Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

WSKRZESICIELEM POLSKI MOŻE BYĆ TYLKO CUDOWNY PAN BÓG JEZUS CHRYSTUS „KRÓL POLSKI”, KTÓREGO OD LAT OBECNI RZĄDZĄCY POLITYCZNIE I RELIGIJNIE POLSKĄ NIE CHCĄ UZNAĆ KRÓLEM POLSKI, GDYŻ ŻYDZI NIENAWIDZĄ JEZUSA CHRYSTUSA.

DROGA WANDZIU –  PRZEŻYŁAŚ PONAD 90 LAT I NIE NAUCZYŁAŚ SIĘ PRAWDY O WROGACH POLSKI? ŻYD ZAWSZE JEST WROGIEM POLAKÓW, A TYM BARDZIEJ PIŁSUDSKI – SELMAN ŻYD LITWIN CZY ROSJANIN TYLKO PAN BÓG ZNA TE TAJEMNICE, BO ŻYDZI ZAWSZE OSZUKUJĄ DLA ZDOBYCIA CO NAJLEPSZE DLA SIEBIE, A BYŁ BRATEM STRYJECZNYM F. DZIERŻYŃSKIEGO WROGA NAD WROGAMI. TO TY NIE WIESZ WANDZIU, ŻE ŻYD PIŁSUDSKI UCIEKŁ DO KOCHANKI PRZED NAJEŹDŹCAMI Z ROSJI? GDY JUŻ BYLI ROSJANIE POD WARSZAWĄ. TO MARYJA MATKA BOŻA KRÓLOWA POLSKI URATOWAŁA NARÓD POLSKI I UKAZUJĄC SIĘ NAD WARSZAWĄ OSŁONIŁA SWOIM PŁASZCZEM CUDOWNYM W-WĘ, A ROSJANIE UCIEKLI PRZESTRASZANI I NIKT NIE ZGINĄŁ A ONI DŁUGO OPOWIADALI TEN CUD. JEDNAK ŻYDZI RZĄDZĄCY RZĄDEM I EPISKOPATEM NIC NIE MÓWIĄ O ZDRADZIE ŻYDA SELMANA PIŁSUDSKIEGO, BO SAMI ZDRADZALI POLAKÓW CAŁY CZAS I TAKŻE OBECNIE, BO NIE CHCĄ MÓWIĆ PRAWDY ŻE TO MARYJA WYGRAŁA WOJNĘ, A NIE TCHÓRZ ŻYD. JEDNAK, GDY MARYJA WYGRAŁA, TO ZDRAJCA PIŁSUDSKI – SELMAN WRÓCIŁ W CHWALE KŁAMSTWA, ŻE TO ON ZWYCIĘŻYŁ – ODEBRAŁ SWOJE DOKUMENTY KTÓRE ZOSTAWIŁ W SEJFIE JAKO, ŻE ODDAJE WŁADZĘ PREMIEROWI. OT – OSZUSTÓW NIE BRAKUJE, KTÓRZY PRACUJĄ NA SZKODĘ POLAKÓW I CAŁEJ POLSKI OD SETEK LAT. mk.

Wskrzesiciel jako prawda czy wieczne potępienie


Pani Wando! Poglądy nigdy nie są ważne – są one tylko do pośmiania się. Ważne są fakty i zasady – prawda. Przez fałszywą propagandę oszukano w ten sposób cały naród. Tak jak przedwojenna władza za „sanacji” tak i obecna władza oszukuje tym Polaków. Czemu? To już poddaje pod zastanowienie się. Argumentów na Pani wyrażone poglądy nie ma – brak jest jakichkolwiek wydarzeń w historycznych faktach, które cokolwiek potwierdzają słuszność kultu nazwanego dziś jako wskrzesiciel Polski. Sama ta nazwa jest bluźniercza, kpina z normalnych ludzi nas Polaków. Udokumentowanie potwierdzenia tego oszustwa znajdzie Pani w załączniku. Trzeba w wsłuchiwać się w mądrość prawdy, bo bez tego nie ma osobistego rozwoju życia w godności bez kłamstwa i publicznego oszustwa. Niepodległość Polski została międzynarodowo usankcjonowana w dokumencie Traktatu pokojowego w Paryżu podpisanego w dniu 28 czerwca 1919 roku w sali lustrzanej pałacu Wersalskiego. Uhonorował te doniosłe wydarzenie Sejm RP specjalną uchwałą w dniu 4 lipca br. choć po czasie czego propaganda medialna o tym nawet nie doniosła – spójrz w załączenie. Złożyła się na to praca wielu dziesiątek mądrych ludzi, ówczesny kwiat inteligencji polskiej, chluba naszego narodu z najwyższej pułki żyjących Polaków. Wskrzesiciela i jego kamratów z towarzystwa PPS za którym Pani się opowiada w tym gronie nie było. Życie w godności na prawdzie bez kłamstwa w sobie kosztowało i zawsze kosztuje wysiłku. Wybór ten należy do człowieka: prawda lub publiczna poprawność co wszyscy wokół mówią i wieczne potępienie.

Serdecznie pozdrawiam – Ambroży M.

 P.S. Pani niżej stwierdzenie, co zrobił …  – jest z bajki wzięte, wstyd się nawet śmiać. Ciekawe od kogo miał te legiony.

——————–

 

Miałam 10 lat  i w szkole na scenie kazano  mi  recytować wiersz na okoliczność śmierci prezydenta Piłsudskiego:  „To nie prawda  ze  ciebie już nie ma, to  nie prawda że  jesteś  już w  grobie, płacze dziś  cała Polska ziemia, cała  Polska  ziemia  w żałobie” .i.t.d. Wszystkie  poprzednie powstania upadały. Nie było wojska. Co zrobił Piłsudski –  przybył do Krakowa z LEGIONAMI i odzyskaliśmy niepodległość w  1918 roku. Wstyd, żeby to zniszczyć, co zrobił.  Proszę pomyśleć, to nic, ze był Żydem, ale Polska odzyskała Niepodległość. 

Wanda S.P.