Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Prezydent Duda obraża narodowców i podlizuje się Żydom.

Przemówienie na inauguracji Sejmu IX kadencji

„Są bardzo różne religie dzisiaj. Wróciła także do Polski religia mojżeszowa. Chciałbym Państwu przypomnieć czasy, gdy ta wielość religijna w Polsce była jeszcze silniejsza niż dzisiaj, kiedy mówiło się, że Polska jest państwem wielonarodowym. Ja na kwestię narodowości patrzę w sposób specyficzny. Dla mnie Polakiem jest każdy, kto ma Polskę w sercu. To jest dla mnie najważniejsze kryterium” – oświadczył PAD.– Prezydent Lech Kaczyński, mój prezydent, powiedział, że podstawą patriotyzmu, w odróżnieniu od nacjonalizmu i innych postaw, jest miłość. Miłość do Ojczyzny, ale także miłość do drugiego człowieka, do współobywatela. Niech ona będzie tym elementem podstawowym przed wszystkim – powiedział prezydent Andrzej Duda.

– Teraz prezydent Andrzej Duda w stylu charakterystycznym dla chrześcijańskich liberałów i katolewicy przeciwstawił sobie patriotyzm i nacjonalizm. Nieelegancki atak na Ruch Narodowy w taki dzień. W przemówieniu prezydenta nie mogło zabraknąć uwag o „wracającej do Polski religii mojżeszowej” – skomentował na Twitterze poseł Krzysztof Bosak.

Jacek Międlar: Po raz kolejny prezydent Andrzej Duda przedstawia nam sielankowy obraz wielonarodowej Rzeczypospolitej, w której wszyscy byli Polakami różnych wyznań. Po raz kolejny usiłuje wmówić nam, że Żydzi walczyli o niepodległą Rzeczpospolitą. Owszem, byli tacy, którzy to robili, ale w większości Żydzi walczyli nie o Polskę, ale przeciw Polsce, a w Sejmie odrodzonej II Rzeczpospolitej żądali dla siebie autonomii oraz jidysz i hebrajskiego jako języków urzędowych. O tym, jak mniejszości narodowe zachowały się podczas niemiecko-sowieckiej agresji na Polskę, obszernie pisze dr Ewa Kurek i nie jest to sielankowy obrazek z przemówienia PAD. Wprost przeciwnie. Mniejszości narodowe mieszkające w Rzeczypospolitej poparły agresorów i włączyły się w ataki na Polaków. O tym, co wyprawiali Żydzi, pisze prof. Jerzy Robert Nowak. Warto, żeby prezydent Duda zapoznał się z faktami zamiast opowiadać bajki o tzw. Rzeczpospolitej Przyjaciół.

Warto też, żeby prezydent Duda odrobił lekcję na temat polskiego nacjonalizmu kompatybilnego z katolicyzmem. Albo PAD nie ma o tym pojęcia, albo celowo manipuluje, żeby uderzać w polskich narodowców. Przypominam, że do komitetu obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości PAD zaprosił przedstawicieli wszystkich opcji politycznych poza narodowcami. To bardzo symptomatyczne,

że w tym komitecie  znalazło się miejsce dla lewicy i Żydów, ale nie znalazło się miejsce dla Ruchu Narodowego. Dzisiejsze przemówienie w Sejmie pokazuje, że PAD nadal nie widzi dla narodowców miejsca w „Rzeczpospolitej Przyjaciół”. Dlaczego zatem narodowcy mieliby głosować na PAD w przyszłorocznych wyborach? Żeby nadal ich obrażał?

https://wprawo.pl/2019/11/12/prezydent-duda-obraza-narodowcow-i-podlizuje-sie-zydom-przemowienie-na-inauguracji-sejmu-ix-kadencji/