Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Kochani, przesyłam wam linka do mojej ostatniej audycji w radiu deon o Halloween. Dziękuję wam też za to, że promujecie zdrowego ducha I nie celebrujecie Halloween w waszych domach.
pozdrawiam – o. Marek

http://radiodeon.com/czy-wiemy-skad-sie-wzielo-halloween-jezuita-marek-janowski-przedstawia-gorzka-prawde/

Fr. Marek Janowski SJ
St Ladislaus Parish Chicago, IL 60641
__.Przekażcie proszę tym Katolikom, którzy maja odmienne zdanie na ten temat.

Papież Franciszek: Halloween trzeba zakazać

Papież Franciszek uważa, że należy zakazać „zła”, jakim jest Halloween. Ojciec święty jest przerażony rosnącą liczbą opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween.
Podczas niedawnego spotkania egzorcystów w Rzymie ks. Aldo Buonaiuto zwrócił uwagę na fakt, iż około 31 października co roku setki niewinnych dzieci zostaje opętanych przez demony. Na całym świecie do egzorcystów zgłaszają się rodzice z prośbą o interwencję.
Ks. Buonaiuto, który ma poparcie papieża Franciszka, zauważył, że wbrew temu, co sądzi wielu „Halloween nie jest niewinną zabawą, lecz stanowi przedsionek do czegoś znacznie bardziej niebezpiecznego”. Wyjaśnił, że osoby biorące udział w Halloween nie muszą uczestniczyć w złych rytuałach, składać ofiary ze zwierząt, profanować cmentarze i kraść Hostie. Halloween to najlepsza pora do rekrutacji nowych członków przez różne sekty. To jest po prostu otwarcie się na działanie diabła.
Papież chce, by święto duchów i upiorów zastąpić bezpiecznym dla dzieci świętem Holyween. W tym roku włoskie dzieciaki będę przebierać się za świętych i uczestniczyć w czuwaniach modlitewnych w kościołach w całym kraju. Ojciec święty zachęca inne kraje do podobnych działań.
Przeciwko Halloween w 2009 r. wypowiedział się Benedykt XVI. Stwierdził on, że jest to „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”. Halloween „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”.
Źródło: Papież Franciszek: Halloween trzeba zakazać
image
  Papież Franciszek: Halloween trzeba zakazać

Papież Franciszek uważa, że należy zakazać „zła”, jakim jest Halloween. Ojciec święty jest przerażony rosnącą liczbą opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się…
Preview by Yahoo

Halloween niszczy święta – mówi „GPC” ks. Adam Anuszkiewicz, raper i kapelan poprawczaka

https://niezalezna.pl/295299-halloween-niszczy-swieta-mowi-gpc-ks-adam-anuszkiewicz-raper-i-kapelan-poprawczaka

Wszystkich Świętych to czas skłaniający do refleksji nad naszym życiem, pomyślenia o tych, którzy odeszli. Dziś ten bezcenny czas jest atakowany przez wygłupy, zabawę i bezmyślność – mówi ks. Adam Anuszkiewicz w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie”.


Dlaczego nie należy obchodzić Halloween?

Przede wszystkim Halloween stoi w sprzeczności z naszym katolickim świętem obchodzonym 1 listopada oraz z Dniem Zadusznym, kiedy to mamy czas i możliwość oddania się refleksji nad sobą, swoim życiem, rodziną, pomyślenia o tych, którzy odeszli, oddania im honoru. Dziś ten bezcenny czas jest atakowany przez wygłupy, zabawę i bezmyślność związane z obchodami Halloween. Jest to problem wojny światów, myślenie kontra bezmyślność, refleksja kontra zabawa. Często powtarzam za Jackiem Pulikowskim, że według tej ideologii człowiek ma zapomnieć, że żyje, by się zbawić, a ma się tylko bawić. Niebezpieczną kwestią związaną z Halloween jest też sfera duchowa. Dzieciom proponuje się wejście w świat demonów pod płaszczykiem niewinnej zabawy. Oswaja się je z obrzydliwością, nadając temu charakter żartu. To bagatelizowanie niebezpiecznej rzeczywistości, czyli realnego duchowego zagrożenia czyhającego na dzieci. Nie chcę demonizować wszystkiego, bo nie każda zabawa stanie się przyczyną duchowych problemów człowieka.

Natomiast może ona prowadzić do wejścia w rzeczywistość demoniczną.

Niektórzy twierdzą, że Halloween jest też formą pamięci o zmarłych, o przemijaniu. Czy rzeczywiście tak jest?

Jest to w istocie pamięć, ale o zaświatach. Niestety nie są to zaświaty przyjazne, Boże. Nie jest to normalna, zdrowa refleksja nad życiem po śmierci, tylko nad wyimaginowanym światem nie tyle bajkowym, ile pochodzących z pogańskich wierzeń demonów. Chodzi tu o świętowanie zaświatów upiornych i wrogich, gdzie człowiek nie przebywa pod Bożą opieką.

A zwykła zabawa? Dzieci się przebierają, chodzą po sąsiadach i proszą o cukierki. Niektórzy dekorują dom np. dyniami z wyciętą twarzą. Co w tym niestosownego?

Jak już mówiłem, charakter obchodów Wszystkich Świętych zostaje tu zatarty i wyparty nie tylko przez dzieci, lecz także dorosłych. Trudno przejść w ciągu kilku godzin od nastroju wytworzonego przez huczną zabawę do zadumy, refleksji.

Całość wywiadu w „Gazecie Polskiej Codziennie”

Halloween to nie zabawa, lecz pogaństwo!

DODANE 2013-10-27 09:34
KAI |
„Halloween jest świętem z gruntu antychrześcijańskim” – przestrzega abp Marek Jędraszewski w liście do wiernych. Metropolita łódzki podkreśla, że nie powinny w nim uczestniczyć, nawet w formie zabawy, osoby wierzące. Dorośli zaś „powinni chronić dzieci i młodzież przed obrazami grozy i strachu związanymi z tym pseudoświętem”.
Halloween to nie zabawa, lecz pogaństwo! ROMAN TOMASZCZUK /GNAbp Marek Jędraszewski
Abp Jędraszewski podkreśla w liście, że w uroczystość Wszystkich Świętych wierni czczą „nieznaną nam w większości z imienia i nazwiska ogromną rzeszę ludzi cieszących się już szczęściem wiecznym”. „Poprzez nich chcemy uwielbić samego Boga, który ‚jest źródłem wszelkiej świętości'” – wyjaśnia metropolita łódzki. Z kolei Dzień Zaduszny jest wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych. „W Dniu Zadusznym wspomina się zmarłych pokutujących za grzechy w czyśćcu. Chodzi więc o tych zmarłych, którzy nie mogą wejść do nieba, ponieważ mają jeszcze pewne długi do spłacenia Bożej sprawiedliwości” – tłumaczy pasterz Kościoła w Łodzi. Obydwa święta mają długą tradycję – kult świętych rozpoczął się w pierwszych wiekach chrześcijaństwa od oddawania czci męczennikom, a Dzień Zaduszny wziął swój początek w opactwie Cluny w końcu X wieku.

Metropolita łódzki zauważa w liście, że prawdy o świętych obcowaniu, odpuszczeniu grzechów, zmartwychwstaniu ciał i żywocie wiecznym od początku „spotykały się z ogromnym oporem ze strony pogan”. „Świat pogański wolał okrutnie prześladować chrześcijan, niż przyjąć prawdę o Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym, który wszystkim ludziom przyniósł nadzieję życia wiecznego” – ocenia abp Jędraszewski.

Dopiero po edykcie mediolańskim (313 r.) chrześcijanie mogli bez represji głosić prawdy wiary. „Tymczasem obecnie, dokładnie 1700 lat od ogłoszenia tego edyktu, mamy do czynienia w świecie zachodnim, w tym także i w Polsce, z wyraźnym nawrotem pogańskich praktyk, między innymi w postaci propagowanego w wielu szkołach, a nawet przedszkolach, tak zwanego ‚święta Halloween'” – zauważa biskup łódzki.

„Należy w pełni uświadomić sobie fakt, że swymi korzeniami ‚Halloween’ sięga do pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Jest zatem świętem z gruntu antychrześcijańskim” – przestrzega abp Jędraszewski. W związku z tym osoby wierzące „nie powinny w nim uczestniczyć, nawet w formie zabawy”, a rodzice i wychowawcy „powinni chronić dzieci i młodzież przed obrazami grozy i strachu związanymi z tym pseudoświętem”.

Metropolita łódzki podkreśla, że nie ma wątpliwości, iż „wprowadzanie dzieci i młodzieży, a nawet i części dorosłych, w praktyki ‚Halloween’ jest niezgodne z nauką Kościoła” (par. 2126 i 2117 Katechizmu Kościoła Katolickiego). „Zdecydowanie krytyczne podejście do ‚święta Halloween’ jest tym bardziej niezbędne, że dla niektórych łączy się ono nawet z kultem szatana, ojca wszelkiego zła, grzechu i śmierci” – przypomina abp Jędraszewski.

Pasterz Kościoła w Łodzi apeluje o udział wiernych we Mszy świętej w uroczystość Wszystkich Świętych. „Sama obecność tylko na cmentarzu żadną miarą nie wystarcza. W tym dniu konieczny jest nasz udział we Mszy świętej, podczas której celebrujemy tajemnicę Chrystusa” – podkreśla abp Jędraszewski.

Metropolita łódzki zachęca też do kultywowania pamięci o zmarłych, szczególnie w Dniu Zadusznym. „Pamięć ta przybiera szczególny kształt miłości solidarnej, ponieważ każe nam wspomagać dusze cierpiące w czyśćcu. Możemy to uczynić poprzez modlitwę, Msze święte zamówione w intencji naszych drogich zmarłych, poprzez możliwość zyskania dla nich odpustu zupełnego za nawiedzenie cmentarzy w ciągu ośmiu dni po uroczystości Wszystkich Świętych, a także poprzez tradycyjne w tym listopadowym okresie Wypominki” – wylicza biskup łódzki.

Abp Jędraszewski zwraca również uwagę wiernych na zapomniany niemiecki obóz koncentracyjny, który w 1942 r. założyli w Łodzi naziści. Był przeznaczony wyłącznie dla polskich dzieci. „Jak utrzymują historycy, był to jedyny obóz koncentracyjny dla dzieci istniejący na terenach przez nich opanowanych. Działał on aż do połowy stycznia 1945 r. na specjalnie do tego celu wydzielonym terenie żydowskiego getta. Przeszedł do historii jako obóz przy Przemysłowej. Pochłonął życie kilkunastu tysięcy dzieci, od okresu niemowlęcego po wiek szesnastu lat” – przypomina metropolita łódzki.

7 listopada w łódzkiej katedrze odprawiona zostanie Msza święta, w trakcie której zostanie odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa przypominająca „męczeństwo młodych Polaków, którym w tak okrutny sposób odebrano nie tylko dzieciństwo i młodość, ale również i życie”. Po liturgii wyruszy procesja do miejsca kaźni.

„Do udziału w tych uroczystościach zapraszam wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież. Natomiast wszystkich Was, Drodzy Siostry i Bracia, proszę o modlitwę w intencji pomordowanych. Wielkim moim pragnieniem jest także to, by taka procesja stała się odtąd pieczołowicie strzeżoną łódzką tradycją – by corocznie w okresie związanym ze wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych wyruszał z Katedry i pośród modlitwy zdążał na ulicę Przemysłową pochód młodych, pragnących pamiętać o swoich rówieśnikach sprzed siedemdziesięciu lat” – apeluje metropolita łódzki.

„List pasterski na chrześcijańskie świętowanie uroczystości Wszystkich Świętych oraz liturgicznego wspomnienia Dnia Zadusznych” zostanie odczytany w niedzielę, 27 października, we wszystkich kościołach archidiecezji łódzkiej.

POLECAM CALY ARTYKUL PONIZEJ…
„BÓG JEST MILOSCIA” (1J 4,8)

Vatican exorcists want to replace “evil” Halloween with “Holyween”

Jane Walsh @irishcentral October 31,2014 01:58 AM
The Vatican’s first ever official conference of exorcists has slammed “evil” Halloween and its occult associations and asked that it be scrapped in favor of “Holyween” where children take part in prayer vigils and dress up as saints.

Halloween’s origins date back to the pre-Christian Celtic festival of Samhain, also known as All Hallow’s Eve or the Day of the Dead. The Celts divided their calendar into four seasons and Halloween marked the midway point between the Fall Equinox and the Winter Solstice – a scary time of year! However, nowadays Halloween has more to do with trick-or-treating and dressing up. Not so claim theCatholic Church.  

The International Association of Exorcists say they wish to see Halloween banned due to a spike in occult activity during the season. Father Aldo Buonaiuto said the organization’s emergency number receives around 40 calls a day around October 31. The most common are calls from parents who are concerned that their child has become involved in the supernatural.

Buonaiuto said, “Many say Halloween is a simple carnival, but in fact there is nothing innocent or fun about it – it is the antechamber to something much more dangerous.

„There are always more evil rituals, animal sacrifices, desecrations of cemeteries and thefts of sacred bones” at Halloween.

The exorcists claim that Halloween is the ‚best time of year’ for sects to recruit new members.

„From here the door to the devil can be opened. For this reason it’s necessary for us to speak out and not play down the danger,” Buonaiuto added.

To try and counteract this the Catholic Church in Italy has launched “Holyween.” This anti-Halloween celebration will include masses, prayer vigils and the celebration of the saints and triumph of good over evil.

Buonaiuto added, “While most people are steeped in zombies and horror we put on our door or windows a light or an image evocative of the saints.”

The International Association of Exorcists was officially recognized by the Vatican in June. Last weekend saw their first official conference take place.

Pope Francis told the conference they must treat those possessed with „kindness.”

In a note to the gathering he wrote, “Those who perform this particular ministry, in conjunction with the bishops,” must work „with love and kindness from the church towards those who suffer because of the evil one.”

Pope Francis speaks about the works of the Devil more than his predecessors did. Last year there were rumors that the new Pope carried out an exorcism in St. Peter’s Square. However, many dismissed this saying that he was simply bestowing a blessing on a sick man.

Ks. Sławomir Kostrzewa

Halloween – neopoganizm czy niewinna zabawa?

Data publikacji: 2013-10-30 11:00
Data aktualizacji: 2013-10-31 13:10:00
Halloween – neopoganizm czy niewinna zabawa?

Piotr Malecki / FORUM
W ostatnich latach głosy przeciwników Halloween stały się coraz głośniejsze i nawet niektórzy hierarchowie Kościoła ostrzegają otwarcie przed tym „świętem”. Choć podają szereg ważnych argumentów udowadniających, dlaczego katolik nie powinien angażować się w takie zabawy, znaczna część dzieci i ich rodziców nadal uważa, że uczestnictwo katolika w Halloween jest całkowicie bezpieczne. Czy to prawda?
By zrozumieć, dlaczego obchody Halloween są zagrożeniem duchowym, należy przypomnieć korzenie tego święta. Wywodzi się ono ze środowiska emigrantów z Irlandii mieszkających na terenie USA. Wśród nich pojawił się pomysł, aby wskrzesić niektóre pradawne zwyczaje kultywowane przez ich przodków, plemiona staroceltyckie.
Szczególne miejsce w kalendarzu należało do Samhain. To święto obchodzono w noc rozdzielającą październik od listopada. Celtyccy kapłani – druidzi nauczali, że tej nocy demony, duchy ciemności i bóg śmierci biorą w posiadanie Ziemię. Aby zyskać ich przychylność, należy oddać im cześć i złożyć ofiary. Zobowiązani do tego byli wszyscy mieszkańcy kraju, którym zależało na uniknięciu gniewu i zemsty groźnych duchów. Aby złożyć im cześć, należało przed domem wystawić wydrążoną, podświetloną dynię lub czaszkę. Demony rozpoznawały w ten sposób, że mieszkańcy tego domu uznają ich władzę. Ludzie malowali twarze, przebierali się w skóry zwierząt, nosili na głowach zwierzęce czaszki, pragnąc upodobnić się do groźnych, duchowych istot. Druidzi, którzy potrafili komunikować się z duchami i oznajmiali ich wolę, w imieniu demonów żądali ofiar ze zwierząt i ludzi. Palono zatem wielkie ogniska, w których ginęli ludzie a wśród nich dzieci.
Żyjący wiele wieków później potomkowie Celtów, pragnąc wskrzeszać swoje dawne tradycje, przekonywali, że to krwawe święto ku czci celtyckiego boga śmierci nie musi kojarzyć się z krwawymi obrzędami i może być radosną zabawą, związaną z niewinnymi przebierankami i rozdawaniem cukierków. Święto, początkowo  obchodzone w wąskim gronie irlandzkich emigrantów, za sprawą przemysłu rozrywkowego produkującego halloweenowe gadżety, stało się ważnym elementem współczesnej kultury masowej, generującym niemałe przychody wielu firmom na świecie. Czy przeciwnicy Halloween rzeczywiście mają powody, aby odwodzić katolików od tych praktyk?
W środowiskach chrześcijan zwraca się uwagę przede wszystkim na argument, że Halloween jest najważniejszym świętem dla współczesnych czcicieli szatana. W istocie, jest to noc, kiedy członkowie satanistycznych sekt przeprowadzają najważniejsze obrzędy i rytuały ku czci demonów. Jak informują twórcy słynnego filmu dokumentalnego „Halloween – święto duchów”, policyjne statystyki oraz nagłówki wielu amerykańskich gazet co roku obwieszczają makabryczną prawdę o Halloween, że w tym czasie ginie bez śladu wielu ludzi, zwłaszcza dzieci. Los większości z nich pozostaje nieznany. Podejrzewa się, że stają się ofiarami satanistycznych rytuałów. Występujący w filmie były satanista Glenn Hobbs, przestrzega, że nie ma bezpiecznego Halloween, że jest to święto, na którego promocji i upowszechnianiu wśród dzieci szczególnie zależy wyznawcom szatana. „Moje wspomnienia z dzieciństwa dotyczące Halloweenu są bardzo mroczne. Wcale mnie to nie cieszyło – wspomina. –  Widuję w sklepach te przebrania. Widzę, jak matka zakłada córce czapkę czarownicy, a chłopak cieszy się na myśl założenia diabelskiej maski. Widzę słodycze, wydrążone dynie, ludzi dekorujących domy szkieletami i innymi symbolami śmierci. To wszystko przywołuje straszne wspomnienia z przeszłości (Glenn był świadkiem porywania, gwałcenia i zabijania dzieci podczas rytuałów satanistycznych odbywających się w Halloween – przyp. autor.), wspomnienia o śmierci, o dzieciach tak strasznie deprawowanych, pozbawionych dzieciństwa, osobowości. Wszystko to w imię szatana. Kiedy następnym razem pójdziecie do sklepu z przebraniami, pomyślcie o tym, że w tym dniu zabija się dzieci, a robią to ludzie, którzy posunęli się o krok dalej, ci, którzy nie traktują Halloween jako okazji do zabawy, lecz uważają to za datę ceremonii religijnych, podczas których odbierają życie niewinnym ofiarom. Nie potrafię w tym dniu powiedzieć: „Bawcie się dobrze”, nawet jeśli nie macie związku z satanizmem i traktujecie te obchody jako rozrywkę, bo sataniści traktują nas jako zasłonę dymną. Czuję się chory, kiedy (wyznawcy) Kościoła Chrystusa kultywują te straszne, demoniczne obrzędy. Świadomy chrześcijanin powinien im być przeciwny, stawiać im czoła. (…) Powinniśmy modlić się za te dzieci, aby Bóg uchronił je od utraty życia”.
Podobnego zdania jest była satanistka, Deborah Lipsky. Potwierdza, że Halloween jest wielkim świętem czcicieli szatana, którzy dają wówczas upust drwinom z Kościoła i jego świętych. W tym dniu wzywają demony i potępieńców. Jednocześnie targają nimi ogromne namiętności. Lipsky dodaje, że nawet niewinny strój dzieci przebierających się za aniołki, chodzące od domu do domu i zbierające słodycze, naraża je na poważne działanie demoniczne.
Wiele osób uczestniczących w zabawach halloweenowych tłumaczy się, że nie mają z satanistami nic wspólnego, że nie oddają czci szatanowi, że to tylko zabawa. Niestety, przez sam fakt obchodzenia Halloween włączają się w obrzędy ku czci szatana, jedynie czynią to w inny, bezkrwawy sposób. Zwolenników argumentacji: „to dla mnie tylko zabawa” wypadałoby zapytać, czy wiedzą, że bawią się w obrzędy, które powstały dla oddawania demonom czci? Czy zatem taka „zabawa” podoba się Bogu? Czy Bóg akceptuje to, że osoba podzielająca wiarę w Niego włącza się w obrzędy, które swoimi korzeniami sięgają najczarniejszych pogańskich praktyk demonicznych? Dla chrześcijanina świadomość, że w czasie Halloween prawdziwi czciciele szatana oddają mu cześć, powinna być wystarczającym argumentem, aby odcinać się od wszystkiego, co ma związek z tym świętem, zgodnie z zasadą „Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” (1Tes 5). Uczestniczenie w zabawie halloweenowej, w jakiejkolwiek formie, jest grzechem przeciwko pierwszemu przykazaniu, bałwochwalstwem. Nie można przemilczeć faktu, że dla wielu czcicieli demonów radosne uczestnictwo w dzieciństwie w obchodach halloweenowych było początkiem drogi odejścia od wiary w Jezusa Chrystusa oraz wejścia w późniejszym czasie w satanizm.
Kolejne niebezpieczeństwo Halloween związane jest z faktem, że obchody tego święta często nabierają formy inicjacji okultystyczno-magicznych. Na terenie wielu szkół i miejsc, gdzie organizuje się Halloween, zaprasza się „dla zabawy” prawdziwe wróżki i osoby profesjonalnie zajmujące się okultyzmem, które świadczą swoje usługi tym, którzy dobrowolnie nigdy nie skorzystaliby z ich usług. Niektóre ofiary takich spotkań przekonują, że następuje tutaj mechanizm uwiedzenia i uzależnienia: wróżka układając komuś uczestniczącemu w takiej „zabawie” horoskop czy karty tarota przekazuje pewne informacje, rozbudza ciekawość i przekonuje, że powinna za jakiś czas odwiedzić ją, aby „karty powiedziały więcej”. Pomijając aspekt ekonomiczny, następuje powolne uzależnienie duchowe takiej osoby od osoby przekazującej informacje „nie z tego świata”.
Księża egzorcyści przekonują, że w okresie po święcie Halloween lawinowo wzrasta ilość osób proszących o modlitwę uwolnienia. Jest to smutny owoc wielu niebezpiecznych okultystycznych zabaw. Szczególną popularnością cieszą się tzw. szkoły czarnej magii i wywoływanie duchów, uprawiane tej nocy. Niejednokrotnie odbywa się to przy udziale profesjonalnego medium. Dzieci, młodzież oraz mało zaangażowani religijnie dorośli nie są świadomi, że ze światem duchów nie ma żartów, że człowiek nie ma żadnej władzy nad duchami przodków, że na ich miejsce przychodzą upadłe duchy, które podszywają się pod „wywoływanego ducha”. Problemy zaczynają się, kiedy Halloween się kończy, wszyscy rozchodzą się do domów, a wywołany duch zaczyna dręczyć uczestników takich seansów. Wielu z nich doświadcza poważnych udręczeń i opresji, co nierzadko kończy się poważnymi zaburzeniami emocjonalno-psychicznymi i duchowymi.
W czasie Halloween wystawy wielu sklepów zamieniają się w jarmarki rodem z horrorów: pojawiają się maski upiorów, wampirów, zombie, przedmioty i amulety magiczne, kościotrupy i inne makabryczne zabawki. Tego rodzaju gadżety nie są dla nas estetycznie i duchowo obojętne: niszczą naszą wrażliwość, oswajają przestrzeń dla tego, co brzydkie i upiorne. Częścią naszego świata, naszej kultury staje się promocja brzydoty i kultury śmierci. W chrześcijaństwie postaci upiorów są jednoznacznie związane ze światem upadłych duchów, istot odrzucających Boga i Jego miłość. Ponownie trzeba by zadać pytanie: czy promowanie postaci sprzeciwiających się Bogu, przebieranie się i upodabnianie się do nich może podobać się Bogu? Czy służy to budowaniu naszej przyjaźni z Jezusem? Jeśli Chrystus cierpiał i umarł na krzyżu właśnie po to, by zwyciężyć śmierć i szatana, to czy chrześcijanin powinien mniej lub bardziej świadomie promować to, co upiorne i demoniczne? Wszelkie próby usprawiedliwiania obrzędów Halloween to albo przejaw skrajnej religijnej ignorancji, albo próba zakamuflowanego wprowadzania neopoganizmu na miejsce chrześcijańskich wierzeń i tradycji.
Postawione na wstępie artykułu pytanie musi także obejmować przestrzeń naszej kultury. W Kościele katolickim 1. listopada to czas, kiedy czcimy dusze świętych i zbawionych. Czy Bogu podoba się, że uczestnicy halloweenowych zabaw w noc poprzedzającą to święto oddają (nieświadomie lub świadomie) cześć potępionym duchom, a następnego dnia duszom zbawionych i świętych? Pismo Święte surowo przestrzega: „Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów, nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów” (1Kor 10,21).
W tradycji polskiej, od wielu stuleci, pierwsze dni listopada to czas wyciszenia, refleksji nad przemijaniem, śmiercią, czas modlitewnej pamięci o zmarłych przodkach i duszach cierpiących w czyśćcu. Obchody Halloween w poważny sposób naruszają ten porządek i stoją w sprzeczności z polską tradycją. Młode pokolenie wzrasta w nowej tradycji, odrzucającej skupienie i ciszę na rzecz krzykliwych, makabrycznych zabaw w upiory, w złorzeczenie i straszenie. Instytucje i placówki oświatowe, włączając się w promocję Halloween, dokonują swoistego gwałtu na polskiej tradycji i na dzieciach. Zamiast uczyć ich szacunku do najbardziej szlachetnych rodzimych zwyczajów, w imię idei kosmopolitycznych bezrefleksyjnie zaszczepiają w dzieciach i młodzieży kult nowych tradycji, stojących w opozycji do naszej kultury. Zadaniem utrzymywanych z pieniędzy podatników instytucji oświatowych jest wychowywanie dzieci w duchu szacunku dla polskiej tradycji.
Katoliccy rodzice powinni stosować dozwolone formy nacisku na dyrektorów szkół i przedszkoli, aby kierowane przez nich placówki zdecydowanie odcięły się od promocji święta Halloween jako szkodliwego nie tylko dla naszej kultury, ale także dla prawidłowego rozwoju dzieci. Promowana przez Halloween estetyka ciemności, strachu i śmierci, głęboko uderza we wrażliwość dzieci, niszczy ich psychikę, zaburza pokój i poczucie bezpieczeństwa. Symbolika związana z postaciami jednoznacznie kojarzącymi się negatywnie  (śmierć, wampiry, czarownice) rodzą w dzieciach strach i niepokój. Nie jest właściwe, aby szkoła była przestrzenią promocji makabrycznych zabaw, które rodzą lęki, z którymi dziecko nie potrafi później sobie poradzić. Ponadto, zabawy halloweenowe traktują świat zmarłych i śmierć jako przedmiot żartów i zabaw, gdy tej przestrzeni należy się szczególny szacunek.
W ubiegłym roku w Wolsztynie, na kilka tygodni przed Halloween, grupa rodziców wysłała do dyrektorów okolicznych szkół i przedszkoli listy sprzeciwiające się organizowaniu jakichkolwiek zabaw halloweenowych na terenie zarządzanych przez nich placówek. Rodzice podali szereg argumentów powołujących się na szacunek dla naszej tradycji oraz troskę o prawidłowy rozwój dziecka. Pod każdym listem udało się pozyskać ponad sto podpisów rodziców dzieci uczęszczających do szkoły. Jeden z nich podsumował akcję jako udaną: „W żadnej ze szkół nie odbyła się zapowiadana impreza. Pewien dyrektor był mi nawet wdzięczny za te listy z podpisami. Mógł z czystym sumieniem zabronić nauczycielom i uczniom organizowania Halloween powołując się na list i zawarte w nim żądania. Gdyby tego listu nie było, miałby problem jak przekonać zwolenników tej imprezy”.
Rodzice i wychowawcy, szukając alternatywy dla Halloween, angażują się nie tylko w sprzeciwy obywatelskie kierowane do dyrektorów placówek wychowawczych, ale także szukają zdrowej alternatywy dla swoich dzieci. Od kilku lat promuje się tzw. pochody świętych, w czasie których dzieci przebierają się za postaci słynnych świętych i błogosławionych. W tym roku w kilku miastach organizowane są pochody z relikwiami świętych, w których także uczestniczą dzieci. Pojawiają się inne pomysły, np. teatrzyki przypominające żywoty świętych.
Choć ciekawych propozycji jest coraz więcej, rozważny rodzic nie uniknie konieczności rozmowy ze swoim dzieckiem na temat szkodliwości tego święta. Zakaz uczestnictwa w Halloween musi iść w parze ze spokojnym podaniem argumentów, dlaczego Bogu nie podoba się to święto. Monika J. ze Starogardu Gdańskiego pisze na swoim profilu: „Powiedziałam „NIE” dla uczestnictwa w przedszkolnym balu halloweenowym mojej 5-latki… Zdumiewające jest to, z jaką pokorą Ania to przyjęła… To do mojego dziecka naprawdę niepodobne. U syna w szkole też nie organizują wróżb w Andrzejki czy balu w Halloween, ale tam religii uczy naprawdę super babka i wiem, że gdyby nawet coś takiego przyszło komuś do głowy, to ona od razu narobiłaby rabanu i organizowanie tego typu „atrakcji” zostałyby odrzucone w przedbiegach  A w przedszkolu? No cóż, na każdym kroku widać jakie „święto” się zbliża. Przygotowałam wykład dla córki, sporo argumentów „przeciw” i myślałam, że trudno będzie mi ją przekonać, bo ona na zabawy zawsze chętna. Wystarczyło tylko powiedzieć dlaczego to jest złe i dziecko od razu zmieniło zdanie. Córka mówi, że nie chce iść na ten bal, ale z drugiej strony, dziś gdy ją odbierałam, jakby z żalem powiedziała, że tylko ona nie pójdzie i wszystkie dzieci przyjdą przebrane i przyniosą dynie. Postanowiłam, że tego dnia w ogóle nie pójdzie do przedszkola, a 1 listopada my urządzimy sobie małe święto, bo przecież mamy Św. Monikę, Annę, Piotra i Szymona, więc to święto naszych patronów i tym samym trochę jakby nasze (choć święci oczywiście nie jesteśmyJ)”.
Barbara Z. z Warszawy informuje: „Moje dziecko nie dość, że nie chce chodzić na Halloween, to także nie daje cukierków dzieciom, które wtedy pukają do drzwi. Wie, że dawanie cukierków zachęca te dzieci do chodzenia po domach. Mówi im, że zasmucają Jezusa. Że Halloween wymyślili ludzie, którzy nie kochali Jezusa. Zamiast cukierków daje dzieciom obrazki z wizerunkami świętych”.
Kasia C. z Bydgoszczy dzieli się swoimi doświadczeniami: „Moje dziecko oświadczyło w wieku 5 lat, że Halloween’u nie akceptuje. Pani od angielskiego skomentowała oczywiście, ale mojej 5-latki to nie ruszyło, choć ją to kosztowało. W roku następnym córka oświadczyła w szkole, że nie wróży. Moje dziecko jest łasuchem – takim naprawdę – po lekcjach powiedziała mi: „Mamusiu, wiesz że Pan Bóg dał mi dziś taką siłę, że nawet tych ‚ich’ słodyczy nie chciałam i nie zjadłam”. Ale od nas zjadła za to pyszności. Nauczycielom wyraźnie mówimy, że nie akceptujemy Halloween i wróżb, bo jesteśmy wyznania rzymsko-katolickiego i prosimy o uszanowanie tego. A jeszcze prosimy, aby panie zrobiły to tak, żeby nasze dziecko nie odczuło tego w żaden nieprzyjemny sposób. Jak dotychczas większość nauczycieli uszanowało to. Może są tego samego wyznania:)))?”
Ks. Sławomir Kostrzewa
Jesus is Lord
kochani, przesyłam wam linka do mojej ostatniej audycji w radiu deon o Halloween. Dziękuję wam też za to, że promujecie zdrowego ducha I nie celebrujecie Halloween w waszych domach.
pozdrawiam o. Marek
Fr. Marek Janowski SJ – St Ladislaus Parish – Chicago, IL 60641
Przekazcie prosze tym Katolikom, ktorzy maja odmienne zdanie na ten temat.
Jesus is Lord

Papież Franciszek: Halloween trzeba zakazać

Papież Franciszek uważa, że należy zakazać „zła”, jakim jest Halloween. Ojciec święty jest przerażony rosnącą liczbą opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween.
Podczas niedawnego spotkania egzorcystów w Rzymie ks. Aldo Buonaiuto zwrócił uwagę na fakt, iż około 31 października co roku setki niewinnych dzieci zostaje opętanych przez demony. Na całym świecie do egzorcystów zgłaszają się rodzice z prośbą o interwencję.
Ks. Buonaiuto, który ma poparcie papieża Franciszka, zauważył, że wbrew temu, co sądzi wielu „Halloween nie jest niewinną zabawą, lecz stanowi przedsionek do czegoś znacznie bardziej niebezpiecznego”. Wyjaśnił, że osoby biorące udział w Halloween nie muszą uczestniczyć w złych rytuałach, składać ofiary ze zwierząt, profanować cmentarze i kraść Hostie. Halloween to najlepsza pora do rekrutacji nowych członków przez różne sekty. To jest po prostu otwarcie się na działanie diabła.
Papież chce, by święto duchów i upiorów zastąpić bezpiecznym dla dzieci świętem Holyween. W tym roku włoskie dzieciaki będę przebierać się za świętych i uczestniczyć w czuwaniach modlitewnych w kościołach w całym kraju. Ojciec święty zachęca inne kraje do podobnych działań.
Przeciwko Halloween w 2009 r. wypowiedział się Benedykt XVI. Stwierdził on, że jest to „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”. Halloween „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”.
Źródło: Papież Franciszek: Halloween trzeba zakazać
image
  Papież Franciszek: Halloween trzeba zakazać

Papież Franciszek uważa, że należy zakazać „zła”, jakim jest Halloween. Ojciec święty jest przerażony rosnącą liczbą opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się…
Preview by Yahoo

Halloween niszczy święta – mówi „GPC” ks. Adam Anuszkiewicz, raper i kapelan poprawczaka

https://niezalezna.pl/295299-halloween-niszczy-swieta-mowi-gpc-ks-adam-anuszkiewicz-raper-i-kapelan-poprawczaka

Wszystkich Świętych to czas skłaniający do refleksji nad naszym życiem, pomyślenia o tych, którzy odeszli. Dziś ten bezcenny czas jest atakowany przez wygłupy, zabawę i bezmyślność – mówi ks. Adam Anuszkiewicz w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie”.


Dlaczego nie należy obchodzić Halloween?

Przede wszystkim Halloween stoi w sprzeczności z naszym katolickim świętem obchodzonym 1 listopada oraz z Dniem Zadusznym, kiedy to mamy czas i możliwość oddania się refleksji nad sobą, swoim życiem, rodziną, pomyślenia o tych, którzy odeszli, oddania im honoru. Dziś ten bezcenny czas jest atakowany przez wygłupy, zabawę i bezmyślność związane z obchodami Halloween. Jest to problem wojny światów, myślenie kontra bezmyślność, refleksja kontra zabawa. Często powtarzam za Jackiem Pulikowskim, że według tej ideologii człowiek ma zapomnieć, że żyje, by się zbawić, a ma się tylko bawić. Niebezpieczną kwestią związaną z Halloween jest też sfera duchowa. Dzieciom proponuje się wejście w świat demonów pod płaszczykiem niewinnej zabawy. Oswaja się je z obrzydliwością, nadając temu charakter żartu. To bagatelizowanie niebezpiecznej rzeczywistości, czyli realnego duchowego zagrożenia czyhającego na dzieci. Nie chcę demonizować wszystkiego, bo nie każda zabawa stanie się przyczyną duchowych problemów człowieka.

Natomiast może ona prowadzić do wejścia w rzeczywistość demoniczną.

Niektórzy twierdzą, że Halloween jest też formą pamięci o zmarłych, o przemijaniu. Czy rzeczywiście tak jest?

Jest to w istocie pamięć, ale o zaświatach. Niestety nie są to zaświaty przyjazne, Boże. Nie jest to normalna, zdrowa refleksja nad życiem po śmierci, tylko nad wyimaginowanym światem nie tyle bajkowym, ile pochodzących z pogańskich wierzeń demonów. Chodzi tu o świętowanie zaświatów upiornych i wrogich, gdzie człowiek nie przebywa pod Bożą opieką.

A zwykła zabawa? Dzieci się przebierają, chodzą po sąsiadach i proszą o cukierki. Niektórzy dekorują dom np. dyniami z wyciętą twarzą. Co w tym niestosownego?

Jak już mówiłem, charakter obchodów Wszystkich Świętych zostaje tu zatarty i wyparty nie tylko przez dzieci, lecz także dorosłych. Trudno przejść w ciągu kilku godzin od nastroju wytworzonego przez huczną zabawę do zadumy, refleksji.

Całość wywiadu w „Gazecie Polskiej Codziennie”

Halloween to nie zabawa, lecz pogaństwo!

DODANE 2013-10-27 09:34
KAI |
„Halloween jest świętem z gruntu antychrześcijańskim” – przestrzega abp Marek Jędraszewski w liście do wiernych. Metropolita łódzki podkreśla, że nie powinny w nim uczestniczyć, nawet w formie zabawy, osoby wierzące. Dorośli zaś „powinni chronić dzieci i młodzież przed obrazami grozy i strachu związanymi z tym pseudoświętem”.
Halloween to nie zabawa, lecz pogaństwo! ROMAN TOMASZCZUK /GNAbp Marek Jędraszewski
Abp Jędraszewski podkreśla w liście, że w uroczystość Wszystkich Świętych wierni czczą „nieznaną nam w większości z imienia i nazwiska ogromną rzeszę ludzi cieszących się już szczęściem wiecznym”. „Poprzez nich chcemy uwielbić samego Boga, który ‚jest źródłem wszelkiej świętości'” – wyjaśnia metropolita łódzki. Z kolei Dzień Zaduszny jest wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych. „W Dniu Zadusznym wspomina się zmarłych pokutujących za grzechy w czyśćcu. Chodzi więc o tych zmarłych, którzy nie mogą wejść do nieba, ponieważ mają jeszcze pewne długi do spłacenia Bożej sprawiedliwości” – tłumaczy pasterz Kościoła w Łodzi. Obydwa święta mają długą tradycję – kult świętych rozpoczął się w pierwszych wiekach chrześcijaństwa od oddawania czci męczennikom, a Dzień Zaduszny wziął swój początek w opactwie Cluny w końcu X wieku.

Metropolita łódzki zauważa w liście, że prawdy o świętych obcowaniu, odpuszczeniu grzechów, zmartwychwstaniu ciał i żywocie wiecznym od początku „spotykały się z ogromnym oporem ze strony pogan”. „Świat pogański wolał okrutnie prześladować chrześcijan, niż przyjąć prawdę o Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym, który wszystkim ludziom przyniósł nadzieję życia wiecznego” – ocenia abp Jędraszewski.

Dopiero po edykcie mediolańskim (313 r.) chrześcijanie mogli bez represji głosić prawdy wiary. „Tymczasem obecnie, dokładnie 1700 lat od ogłoszenia tego edyktu, mamy do czynienia w świecie zachodnim, w tym także i w Polsce, z wyraźnym nawrotem pogańskich praktyk, między innymi w postaci propagowanego w wielu szkołach, a nawet przedszkolach, tak zwanego ‚święta Halloween'” – zauważa biskup łódzki.

„Należy w pełni uświadomić sobie fakt, że swymi korzeniami ‚Halloween’ sięga do pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Jest zatem świętem z gruntu antychrześcijańskim” – przestrzega abp Jędraszewski. W związku z tym osoby wierzące „nie powinny w nim uczestniczyć, nawet w formie zabawy”, a rodzice i wychowawcy „powinni chronić dzieci i młodzież przed obrazami grozy i strachu związanymi z tym pseudoświętem”.

Metropolita łódzki podkreśla, że nie ma wątpliwości, iż „wprowadzanie dzieci i młodzieży, a nawet i części dorosłych, w praktyki ‚Halloween’ jest niezgodne z nauką Kościoła” (par. 2126 i 2117 Katechizmu Kościoła Katolickiego). „Zdecydowanie krytyczne podejście do ‚święta Halloween’ jest tym bardziej niezbędne, że dla niektórych łączy się ono nawet z kultem szatana, ojca wszelkiego zła, grzechu i śmierci” – przypomina abp Jędraszewski.

Pasterz Kościoła w Łodzi apeluje o udział wiernych we Mszy świętej w uroczystość Wszystkich Świętych. „Sama obecność tylko na cmentarzu żadną miarą nie wystarcza. W tym dniu konieczny jest nasz udział we Mszy świętej, podczas której celebrujemy tajemnicę Chrystusa” – podkreśla abp Jędraszewski.

Metropolita łódzki zachęca też do kultywowania pamięci o zmarłych, szczególnie w Dniu Zadusznym. „Pamięć ta przybiera szczególny kształt miłości solidarnej, ponieważ każe nam wspomagać dusze cierpiące w czyśćcu. Możemy to uczynić poprzez modlitwę, Msze święte zamówione w intencji naszych drogich zmarłych, poprzez możliwość zyskania dla nich odpustu zupełnego za nawiedzenie cmentarzy w ciągu ośmiu dni po uroczystości Wszystkich Świętych, a także poprzez tradycyjne w tym listopadowym okresie Wypominki” – wylicza biskup łódzki.

Abp Jędraszewski zwraca również uwagę wiernych na zapomniany niemiecki obóz koncentracyjny, który w 1942 r. założyli w Łodzi naziści. Był przeznaczony wyłącznie dla polskich dzieci. „Jak utrzymują historycy, był to jedyny obóz koncentracyjny dla dzieci istniejący na terenach przez nich opanowanych. Działał on aż do połowy stycznia 1945 r. na specjalnie do tego celu wydzielonym terenie żydowskiego getta. Przeszedł do historii jako obóz przy Przemysłowej. Pochłonął życie kilkunastu tysięcy dzieci, od okresu niemowlęcego po wiek szesnastu lat” – przypomina metropolita łódzki.

7 listopada w łódzkiej katedrze odprawiona zostanie Msza święta, w trakcie której zostanie odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa przypominająca „męczeństwo młodych Polaków, którym w tak okrutny sposób odebrano nie tylko dzieciństwo i młodość, ale również i życie”. Po liturgii wyruszy procesja do miejsca kaźni.

„Do udziału w tych uroczystościach zapraszam wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież. Natomiast wszystkich Was, Drodzy Siostry i Bracia, proszę o modlitwę w intencji pomordowanych. Wielkim moim pragnieniem jest także to, by taka procesja stała się odtąd pieczołowicie strzeżoną łódzką tradycją – by corocznie w okresie związanym ze wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych wyruszał z Katedry i pośród modlitwy zdążał na ulicę Przemysłową pochód młodych, pragnących pamiętać o swoich rówieśnikach sprzed siedemdziesięciu lat” – apeluje metropolita łódzki.

„List pasterski na chrześcijańskie świętowanie uroczystości Wszystkich Świętych oraz liturgicznego wspomnienia Dnia Zadusznych” zostanie odczytany w niedzielę, 27 października, we wszystkich kościołach archidiecezji łódzkiej.

POLECAM CALY ARTYKUL PONIZEJ…
„BÓG JEST MILOSCIA” (1J 4,8)

Vatican exorcists want to replace “evil” Halloween with “Holyween”

Jane Walsh @irishcentral October 31,2014 01:58 AM
The Vatican’s first ever official conference of exorcists has slammed “evil” Halloween and its occult associations and asked that it be scrapped in favor of “Holyween” where children take part in prayer vigils and dress up as saints.

Halloween’s origins date back to the pre-Christian Celtic festival of Samhain, also known as All Hallow’s Eve or the Day of the Dead. The Celts divided their calendar into four seasons and Halloween marked the midway point between the Fall Equinox and the Winter Solstice – a scary time of year! However, nowadays Halloween has more to do with trick-or-treating and dressing up. Not so claim theCatholic Church.  

The International Association of Exorcists say they wish to see Halloween banned due to a spike in occult activity during the season. Father Aldo Buonaiuto said the organization’s emergency number receives around 40 calls a day around October 31. The most common are calls from parents who are concerned that their child has become involved in the supernatural.

Buonaiuto said, “Many say Halloween is a simple carnival, but in fact there is nothing innocent or fun about it – it is the antechamber to something much more dangerous.

„There are always more evil rituals, animal sacrifices, desecrations of cemeteries and thefts of sacred bones” at Halloween.

The exorcists claim that Halloween is the ‚best time of year’ for sects to recruit new members.

„From here the door to the devil can be opened. For this reason it’s necessary for us to speak out and not play down the danger,” Buonaiuto added.

To try and counteract this the Catholic Church in Italy has launched “Holyween.” This anti-Halloween celebration will include masses, prayer vigils and the celebration of the saints and triumph of good over evil.

Buonaiuto added, “While most people are steeped in zombies and horror we put on our door or windows a light or an image evocative of the saints.”

The International Association of Exorcists was officially recognized by the Vatican in June. Last weekend saw their first official conference take place.

Pope Francis told the conference they must treat those possessed with „kindness.”

In a note to the gathering he wrote, “Those who perform this particular ministry, in conjunction with the bishops,” must work „with love and kindness from the church towards those who suffer because of the evil one.”<br style=”color: #333333; font-family: Lato,Geneva,Arial,Helvetica,sans-serif