrydami biologiczno-elektronicznymi, których życie byłoby podtrzymywane sztucznie dzięki technologii. W świecie transhumanizmu każdy miałby w sobie niezliczoną ilość czipów, wzrok niczym filmowy „Terminator” a nasz mózg byłby stale podłączony do internetu.

Brzmi to jak science fiction, ale naukowcy i politycy aktywnie pracują nad taką przyszłością i to wcale nie aż tak odległą jak nam się wydaje. Już teraz każdy dysponuje kilkoma chipami RFID, ale jeszcze nie sa one implantowane pod skórę, tylko są umieszczane w kartach płatniczych, identyfikatorach firmowych czy tę z w kluczykach do auta. Istnieje tez coraz bardziej rozbudowywana infrastruktura do płatnosci zbliżeniowych. Już wkrótce propaganda zacznie nas przekonywać, że warto się zaczipować jak pies, bo jest to wygodne i nie da się zgubić karty.
Z punktu widzenia osoby która nie ma niczego do ukrycia, może mu się wydawać, że nie ma się czego obawiać, lecz nie można zapominać, że taka technologia daje służbom i władzy kolejne narzędzie do masowej inwigilacji wszystkich. Wielu ludzi wciąż ma opory przed zaczipowaniemsię ale odpowiednia narracja mediów z pewnością zrobi swoje, a coś co dziś jest jeszcze dobrowolne, wkrótce może stać się obowiązkiem i ten, któ nie będzie miał wszczepionego chipa, będzie rugowany ze społęczeństwa. Dożyjemy wtedy czasów gdy bez znamienia na ręce lub czole nie będzie się dało nic kupić lub sprzedać. Ten czas jest niestety coraz bliższy.