Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

SZ PANIE HLEBOWICZ i Panu podobni ‘miękkogłowi’ – Niech mnie Pan nie posądza o jakiś przez Pana wyimaginowany antysemityzm czy coś w tym rodzaju. Wystarczy jak Pan jest rusofobem i kto wie kim jeszcze. Ja ani tym ani owym nie jestem i anty J-K-M ! Ten Pan – J K-M nie siedział w Brukseli i nie szkalował Polski jak inni –  Lewandowski, Bielecki, Hibner, Róża von Thun oraz Tusk. Ten Pan nie musiał sprzedawać Polski, bo on potrafi zapracować uczciwie, natomiast energicznie przeganiał zdrajców
i zaprzańców Polski – czy Pan o tym nie wie???!!! Jeśli zaś chodzi o walkę z antypolską ustawą 447 ACT to nie jestem  i nie będę pewien, że obecny rząd pod wodzą Jarosława K (Kalkestaina) będzie gorliwie zwalczał tę podłość wobec Polski jaką jest ta Ustawa rodem z USraela. Niewiele zrobią obecni europosłowie spod znaku PO i Postkomuny jak: Budka, Sikorski, Miller i im podobni, bo to zdrajcy i polakożercy, a Pan przytacza i krytykuje Janusza Korwina-Mikke, to złośliwość !Niech więc Pan wyczyta przesłanki między liniami ten oto artykuł Wikileaksa!
Nie jestem pewien i dopóki ktoś naprawdę poważny i prawdziwy Polak weźmie w ręce i ukręci łba tej poczwarze nr. 447.
Tyle – pozdrawiam – mimo wszystko. LM
 
 

WIKILEAKS: W 2009 R. SZEF PIS ZAPEWNIAŁ AMERYKANÓW, ŻE POLSKA BĘDZIE ZASPOKAJAĆ ROSZCZE ŻYDOWSKE 1.V.2009) KACZYŃSKI TWÓRCĄ ACT- 447 – zakonspirowany żyd Kelstajn- sprzedał Polskę I zniewolił rdzennych Polaków.

 Według depeszy ujawnionej przez WikiLeaks, szef PiS Jarosław Kaczyński już w styczniu 2009 r. w rozmowie z ówczesnym ambasadorem USA zapewniał że Sejm przyjmie odpowiednią ustawę ws. rekompensat za mienie skonfiskowane w czasie II WŚ i po niej. Jak wynika z tego dokumentu, wyrażał zamiar prywatyzowania polskich przedsiębiorstw w celu zadośćuczynienia roszczeniom i otwarcie deklarował chęć dostosowania polskiego prawa do oczekiwań środowisk żydowskich.

Według WikiLeaks, w depeszy z poniedziałku 12 stycznia 2009 roku, ówczesny ambasador USA w Warszawie Viktor H. Ashe relacjonował swoje spotkanie ze „stonowanym i refleksyjnym” byłym premierem i liderem PiS, Jarosławem Kaczyńskim, które miało miejsce 9 stycznia. Rozmowa dotyczyła różnych kwestii, w tym „restytucji własności prywatnej”, w odniesieniu do mienia pożydowskiego, najpewniej w kontekście prac nad ustawą reprywatyzacyjną. Sprawę opisały jako pierwsze Media Narodowe.

Kaczyński powiedział, że jest »pewien«, że Sejm przyjmie ustawodawstwo ws. odszkodowań/rekompensat [oryg. compensation – red.] za konfiskaty z czasów II wojny światowej i komunistycznych w ciągu następnych dwóch lub trzech lat” – napisano w podsumowaniu wstępnym depeszy.

W dalszej części ambasador Ashe, wg WikiLeaks, tak zrelacjonował ten wątek:

„W odpowiedzi na pytanie, Kaczyński powiedział, że jest »pewien«, że Sejm przyjmie ustawodawstwo ws. odszkodowań/rekompensat za konfiskaty z czasów II wojny światowej i komunistycznych. »Ustawa zostanie przyjęta. Decyzja została już podjęta. Nie będzie to kwestionowane przez nikogo, kto ma wpływy w polskiej polityce. To tylko kwestia timingu« – powiedział Kaczyński. Wyjaśnił, że jeśli ceny akcji spadną, to Rząd RP nie będzie w stanie wygenerować niezbędnych funduszy z prywatyzacji dużych przedsiębiorstw państwowych. Kaczyński głośno zastanawiał się, czy 20 proc. rekompensata przewidziana w obecnej legislacji zostałaby uznana za »satysfakcjonującą odpowiedź«. Zaznaczył, że jako premier słyszał szeroką gamę stanowisk ze strony zaangażowanych środowisk żydowskich. Kaczyński powiedział, że byłoby lepiej osiągnąć porozumienie z organizacjami żydowskimi jeszcze przed przyjęciem ustawy, ale przyznał, że takie podejście może zająć 2-3 lata”.

 Z treści przytoczonej notatki wynika, że Kaczyńskiego zapytano o temat roszczeń i odszkodowań, a on wyraził przekonanie, że odpowiednia ustawa w tej sprawie zostanie bez wątpienia przyjęta przez Sejm. Z notatki wynika, że szef PiS konsultował z ambasadorem obcego państwa, kluczową polską ustawę. Jednocześnie, według ujawnionego dokumentu, wyrażał zamiar prywatyzowania polskich przedsiębiorstw w celu – zadośćuczynienia roszczeniom i otwarcie deklarował chęć dostosowania polskiego prawa do oczekiwań środowisk żydowskich.

Przypomnijmy, że w marcu 2007 roku Kaczyński jako premier spotkał się Izraelem Singerem, słynącym z antypolskich wypowiedzi ówczesnym szefem Żydowskiej Konferencji Roszczeniowej i Rady Polityki World Jewish Congress, domagającym się wprowadzenia ustawy ws. zwrotu mienia. „Nie pytasz o czyjąś religię, rasę, wyznanie, po prostu to zwracasz. Jesteśmy tu po to, by zwrócić się o to do [polskiego] rządu” – powiedział Singer, publicznie domagając się zwrotu nieruchomości lub 100% rekompensat. Nie ukrywał iż przyjechał do Warszawy po pieniądze, które polski rząd miał zapewnić poprzez przyjęcie ustawy reprywatyzacyjnej, otwierającej organizacjom żydowskim pole do działania ws. roszczeń.

Miesiąc później ówczesna senator Hillary Clinton wraz z innymi członkami tzw. Komisji Helsińskiej, amerykańskiej agencji rządowej, wystosowała list do premiera Kaczyńskiego, w którym domagała się wprowadzenia przez polski rząd korzystnego dla Żydów prawa. Posunięto się wręcz do wyrażenia zaniepokojenia „licznymi opóźnieniami”, stwierdzając, że ciągną się one „o wiele za długo”.

W kontekście depeszy WikiLeaks nt. rozmowy Kaczyńskiego z Ashe’em należy zwrócić uwagę, że w tym samym czasie amerykański ambasador rozmawiał na ten temat z politykami PO w tym z ówczesnym marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim.

Komorowski stwierdził, iż premier Tusk zmusi niepokornych ministrów, m.in. rolnictwa i ochrony środowiska, by ‘dołożyli się do rekompensat’, sprzedając państwowe lasy i nieruchomości”  – pisał amerykański ambasador w depeszy z 23 stycznia 2009 r., czyli ze spotkania które najpewniej miało miejsce już po rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim. Tusk miał być „zdeterminowany, by jak najszybciej uchwalić odpowiednią ustawę” i przekonywał, że w istniejącym projekcie ustawy przewidziano „10-letni plan wypłaty rekompensat”, jako „mechanizm bezpieczeństwa” – rodzaj gwarancji dla poszkodowanych. W tym celu koalicja PO-PSL próbowała pod osłoną nocy zmienić konstytucję, żeby umożliwić prywatyzację lasów państwowych. Zaznaczmy, że ujawnienie notatki Ashe’a w 2015 r. wywołało skandal i oburzenie, a temat ten eksploatowały media sympatyzujące z PiS. Zwracano wówczas uwagę, np. na portalu wPolityce.pl, że choć ambasador Ashe unikał określenia „mienie pożydowskie” w notatce, to „można się domyśleć, że właśnie o to chodzi”. Należy też zaznaczyć, że według depesz ujawnionych przez WikiLeaks, amerykański ambasador używa analogicznego określenia na odszkodowania/rekompensaty, jakiego użyto w treści ustawy JUST Act S. 447, w tym w części dotyczącej tzw. mienia bezspadkowego.

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/wikileaks-w-2009-r-szef-pis-zapewnial-ame-rykanow-ze-polska-bedzie-zaspokajac-roszczenia-zydowskie/

Informacje zawarte w poniższym artykule, są uzupełnieniem ujawnień przez Wikileaks, wyjaśniający problem, ukrycia przed społeczeństwem [przez PiS] czym chcą zapłacić żydom odszkodowania.

RZĄD SZYKUJE ZMIANY W LASACH PAŃSTWOWYCH. WINNICKI: PIS SZUKA PIENIĘDZY NA ROSZCZENIA MAJĄTKOWE? {18.VII.2018}

W komisjach sejmowych ruszyły prace nad rządowym projektem ustawy, zakładającym utworzenie spółki, na bazie Lasów Państwowych. Leśnicy alarmują że może to doprowadzić do sprzedaży polskich lasów. Zdaniem posła Roberta Winnickiego, rząd PiS szykuje prywatyzację Lasów Państwowych.

We wtorek komisje sejmowe zajęły się rządowym projektem ustawy, który zakłada utworzenie na bazie Lasów Państwowych spółki Polskie Domy Drewniane. Sprawa wywołuje protesty leśników którzy obawiają się, że powołanie spółki może doprowadzić do nierentowności Państwowego Gospodarstwa Leśnego „Lasy Państwowe”, a ostatecznie – do sprzedaży polskich lasów.

W związku z tym leśnicy zorganizowali protest przeciwko planom utworzenia spółki. Ich zdaniem, jest to zagrożeniem dla Lasów Państwowych jak i złamaniem obietnicy wyborczej. Przyznają, że budowa domów z drewna jest szlachetnym pomysłem, ale istnieje obawa, że utworzenie spółki Polskie Domy Drewniane na bazie Lasów Państwowych doprowadzi do ich upadku.

„Dzisiaj spółka, jutro lasów rozbiórka” – skandowali leśnicy. Zdaniem Jacka Cichockiego, przewodniczącego Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność” „niebezpieczeństwo jest ogromne”. – Nie znamy pomysłów, jakie mogą się tam znaleźć, projektów ani zapisów – powiedział Cichocki w rozmowie z RIRM.

Jarosław Szałata, przewodniczący Związku Leśników Polskich w RP zaznaczył iż nikt nie konsultował tych pomysłów z leśnikami:

– Nawet nie podjęto żadnej rozmowy. Zostało to zrobione szybką ścieżką, ponad naszymi głowami.

Według TV Trwam i RIRM, ustawa miała ominąć posiedzenia rządu i szybko trafiła pod obrady sejmowych komisji. Leśnicy obawiają się że może ona zostać przegłosowana w przeciągu tygodnia – na ostatnim posiedzeniu Sejmu przed przerwą wakacyjną. Szałata powiedział, że leśnicy będą monitorować sprawę i mają nadzieję, że posłowie wycofają się z tej koncepcji.

Przypomniano, że ostatni raz leśnicy walczyli o przyszłość lasów państwowych za rządów koalicji PO-PSL, gdy chciano włączyć je do sektora finansów publicznych, umożliwiając tym ich prywatyzację. Zwracano uwagę, że dzięki temu rząd chciał wówczas spłacić roszczenia środowisk żydowskich. Wówczas leśników wspierał PiS. Leśnicy uważają, że jeśli ustawa o lasach w obecnym kształcie zostanie przegłosowana, będzie to złamanie obietnicy wyborczej.

W tej sprawie alarmuje także poseł Robert Winnicki, szef Ruchu Narodowego pytając, czy w ten sposób PiS szuka pieniędzy na pokrycie roszczeń majątkowych środowisk żydowskich.

Robert Winnicki@RobertWinnicki PiS chce sprywatyzować Lasy Państwowe! Kolejny element oszukiwania wyborców.

Czyżby szukali pieniędzy na pokrycie #RoszczeniaMajątkowe? https://twitter.com/radiomaryja/status/1019481542492598272

@RadioMaryja Zamach na Lasy Państwowe? http://www.radiomaryja.pl/informacje/zamach-na-lasy-panstwowe/

Odszkodowania za pieniądze z polskich lasów Napoczątku 2015 roku portal WikiLeaks ujawnił tajną notatkę ambasadora USA w Polsce Victora H. Ashe, z której wynikało, że rezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk, złożywszy obietnicę zwrotu odszkodowania Żydom za … mienie odebrane im przez Niemców i Sowietów, planowali zdobyć pieniądze m.in. dzięki sprzedaży ziemi i państwowych lasów. Ashe zaraportował do Departamentu Stanu: „Komorowski stwierdził, iż premier Tusk zmusi niepokornych ministrów, […] by ‘dołożyli się do rekompensat’, sprzedając państwowe lasy i nieruchomości”.

Taką możliwość stwarzała zmiana konstytucji, którą posłowie rządzącej koalicji chcieli przeprowadzić na jednym z posiedzeń Sejmu w grudniu 2014 roku. W mediach, jak na wagę głosowania, mówiono o tym niewiele. Koalicja chciała wprowadzić do ustawy zasadniczej zapis umożliwiający sprzedaż Lasów Państwowych, w sytuacji gdy uzna, że wymaga tego interes państwa. Poprawka przepadła jednak dzięki przewadze pięciu głosów.

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/rzad-szykuje-zmiany-w-lasach-panstwowych-winnicki-pis-szuka-pieniedzy-na-roszczenia-majatkowe/