Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

ROŚLINY LECZNICZE – abyśmy w nadchodzących chwilach i w obliczu nieznanych chorób mieli pomoc określonych roślin leczniczych

 

Tłumacz swoją pracę dedykuje Tej 3-letniej maleńkiej Dziewuszeczce wchodzącej po schodach Świątyni jerozolimskiej, 

                   Która musi pozostawić rodziców, aby pójść przygotować się do uczestnictwa w Dziele naszego Odkupienia.

 

Strona z której skopiowano obraz w oryginale tekstu: http://www.pch24.pl/ofiarowanie-najswietszej-maryi-panny—5-rzeczy–ktore-musisz-wiedziec-o-tym-swiecie,39569,i.html#ixzz65tnyrd6r 

 

 

ROŚLINY LECZNICZE  –  PLANTAS MEDICINALES 

Na podstawie wskazań podanych przez Niebo dla wieloletniej wizjonerki Luz de Maria z Argentyny 

 

Zamieszczone na jej stronie internetowej w j. hiszp: https://www.revelacionesmarianas.com/plantas%20medicinales.pdf 

W    https://www.revelacionesmarianas.com/PLANTAS%20MEDICINALES.html   

Część została przetłumaczono na j. ang: https://maryrefugeofholylove.files.wordpress.com/2016/01/heavens-medicinal-plants.pdf   

Tekst w j. polskim został nieco inaczej zaaranżowany. Na początku podane zostały wszystkie fragmenty Orędzi odnośnie leczenia, bez segregacji wg. dat. (strony 1-3) Następnie, postępując za opracowaniem, podano wszystkie fragmenty Orędzi w odniesieniu do roślin szczególnie użytecznych w lecznictwie i dokładnie rozpracowanych. Jest ich 17, po dodaniu ”Błogosławionych winogron”.(strony 3 -14)  Nie  przetłumaczono aneksów. 

POLSKI: – Informacje dodane przez tłumaczkę oraz strony internetowe w j. polskim zaznaczono jako: POLSKI 

 

 

WPROWADZENIE Luz de Maria
Zamieszczone wskazania podało nam Niebo, abyśmy w nadchodzących chwilach i w obliczu nieznanych chorób mieli pomoc określonych roślin leczniczych, aby stawić czoła temu, czego żadna nauka nie będzie w stanie wyjaśnić.
UWAGA: Te rośliny zalecane przez Niebo, chociaż większość z nich nie ma przeciwwskazań, mogą w niektórych szczególnych przypadkach wykazywać niekorzystną reakcję (między innymi połączenie innych substancji, leków, przedawkowania), dlatego zawsze zalecamy wcześniejszą konsultację z lekarzem i przeanalizowanie każdego konkretnego przypadku, szczególnie pod kątem dawki, którą można spożyć. Nie zamierzają też zastępować leków ani zabiegów przepisanych przez lekarza. Innym zaleceniem jest przeczytanie etykiety produktu i przeanalizowanie dawki z lekarzem przed rozpoczęciem jego konsumpcji, ponieważ w zależności od użytej marki składniki i zalecane dawki mogą się różnić. 

 

NMP 13 X 2014 (Najświętsza Maryja Panna) „Ludzkość ma wygodną dietę, ale całkowicie szkodliwą dla organizmu człowieka, która go nieustannie niszczy i powoduje choroby. Ciało ludzkie nasycone jest złym odżywianiem, sprzyjając w ten sposób osłabieniu organizmu, a nowe choroby powodują w człowieku dużo zła”. 

 

Luz de María pyta Matkę, co należy zrobić, aby ciało było bardziej odporne na nadchodzące plagi. Matka Boża odpowiada: „Umiłowani, użyjcie wcześniej przegotowanej wody i rozpocznijcie detoksykację organizmu, pijąc jak najwięcej wody, aby organizm został oczyszczony. ” 

 

NMP 13 X 2014 „Umiłowani, jako Matka, która patrzy poza to, gdzie wy patrzycie, wzywam was do spożywania LA MORA*. Jest to naturalne oczyszczenie krwi i w ten sposób organizm stanie się bardziej odporny na zło, które dotknie ludzi. Ignorują oni to, że wiele wirusów i bakterii, które je nękają, zostało stworzonych przez samego człowieka jako produkt władzy nad całą ludzkością.”   *tłumacz znalazł na Internecie tylko czerwone wino La Mora 

 

Luz de María 22 IV 2010 „Chrystus i Matka Boża powiedzieli mi, że jeśli pobłogosławimy skażone jedzenie – oczywiście zawsze z zachowaniem dużej wiary – to nie zostanie wyrządzona nam żadna krzywda.” Niebo nie porzuca Swoich wiernych dzieci, dlatego dostaliśmy zalecenie, aby stawić czoła zanieczyszczeniu żywności, szczególnie dla osób mieszkających w miejscach, w których większość żywności jest zanieczyszczana.  

 

NPJCH XI 2012 (Nasz Pan Jezus Chrystus) „Umiłowana córko, łyżka miodu i niektóre orzechy będą wystarczające dla przeżycia organizmu, zapewniając wszystko, co niezbędne, dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich narządów. Mów Moim dzieciom, aby było to dla nich błogosławieństwem w chwilach głodu”. 

 

NPM 13 X2014 „Nieznane choroby będą nadal atakować ludzkość jedna po drugiej; ale gdy się pojawią, dam ci  naturalne środki na ich zwalczanie”. 


NPJCH V 2009 „Jeśli jesteś chory, pokrop żywność święconą wodą i pamiętaj o stosowaniu roślin leczniczych, które Moja Matka wskazała dla tych nieprzewidzianych przypadków”. 

NPJCH 15 VI 2019 „Mój ludu, cierpiący z powodu ludzkości, choroby, które zostały wykorzenione, powrócą, aby was przestraszyć, ponieważ w tych czasach szybko się rozwijają.” 

 

NPJCH 11 V 2019 “Nalegałem, abyście zachowali wiarę, pomimo potknięć, pomimo zranionego „ego”, testów których nie umiecie wyjaśnić, chorób was wszystkich, utrzymujcie niewzruszoną wiarę”. 

 

NPJCH 16 I 2019 „Choroby z przeszłości odzyskują siłę, a to dlatego, że w niektórych laboratoriach przywrócono je współczesności. Takie są manipulacje, w których żyją Moje dzieci, do tego stopnia, że z wielkim zaskoczeniem przeżyją obwieszczenie, które wstrząśnie Moim Kościołem i sprawi, że fałszywi prorocy będą różnić się w swoich przewidywaniach. Mój ludu, wierzcie we Mnie, nie dam wam kamieni jako chleba, nie, Ja powiem wam: „Oto jestem” i zmierzę się ze złem. Jestem ich Panem i przede Mną zgina się każde kolano” (por. Rz 14,11). 

 

NPJCH 20 XI 2018 „Moi Umiłowani, wiele chorób czai się nad ludzkością, Ja o tym wspominałem i mówię wam o tym, abyście mogli się chronić. Wirusy roją się w powietrzu i musicie się chronić, dlatego Moja Matka dała wam i będzie nadal dawać naturalne leki niezbędne do ich wprowadzenia w życie, ponieważ niektóre wirusy zostały zdeformowane w laboratoriach, aby nie reagowały na leki człowieka. To wtedy niewierzący będę musieli skorzystać z tego cokolwiek jest w Naturze. Moja Matka ci wspominała, spójrz, jak zdrowie powraca, jeśli jest to Naszą Wolą”. 

 

NPJCH 10 X 2018 „Wzywam was, abyście się zjednoczyli i zintensyfikowali braterstwo, wzywam was do opracowania Orędzi, w których Moja Matka i Ja dostarczyłem wam informacji o niezbędnych naturalnych lekach, aby stawić czoła wielkim plagom, zarazom, chorobom i skażeniom chemicznym, które zostaną ujawnione, ponieważ nie tylko natura buntuje się przeciwko człowiekowi, ale także ci, którzy z powodu małostkowych i samolubnych interesów spiskowali w celu eksterminacji znacznej części ludzkości”. 

 

NPJCH 3 VIII 2017 „Niektóre z Moich dzieci nie przeżyły ciężkich chwil, nie znają twarzy głodu, nie znają twarzy represji, nie znają twarzy rozpaczy, nie posiadają tego, co jest konieczne do opanowania bólu. Moja Matka dała im i da im leki, które mogą znaleźć w Naturze, a wraz z nimi łagodzić i spowodować zniknięcie choroby. Nie czekajcie, aż będziecie musieli z nich skorzystać, znajdźcie gdzie są, spójrzcie gdzie mogą znajdować się w pobliżu, nie czekajcie na ostatnią chwilę. Zaraza chodzi cicho, bez odsłaniania się przed ludzkością. Jest groźna i trzeba z tym walczyć. Ja nie porzucam Mojego Ludu”. 

 

NPJCH 17 V 2017 Ciężkie choroby rozprzestrzeniają się szybko, a kiedy zostaną poznane przez media, nie będzie ich już  można ukryć. Moja Matka podała sposoby postępowania w wypadku niektórych chorób, które je powstrzymają, ale podstawą wszystkiego jest konieczna wiara stworzenia. 

NMP 8 X 2015 „Niewłaściwie wykorzystana nauka dotarła do przemysłu farmaceutycznego, dlatego mieli odwagę stworzyć szczepionki zakażone wirusami, aby nieść śmierć lub chorobę u ludzi”. 

 

NMP 20 V 2017 „Módlcie się, Moje dzieci módlcie się, nie zapominajcie, że choroba opuszcza laboratoria, używacie wszystkiego, o czym powiedziałam, dla waszego zdrowia”. 

 

Luz de Maria 14 X 2015 „Bracia, Chrystus ostrzega nas przed wirusem, który będzie użyty jako broń biologiczna, ale dzięki Bożemu Błogosławieństwu nasza Matka powie nam, jak walczyć z tą chorobą, o której Chrystus dał mi wizję:
Widziałam człowieka z ranami na skórze i cierpiącego wielki ból, zobaczyłam Rękę naszej Matki kładącą na zainfekowanym coś podobnego do liścia rośliny i został uzdrowiony”. 

 

NPJCH 12 II 2012 „Zaraza będzie siała spustoszenie, połóż na sobie pieczęć w Imię Mojej Krwi. Pobłogosław swoje jedzenie znakiem Mojego Krzyża i utrzymuj żywą wiarę ”. 

 

 

 

NPJCH 30 V 2013 „To będzie ciche przejście plagi, która niszczy ludzkie życie. Tylko Pomoc Mojej Matki zdoła ją zatrzymać; w tym celu użyj Cudownego Medalika, stawiając na pierwszym miejscu wiarę jako Sztandar Triumfu”. 

 

NMP 13 X 2014 „Nieznane choroby będą nadal atakować ludzkość, jedna po drugiej; ale kiedy dotrą do człowieka, dam wam naturalne środki do walki z nimi.  

 

Ojciec dał człowiekowi wszystko, czego potrzebował, nie tylko, aby kontynuować, budować i rozwijać naukę, w Naturze jest wszystko, co jest konieczne, aby ten człowiek mógł utrzymać należycie zdrowie. Wiem, że niektórzy z was poddadzą się i nawet nie ośmielą się udowadniać tego, co jest w Naturze. I wspomnę wam, bo człowiek buntuje się przeciwko Mojemu Synowi i gardzi Nim, ponieważ nie zna Mnie jako Matki , dlatego nie zna atrybutów Natury dla swego dobra, i oni będę zaprzeczali, że Matka podaje fakty, które pomagają Jej dzieciom”. 

 

NPJCH 17 III 2010, północ: „Mój Umiłowany Ludu: Kocham cię, kocham cię nieskończenie, kocham cię nieskończenie; a dziś wzywam was do umieszczenia w widocznym miejscu w waszym domu Mojego Krzyża. Nie lękajcie się, nie wstydźcie się być rozpoznawani, ponieważ kocham was i stale was rozpoznaję. Dziś wzywam was ponownie, aby poświęcić drzwi swoich domów, ponieważ plaga zbliża się do Ludzkości.  

 

NPJCH 14 IV 2010 „Zaraza zbliża się do ludzkości. Jest to wytwarzane przez ludzkie ręce, które chcąc utracenia mocy ekonomicznej w ostatnim czasie. To powoduje wielki ból Mojego Serca. Dlatego ostrzegam was i ponownie przypominam wam o stosowaniu sakramentaliów, abyście się chronili. Przypominam wam o poświęceniu swoich domów dla ochrony”. 

 

NPM 9 V 2010 „Moje dzieci:wy sami wymierzacie sobie karę, ściągnęliście na siebie zapowiedzianą zarazę. Ludzkie serce odczuje wielkie spustoszenie. Ludzie nauki będą zdezorientowani, bo nie będą w stanie znaleźć lekarstwa. Zrozumieją, że tylko wiara w moc Boga uzdrowi to cierpienie poprzez sakramentalia i wskazówki, które daliśmy wam z Nieba dla tych przypadków. 

 

NPM 15 X 2009 „Maleńkie dzieci, Ludzkość szybko zbliża się do swojego końca, a PRZYBYCIE MOJEGO SYNA JEST JAKO NASTĘPNE. Wołałem do was, abyście zapieczętowali wasze domy, aby zło i plaga przeminęły, a wy posłusznie szybko postępowaliście według Moich instrukcji. Nie rozumiecie jednak, że jeśli drzwi i okna domu zostaną zapieczętowane, a istota ludzka będzie nadal oziębła, to zło i plaga wejdą i doprowadzą ją do grzechu. 

 

 

 

Zastosowanie roślin szczególnie użytecznych w lecznictwie:  

(1) Nagietek lekarski

(2) Sosna zwyczajna

(3) Andżelika

(4) Świetlik lekarski 

(5) Witamina C 

(6) Czosnek 

(7) Imbir 

(8) Olej Dobrego Samaritanina 

(9) Oregano, Lebiodka pospolita 

(10) Dziewanna drobnokwiatowa 

(11) Rozmaryn 

(12) Jeżówka purpurowa 

(13) Głóg Biały 

(14) Miłorząb dwuklapowy 

(15) Pokrzywa 

(16) Bylica roczna 

(17) Błogosławione winogrono

 

(1) Nagietek lekarski Nazwa naukowa: Calendula officinalis, Rodzina: Asteraceae 

 

Z Orędzia Św. Michała 4 IV2019 „Dziwna choroba dotarła do ludzkości, wysoka gorączka i obolała skóra będą z każdą chwilą biczowane. Powinno się wykorzystać roślinę o nazwie CALÉNDULA.” 

 

ZASTOSOWANIE: Kwiaty i liście są jadalne i stosowane w kompresach i kąpielach na skórze. Do oparzeń skóry, łagodzenia stanów zapalnych, łagodzenia bólu i stymulowania regeneracji skóry oraz sprzyjają produkcji kolagenu. Pomaga przy zapaleniu skóry, leczy i leczy rany, poprawia pęknięcia skóry, suchość i rany, jest stosowany w przypadku trądziku i brodawek wirusowych. Nałożony na skórę zapewnia ochronę przeciwutleniającą, która zmniejsza widoczność zmarszczek, wyprysków i blizn. Stymuluje wydzielanie żółci. Wskazany na reumatyzm. Uspakaja niestrawność i zapalenie żołądka. Jest stosowany w leczeniu wrzodów żołądka. Reguluje miesiączkę i zmniejsza ból. Mycie oczu za pomocą naparu nagietka łagodzi zapalenie spojówek. Eliminuje grzyby. Zapobiega nudnościom i wymiotom. Działa tonizująco na wątrobę, sprzyjając jej funkcjonowaniu. zapalenie krtani, zapalenie migdałków i owrzodzenia jamy ustnej. 

 

DOZOWANIE: Jako herbatę: użyj 1 łyżeczkę kwiatu nagietka lub płatków; dodaj szklankę wrzącej wody. Przykryj i odstaw na 5 minut. Słodzić miodem lub brązowym cukrem.W nalewce lub macerować w alkoholu: od 5 do 10 kropli w trzech dawkach dziennych. Wymieszaj je z jakimś naturalnym sokiem lub wodą mineralną. Zimne lub gorące kompresy: mieszankę już pokruszonych kwiatów umieszcza się w gazie lub cienkiej szmatce, aby złagodzić stany zapalne lub ból. W oparzeniach stosuje się liście nagietka i kwiaty kruszone w oleju (przygotowanie oleinianów nagietka) Jest bardzo skuteczny w przypadku oparzeń i innych łagodnych schorzeń skóry. Odwar i napar stosuje się w kąpielach i myjkach, w zimnych lub ciepłych okładach. Gardło: w celu opróżnienia gardła w zapaleniu migdałków i infekcji jamy ustnej, zagotować łyżkę kwiatów przez 5 minut w dwóch szklankach wody. Odstaw, a następnie płucz nagietekiem. 

 

NIEZALECANE: Jest uważany za bezpieczną roślinę dla większości ludzi, gdy jest podawany doustnie lub stosowany na skórę. Zachowaj ostrożność i unikaj nagietka, jeśli jesteś uczulony na jakąkolwiek roślinę z rodziny Asteraceae (taką jak stokrotki albo chryzantemy) lub kwas salicylowy.Nie należy stosować naparów z nagietka, jeśli pacjent przyjmuje leki, ponieważ stymuluje ono efekt spania typowych środków uspokajających. Nie zaleca się przyjmowania go w naparach podczas ciąży lub karmienia piersią, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na cykl menstruacyjny. Również istnieje możliwość zakłócania płodności, jeśli jest stosowany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Niektóre osoby wykazywały reakcje alergiczne na stosowanie olejku z nagietka, szczególnie w dużych dawkach i stężeniach. 

 

OBSERWACJE: Można go również kupić w tabletkach, mydle, oleju i kremach. Zawiera flawonoidy dla poprawy naczyń krwionośnych i przywrócenia dobrego krążenia w organizmie. Olej z nagietka ma właściwości przeciwzapalne, grzybobójcze, nawilżające i antyseptyczne. 

 

POLSKI: https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/apteczka/nagietek-lekarski-wlasciwosci-i-dzialanie-nagietka-lekarskiego-aa-3RtT-8VW9-2cHL.html 

 

(2) Sosna zwyczajna Nazwa naukowa: Pinus sylvestris Rodzina: Pinaceae (Pináceas) 

 

Nasz Pan Jezus Chrystus 3 I 2019 „Pozostańcie czujni: poważne epidemie pojawiają się przed ludzkością i atakują układ oddechowy, dlatego wzywam was, by używać igieł / liści sosny/pinusa, z ogromną ostrożnością, w dawkach nie większych niż dwa razy dziennie, w postaci herbaty . 

 

Dodane przez Luz de Maria: PINUS: Chrystus wspomniał, że Pinus to drzewo znane jako sosna szkocka, czerwona sosna, biała sosna; sosna istnieje niemal na całym świecie. Należy do rodziny Pinaceae, Pinus sylvestris. Zagotuj trzy łyżki suszonych igieł / liści sosny w litrze wody (4,22 kubka), napij się jedną filiżankę dwa razy dziennie. Nie wolno stosować wobec bardzo małych dzieci i kobiet w ciąży.  

 

ZASTOSOWANIE: Pąki (nowe pąki liści) i liście stosuje się w leczeniu chorób układu oddechowego, takich jak kaszel, przeziębienia, przewlekłe i ostre przeziębienia, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie zatok, zapalenie gardła. Jego olejki eteryczne mają właściwości balsamiczne, wykrztuśne i antyseptyczne, przeciwzapalne i moczopędne 

 

ZALECENIA:  Liście sosny należy stosować z najwyższą ostrożnością w dawkach nie większych niż dwa razy dziennie we wlewie. Zagotuj trzy łyżki suszonych i czystych liści sosny w litrze wody. Wypij filiżankę dwa razy dziennie. 

 

NIEZALECANE: Nie stosować u kobiet w ciąży lub dzieci poniżej 6 lat ze względu na możliwość skurczu oskrzeli lub zapalenia płuc. Nie stosować u osób z astmą. Ze względu na wysoką zawartość garbników nie jest zalecane w przypadku zapalenia żołądka, wrzodów trawiennych, zaparć lub anemii, z powodu braku żelaza (garbniki zapobiegają wchłanianiu żelaza z pożywienia). Skutki uboczne: Ze względu na obfitość garbników napar z liści i wywar z kory mogą powodować zaburzenia trawienia. Nie zaleca się kąpieli słonecznych w przypadku zabiegów z tą rośliną, ponieważ stosowanie substancji fotouczulających i wystawienie na słońce może powodować wypryski. Niektóre osoby mogą mieć alergię na sosnę. Bądź ostrożny ze względu na działanie moczopędne. 

 

OBSERWACJE: Sosna zawiera około 40 zasad antybakteryjnych i bardzo dużą ilość garbników, dzięki czemu preparaty pomagają eliminować mikroorganizmy i zmniejszają śluz dróg oddechowych. Pinus sylvestris można również znaleźć jako olejek eteryczny. Istnieją badania z University of Maryland Medical Center, które wykazały, że jego zastosowanie w infekcjach dróg oddechowych jest dobre i skuteczne oraz że może walczyć z zapaleniem zatok i grypą podczas wdychania za pomocą pary.
Olejek eteryczny z sosny należy stosować ostrożnie, ponieważ jest bardzo silny, dlatego jego wewnętrzne zużycie nie jest zalecane (przyjmowane). W przypadku stosowania na skórę należy go rozcieńczyć, aby nie podrażniał skóry ani błon śluzowych. Zaleca się dodanie 4-6 kropli olejku sosnowego do ciepłej kąpieli wodnej lub rozcieńczenie 50/50 organicznym oliwkowym olejem kakaowym i nałożenie go na klatkę piersiową, gdy masz problemy z oddychaniem. Stosuj również w dyfusorze.
 

 

 

(3) Andżelika, Dzięgiel litwor, Ziele Ducha Świętego, Anielskie Ziele, Arcydzięgiel,  

Nazwa naukowa: Angelica archangelica L. Rodzina: Apiaceae (Przyjmij tą nazwę, wierząc, że był to dar od Archanioła Gabriela dla mądrego pustelnika, aby mógł walczyć z zarazą, która nękała Europę w Średniowieczu). 

 

Z Orędzia Najświętszej Panny Maryi 24 V 2017: „Nadchodzą poważne choroby atakujące układ trawienny, używaj rośliny znanej jako ANGELICA i odpowiednio używaj całej rośliny, kobiety w ciąży niech będą ostrożne. Istnieje [inna choroba], która atakuje oczy, wtedy używaj rośliny znanej jako eufrazja.  

 

ZASTOSOWANIE:  Pomaga na trawienie, zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, eliminuje gaz jelitowy, poprawia krążenie, zwalcza gorączkę, leczy łuszczycę walczy z bezsennością równoważy układ nerwowy, zwalcza migrenę, łagodzi choroby reumatyczne, stymuluje układ oddechowy. 

 

ZALECENIA:  W naparze lub wywarze, przygotowujemy za pomocą zmiażdżonego korzenia, który jest najbardziej aktywną częścią rośliny, w ilości od 20 do 30 gramów na litr wody. Można dodać delikatne liście i nasiona. Przed każdym posiłkiem wypija się filiżankę herbaty do 3x dziennie. Do użytku zewnętrznego używa się wywaru ze 100 gramów rośliny w litrze wody, którą dodajemy do wody do kąpieli. Środki ostrożności: ważne nie przygotowuj się na alkohole z tą rośliną, zachodzą szkodliwe skutki ze względu na wysoką zawartość alkoholu przekraczają jej możliwe właściwości lecznicze. 

 

NIEZALECANE: Olejek eteryczny Zioła Ducha Świętego jest toksyczny i nie należy go spożywać. Powinien być stosowany tylko miejscowo. Zioło Ducha Świętego jest przeciwwskazane dla osób z tendencją do cukrzycy, ponieważ jego stosowanie może zwiększać poziom cukru w moczu. Leczenie ziołem nie jest zalecane u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. 

 

OBSERWACJE:  Korzeń Zioła Ducha Świętego stosuje się w leczeniu ciężkich trawień i utraty apetytu. Arcydzięgiel jest rośliną wskazaną w leczeniu zaburzeń anoreksyjnych. Olejek eteryczny z korzenia arcydzięgla i ekstraktowany z nasion jest stosowany w perfumerii, w medycynie i jest stosowany jako aromatyzacja żywności. 

 

POLSKI: Facebook: Dzięgiel litwor „angelica archangelica” znany jest również pod nazwami: arcydzięgiel litwor, angelika, andżelika, dzięgiel wielki, anielskie ziele, anielski korzeń czy dziki seler (należy do rodziny selerowatych). W Polsce arcydzięgiel znany był już w średniowieczu, kiedy to uprawiano go w przyklasztornych ogródkach. Ówcześni zakonnicy nazywali arcydzięgiel Zielem Ducha Świętego i zalecali żucie jego korzeni (Radix Archangelicae), które są surowcem leczniczym, w celu osiągnięcia długowieczności. Wierzono też, że arcydzięgiel chronił przed chorobami zakaźnymi, odpędzał siły diabelskie i dodawał energii. 

W Polsce dzięgiel jest objęty częściową ochroną od 2014 roku, wcześniej znajdował się pod ochroną ścisłą, a w stanie naturalnym możemy go spotkać jedynie w Karpatach i Sudetach. Surowcem wykorzystywanym przez medycynę naturalną jest korzeń oraz kłącze, zbioru korzeni dokonuje się późną jesienią. Po wydobyciu korzenia otrząsa się go z ziemi, oczyszcza z części nadziemnych i drobnych korzeni, po czym płucze się pod bieżącą wodą. Suszenie przeprowadza się w temp. 35-40 stopni. 

A oto jego szerokie zastosowanie: 

Dzięgiel oczyści organizm z toksyn: Dzięki zwiększeniu wydzielania moczu i potu z organizmu roślina ta ma zdolność oczyszczania organizmu ze zbędnych produktów przemiany materii. W związku z tym arcydzięgiel w postaci naparów poleca się stosować np. po zatruciach alkoholem, lekami czy nikotyną ale i w kuracjach oczyszczających organizm. Badania potwierdziły działanie ochronne arcydzięgla na wątrobę. 

Dzięgiel na nerwy: Arcydzięgiel między innymi znalazł zastosowanie jako środek na zaburzenia na tle nerwowym. Rozluźnia mięśnie i uspokaja. Można go stosować przy nerwicach wegetatywnych, w stanach nadmiernego pobudzenia, zwiększonego napięcia nerwowego, uczucia niepokoju czy bezsenności. Współczesna fitoterapia poleca stosowanie tego zioła także w przypadku migren, w urazach powypadkowych oraz szoku. 

Dzięgiel na układ oddechowy: Ma właściwości rozgrzewające, jest wiec dobrym środkiem do zwalczania objawów przeziębienia. Dzięki działaniu wykrztuśnemu i przeciwkaszlowemu leczy kaszel, katar oraz zapalenie oskrzeli. Ma działanie napotne dzięki czemu obniża gorączkę. Herbatki z arcydzięgla wzmacniają siły witalne i podnoszą odporność organizmu. 

Dzięgiel na układ kostno-ruchowy (nerwobóle i stany zapalne): Stosowany zewnętrznie łagodzi bóle reumatyczne, nerwobóle oraz zapalenie korzonków. W medycynie ludowej wywar z korzenia z dodatkiem octu służył do nacierania przy podagrze, bólach pleców i ogólnym osłabieniu. 

Dzięgiel na problemy żołądkowe: Korzeń arcydzięgla jest wykorzystywany w leczeniu zaburzeń trawienia (zaparcia, wzdęcia, odbijanie się). Dodatkowo ma działanie wiatropędne, a także wspomaga leczenie bólów i skurczy jelita gdyż działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Roślina stymuluje wydzielanie soków żołądkowych oraz pobudza wydzielenie enzymów trawiennych – co pomaga również przy braku apetytu, niestrawności i mdłościach.  

Dzięgiel na choroby skóry: Dzięgiel litwor łagodzi stany zapalne skóry, a dzięki właściwościom antybakteryjnym i odkażającym zapobiega grzybicy oraz łagodzi infekcje towarzyszące uczuleniu skóry. Dzięgiel sprawdzi się zatem w przypadku chorób skóry, takich jak łuszczyca i trądzik młodzieńczy. Ponadto okłady zewnętrzne, stosowane z wyciągów z dzięgla, przyspieszą gojenie się ran, oparzeń i owrzodzeń, złagodzą stany zapalne i swędzenie skóry (np. w przebiegu świerzbu czy wszawicy). Wyciągami można płukać jamę ustną i gardło w stanach zapalnych a płukanki z tego zioła zalecane są osobom z łustymi włosami i łupieżem.  

Ciekawostki: Angelica sinensis czyli arcydzięgiel pochodzący z Chin jest jednym z najbardziej znanych ziół na kobiece dolegliwości związane z menstruacją i menopauzą. Dodatkowo roślina ta wzmacnia system rozrodczy kobiety. 

Nazwa łacińska pochodzi od słowa „archanioł“ i nawiązuje do niezwykłych właściwości leczniczych tej rośliny. Legendy głoszą, że gdy w średniowieczu w Europie szalała epidemia dżumy, na Ziemię zstąpił archanioł Gabriel i wskazał arcydzięgiel jako środek przeciw zarazie. Na świecie dżuma zbierała śmiertelne żniwo. Zmarło wówczas miliony ludzi. Sądzono, że żucie korzenia arcydzięgla przyczyniło się do unicestwienia tej choroby. Od nazwy tej rośliny pochodzi wiele geograficznych nazw w Tatrach, np. Dolina Litworowa, Litworowa Przełęcz, Litworowy Staw Gąsienicowy. 

Napar z arcydzięgla: Płaską łyżkę rozdrobnionych korzeni zalewamy szklanką wrzątku i parzymy pod przykryciem przez 20 min. Napar pijemy 2- 3 razy po pół szklanki dziennie na godzinę przed posiłkiem na poprawę apetytu lub po posiłku by poprawić trawienie. Taki napar zadziała także lekko uspokajająco.  

Wino arcydzięglowe: 50g rozdrobnionych korzeni mieszamy z 15 g liści melisy oraz 5 g cynamonu i zalewamy 1l białego wina. Pozostawiamy do przemacerowania na 14 dni. Przecedzamy przez sito i rozlewamy zawartość do ciemnych buteleczek. Pijemy po kieliszku po głównych posiłkach przy nerwicy wegetatywnej i uporczywych wzdęciach. 

Kąpiel uspokajająca: 100-150 g drobno pokrojonego korzenia arcydzięgla gotujemy w 2 litrach wody przez 2 minuty. Przecedzamy odwar i wlewamy go do wanny. Kąpiel nie powinna trwać więcej niż 20 minut. Stosujemy w stanach pobudzenia nerwowego, przy bezsenności.  

 

 

(4) Świetlik lekarski, Euphrasia, Nazwa naukowa: Euphrasia officinalis, Rodzina: Orobanchaceae. 

 

Z Orędzia NPM 24 V 2017: Nadchodzą poważne choroby atakujące układ trawienny, używaj rośliny znanej jako ANGELICA i odpowiednio używaj całej rośliny, kobiety w ciąży niech będą ostrożne. Istnieje [inna choroba], która atakuje oczy, wtedy używaj rośliny znanej jako EUFRAZJA.  

 

ZASTOSOWANIE: Ma właściwości oftalmiczne, trawienne, żołądkowe, tonizujące, lecznicze, ściągające, przeciwbólowe i pobudzające sok z żółci. Spełnia trzy warunki terapeutyczne: przeciwzapalne i antyseptyczne właściwości trawienne. przeziębienia i grypa. 

 

ZALECENIA: Napar 2-3 g na filiżankę, zaparzanie 10 min. Trzy filiżanki dziennie, po posiłkach. Kompresy, kąpiele, płukanki, płyny do płukania nosa lub wlewy do nosa. Przygotuj 5 łyżek, wrzuć do 250 ml wrzącej wody, pozwól zaparzać 10 min., Nałóż okład jak najbardziej gorący, owinięty w gazę (również na powieki). 

 

NIEZALECANE: Należy zachować ostrożność u pacjentów z cukrzycą lub hipoglikemią oraz przyjmujących leki, zioła lub suplementy wpływające na poziom cukru we krwi. Znane są przeciwwskazania do stosowania leku Euphrasian, należy jednak pamiętać, że każde zastosowanie preparatów okulistycznych stwarza potencjalne ryzyko zanieczyszczenia. Nie jest zalecany do stosowania w czasie ciąży i laktacji, a także u dzieci. 

 

OBSERWACJE:  Nie zgłoszono żadnych danych dotyczących ich bezpieczeństwa podczas karmienia piersią, chociaż nie zaleca się ich stosowania wewnętrznego ze względu na obecność niezbyt dobrze określonych alkaloidów. Stosowanie w warunkach oka wymaga, aby roztwory używane na oczy były sterylne dla uniknięcia infekcji. 

 

POLSKI: https://www.zeiss.pl/vision-care/lepszy-wzrok/zdrowie-profilaktyka/zapalenie-spojowek-jeczmien-infekcja-powiek-itp-najczestsze-zakazenia-oczu.html

 

(5) Witamina C – jest witaminą rozpuszczalną w wodzie. Jest niezbędna dla normalnego wzrostu i rozwoju. Witaminy rozpuszczalne w wodzie rozpuszczają się w wodzie. Resztki witamin opuszczają organizm przez mocz. Oznacza to, że dana osoba potrzebuje stałego zaopatrzenia w takie witaminy w diecie. Witamina C jest potrzebna do wzrostu i naprawy tkanek we wszystkich częściach ciała. 

 

Z Orędzia NPM 12 III 2017 „Ja, jako Matka, błagam was, abyście utrzymywali, w ramach reżimu życia, codzienną potrzebę spożywania WITAMINY C, codziennego przyjmowania surowego czosnku lub imbiru”. 

 

ZASTOSOWANIE:  Wzmacnia układ odpornościowy. Ma właściwości przeciwhistaminowe. Stymuluje tworzenie kolagenu. Promuje gojenie się ran. Wzmacnia dziąsła. Wzmacnia naczynia krwionośne i naczynia włosowate. Zwiększa wchłanianie żelaza. Zwiększa produkcję hemoglobiny. Idealne jest codzienne spożywanie pokarmów z witaminą C. 

 

ZALECENIA: Jeśli zamierzasz spożywać kwas askorbinowy, nie powinieneś przekraczać 3 gramów dziennie i powinno być przedłużone uwalnianie. Zwykle tabletki wynoszą 500 mg, ponieważ organizm nie przyswaja więcej niż 500 mg w pojedynczej dawce. W przypadku przedłużonego uwalniania wchłania się 100 mg na godzinę, co zapewnia całkowite wchłanianie, a także nie zakwasza. 

 

NIEZALECANE: Nie należy go przyjmować, jeśli cierpisz na kamienie nerkowe. 

 

OBSERWACJE:  Witamina C ma 3 postacie chemiczne: • Kwas askorbinowy: forma kwasowa, jest bardziej biodostępna • Askorbinian wapnia: stosowany w leczeniu raka, jest nieco mniej biodostępny • Askorbinian magnezu 

 

 

(6) Czosnek Nazwa naukowa: Allium sativum Rodzina: Liliaceae

 

ZASTOSOWANIE:  Czosnek ma wysoką zawartość allicyny, substancji rozpuszczalnej w wodzie, która ma: działanie bakteriobójcze, wysoką zawartość witaminy C, stymuluje wzrost i dostarcza wapń do kości i zębów, silny środek przeciwszkorbutowy i zawiera jod. Pozwala aktywować podstawowy metabolizm i przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Jest to jedna z najlepszych metod zapobiegania chorobom. Jest stosowany w leczeniu: artretyzmu, miażdżycy, cholesterolu, nadciśnienia, przewodu pokarmowego i jamy ustnej. Dla zapobiegania raka, zaparciom, leczeniu pasożytów, astmy, krztuśca i gruźlicy. 

 

ZALECENIA:  W leczeniu miażdżycy, artretyzmu i cholesterolu: każdego ranka przyjmuje na czczo pół ząbka czosnku. Piętnaście dni później jedna cała, a zatem dawka jest zwiększana co piętnaście dni, aż osiągnie dwa ząbki. W leczeniu nadciśnienia tętniczego: ząbek czosnku żuje się rano na pusty żołądek i dwa w południe. W przypadku bólu ucha, i zapalenia ucha: umieść drobno posiekany ząbek czosnku w sterylnej gazie. Wkłada się go do ucha, aby można go było łatwo usunąć i pozostawić na dwie lub trzy godziny. Przeciw głuchocie pochodzenia artretycznego: zanurz wacik w soku, który powstaje w wyniku miażdżenia ząbków czosnku, włóż go do ucha i pozostaw na godzinę. 

 

NIEZALECANE: Nie ma przeciwwskazań, jeśli spożywa się jeden lub dwa ząbki czosnku dziennie. Przeciwwskazania występują tylko w przypadku nadmiernego spożycia lub przez stosowanie suplementów czosnkowych. Stosowanie suplementów jest przeciwwskazane w następujących sytuacjach: problemy z krwawieniem. problemy z krzepnięciem krwi. przyjmowanie niektórych leków jak antykoagulantów dla serca, nadczynność tarczycy, kobiety w ciąży i karmiące piersią, diabetycy z lekami zmniejszającymi stężenie glukozy. 

 

OBSERWACJE:  Aby skorzystać z jego właściwości leczniczych, należy spożywać surowy olej. Aby uniknąć nieświeżego oddechu wynikającego ze spożycia czosnku, możesz później zjeść jabłko lub natkę pietruszki. U osób z wrażliwym żołądkiem może powodować niestrawność, wzdęcia, gazy, wymioty, biegunkę. 

 

(7) Imbir Nazwa naukowa: Zingiber officinale Rodzina: Zingiberaceae 

 

ZASTOSOWANIE:  Wzmacnia układ odpornościowy i utrzymuje silną obronę organizmu. Zmniejsza ryzyko uszkodzenia mózgu i infekcji bakteryjnych jelit. Poprawia krążenie krwi, hamuje gromadzenie złego cholesterolu w wątrobie oraz zmniejsza gorączkę i problemy nadmiernego pocenia się. Poprawia wchłanianie składników odżywczych i powoduje stymulację wydzielania żołądka i enzymów trzustkowych. Jest wykrztuśny i antybiotykowy Poprawia trawienie i pomaga złagodzić ból brzucha, zapobiega i zwalcza zaparcia, zmniejsza gazy jelitowe. Może to być przeciwnowotworowy: Kilka badań wykazało, że ten korzeń może mieć bardzo silne substancje przeciwnowotworowe, zdolne do hamowania wzrostu komórek rakowych w okrężnicy i prostacie. Łagodzi ból stawów, ponieważ ma właściwości przeciwzapalne. 

 

ZALECENIA Używając imbiru truskawkowego można stosować od 3 do 10 g. Używając imbiru secose można użyć do 2 g. Możliwość niekorzystnych skutków jest zwielokrotniona, jeśli jest używany zbyt często w ciągu dnia, szczególnie u osób wrażliwych. 

 

 NIEZALECANE: Jedynym przeciwwskazaniem, które powoduje jego spożycie, jest podwyższenie temperatury ciała, dlatego nie jest zalecane dla pacjentów z gorączką.  

 

OBSERWACJE:  Jest to naturalny przeciwutleniacz, ze względu na jego zawartość w witaminach B6 i witaminy C, a także ze względu na jego wysoką zawartość minerałów, wapnia, fosforu, magnezu, potasu i cynku. 

 

POLSKI: Dba o jamę ustną. Ma działanie odkażające i odświeżające, pozostawia miły zapach w ustach. Leczy infekcje, pobudza wydzielanie śluzu. Warto płukać nim bolące gardło (do szklanki bardzo ciepłej wody wsypać 2 łyżeczki sproszkowanego imbiru). 

Imbir surowy zawsze trzeba obrać, a najlepiej zeskrobać nożem skórkę tylko z kawałka, którego będziemy używać. Świetnie się komponuje się z przyprawami korzennymi: zielem angielskim, liściem laurowym, goździkami, gałką muszkatołową i pieprzem. 

Świeży imbir należy przechowywać w chłodnym miejscu. By przedłużyć żywotność imbiru, należy zawinąć go w papierowy ręcznik i włożyć do plastikowej torby, a następnie do lodówki – w ten sposób zachowa on świeżość nawet do kilku tygodni. 

Najlepszy smak ma świeży imbir. Można go poszatkować, zemleć, pokroić na plastry lub zetrzeć na tarce. Należy go szatkować w kierunku, w jakim ułożone są włókna. Najbogatszy smak i najwięcej włókien ma środek kłącza imbiru. 

Świeży imbir można zastąpić mielonym w stosunku 6:1 (sześć jednostek świeżego imbiru na jedną mielonego). 

Aromatyczny napar z imbiru: Składniki: ok. 5 cm obranego korzenia imbiru, miód, mleko. Zagotować pół litra wody, imbir pokroić na małe kawałki, wrzucić do wrzątku, gotować pod przykryciem przez 15 minut. Odcedzić, dodać 1-2 łyżki miodu, pół szklanki mleka. Napar z imbiru podawać w filiżankach. 

https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/co-jesz/cudowny-imbir-wlasciwosci-lecznicze-i-odchudzajace-imbiru-aa-VEwP-MsLg-ppKu.html?question=2#quiz-ab-pzaM-1yt3-k155 

 

 

(8) OLEJ DOBREGO SAMARYTANINA

 

NMP 3 VI 2016 (wizja) Po udzieleniu orędzia przez  Matkę Bożą w dn. 3 czerwca 2016, Luz de María miała wizję i otrzymała następujące wskazówki jako naturalne lekarstwa na zbliżające się choroby.  

 

„Wkrótce Nasza Matka podnosi drugą rękę, a chore ludzkie stworzenia pojawiają się z oznakami ciężkiej zarazy,  

 ja patrzę na zdrową osobę, która zbliża się do innej chorej osoby i jest natychmiast zarażona …” 

 

 Pytam Naszą Matkę: „Jak możemy im pomóc, tym braciom? A Ona mi mówi: UŻYWAJ OLEJKU DOBREGO SAMARYTANINA, DAJĘ CI TO, CO POTRZEBUJESZ I ODPOWIEDNIE SKŁADNIKI.  

 

Nasza Matka powiedziała mi, że przyjdą prawdziwe PLAGI i że powinniśmy spożywać ząbek SUROWEGO CZOSNKU każdego poranka lub też pić OLEJ OREGANO. Te dwie substancje są doskonałymi antybiotykami. 

Jeśli nie możesz dostać oleju z oregano, możesz go zagotować i zrobić herbatę. Ale olej z oregano jest lepszy jako antybiotyk.  

 

NPJCH 6 VIII 2016 Mój ludu, przygotuj się! Nieszczęścia są nieszczęściami, prześladowania są prześladowaniami. Plagi będą się mnożyły i nie będą znane. Moja Matka dała wam obronę przed plagami: Olej Dobrego Samarytanina i inne substancje do walki z tym, czego nauka nie będzie w stanie zwalczać. 

OLEJ DOBREGO SAMARYTANINA  

PRZYGOTOWANIE: Pięć czystych olejków eterycznych miesza się z oliwą bazową:  

cynamon (z powodu drażniących właściwości, użyj pół porcji), goździk, cytryna, rozmaryn i eukaliptus.  

 

Olejem bazowym może być oliwa z oliwek, migdałów lub olej mineralny; w proporcji: 1część czystego olejku [eterycznego] na 5 części oliwy bazowej, mieszaj je drewnianą łyżką, aż się zintegrują.  

 

ZALECENIA: Przygotuj go w chłodnym miejscu, bez narażania olejów na bezpośrednie działanie światła. Noś rękawiczki i używaj szklanego pojemnika. Wypróbuj miksturę na przedramieniu, odczekaj 25 minut, jeśli skóra stanie się czerwona, zmyj dużą ilością wody lub olejku lawendowego i stopniowo zaczerwienienie zniknie.

W tym celu dodaj więcej tego samego oleju bazowego, z którym przygotowano mieszaninę. Nie wystawiaj olejów na działanie powietrza przez dłuższy czas, raczej przechowuj je w zamkniętym szklanym pojemniku, bursztynowym, aby uniknąć ulatniania się (odparowania). Nie pozostawiaj w zasięgu dzieci.  

 

ZASTOSOWANIE: Wyjaśniamy, że ten olej leczy choroby, nie jest to magiczna formuła. Przepis ten zapobiega infekcjom, dlatego należy go stosować w przypadku pandemii: grypy ptaków, grypy typu A, zmian klimatu, przemieszczania się ludzi, wizyt w szpitalach, kontaktu z ludźmi z chorobami zakaźnymi wywołanymi przez bakterie, wirusów w powietrzu, zapalenia migdałków. Doskonały środek zapobiegawczy w przypadku bólu gardła lub kichania. 

 

DAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA: Przed każdym użyciem delikatnie potrząśnij pojemnik, aby zintegrować oleje. Zastosuj i wcieraj kilka kropli bezpośrednio w skronie, gardło, za uszami, pod pachami, brzuch, stawy, całą stopę lub podeszwę. Aby oczyścić powietrze i wyeliminować wirusy ze środowiska (w domu lub w biurze): użyj dyfuzora, rozpylacza lub patelni z wrzącą wodą i dodając kilka kropli. Inna forma użycia: w kawałku materiału, chusteczce, czapce lub bawełnie wlej około 3 do 4 kropli oleju i umieść na ustach lub na poduszce. 

 

PRZECIWWSKAZANIA: Nie nakładaj esencji bezpośrednio na skórę bez uprzedniego rozcieńczenia jej olejem bazowym. Olejki są drażniące i należy obchodzić się z nimi ostrożnie. W przypadku skóry wrażliwej nakładaj tylko na podeszwę stopy. Nie jest zalecany do stosowania u dzieci poniżej 3 lat. W przypadku kobiet w ciąży skonsultuj się ze specjalistą w sprawie szkodliwych skutków olejków eterycznych . Nie należy spożywać, jedynie do stosowania miejscowego – zewnętrznego. 

 

OBSERWACJE: Przepis, który podała nam Matka, zawiera czyste olejki eteryczne, jeśli nie będzie można ich dostać, można zastosować odpowiednie zioła każdego olejku. W identycznych porcjach dla każdego zioła, umieść liście i laski cynamonu jedno po drugim w garnku powolnego gotowania, garnku elektrycznym lub kąpieli wodnej i dodaj olej bazowy w ilości wystarczającej do pokrycia ich 2 cm powyżej, a następnie pozostaw na 8 godzin do gotowania. Gdy ostygnie, można je przelać. Uwaga: Chociaż stężenie nie jest równe stężeniu olejków eterycznych, ponieważ nie jest to proces destylacji, może być pomocne w przypadkach opisanych powyżej, ale nie tak skuteczne jak esencja. Olejki eteryczne można kupić w wyspecjalizowanej firmie lub w sklepach makrobiotycznych. We wszystkich krajach można znaleźć te esencje, aby przygotować miksturę. 

 

POLSKI – od tłum. – sprawdziłam na sobie, zaczerwienienia nie było, połączyłam w ilości 1:5, stosując tylko ½ porcji cynamonu. 

 

 

(9) Oregano, Lebiodka pospolita Nazwa naukowa: Origanum vulgare L, Rodzina: Lamiaceae 

 

PRZYGOTOWANIE: Weź liście oregano i któryś z tych olei: z oliwek, z winogron lub z migdałów. Zmiażdż liście oregano w moździerzu i umieść je w słoiku ze szkła oranżowego. Zalej je olejem powyżej 2 cm. Przechowuj butelkę w chłodnym, suchym miejscu przez 3 tygodnie. Po tym czasie odcedź i możesz stosować. Używaj dokładnie wymytego szklanego słoika. 

 

ZASTOSOWANIE: Zawiera witaminy A, grupy B, C i E oraz minerały: magnez, cynk, żelazo, magnez, potas i wapń. Bardzo silny antybiotyk o działaniu przeciwzapalnym, łagodzi kaszel, eliminuje wirusy, takie jak grypa, stymuluje układ odpornościowy. Usuwa drobnoustroje, grzyby (gronkowce, Candida albicans, E. coli, salmonella, grzybica, infekcje pochwy itp.), a nawet bardziej odporne bakterie. Zapobiega rozwojowi pasożytów jelitowych. Pomaga przy infekcjach skóry. Zwalcza wolne rodniki i opóźnia starzenie się ze względu na działanie przeciwutleniające. Ponieważ jest to środek przeciwbólowy, jest bardzo przydatny, gdy występują zwichnięcia, bóle krzyża, zapalenie stawów, ból zęba, oparzenia, skaleczenia i zadrapania. 

 

DOZOWANIE: Dla układu odpornościowego: bierz rozcieńczone 1 do 3 kropli dziennie. Zakażenia i grzyby: umyj i osusz paznokcie, posmaruj je olejem 2 x / dzień. Pij 3 rozcieńczone krople w szklance wody, 3x dziennie. Jeśli wymagają bardziej agresywnego leczenia: należy spożywać codziennie w łyżce miodu lub soku 5 do 6 kropli oleju lub napełnić kapsułkę i przyjmować raz dziennie podczas posiłku. Ból zębów, dziąseł: nalać 2 krople na gazę i pocierać dotknięty obszar. Ból mięśni, bóle reumatyczne: masować obszar olejem. Dyskomfort płuc i kaszlu: wdychać za pomocą waporyzatora. Rany cięte i oparzenia: stosuj w celu zmniejszenia bólu i dezynfekcji. Oczyść powietrze: dodaj 10 kropli do wody i spryskuj, zabija bakterie, wirusy. 

 

NIEZALECANE: pacjentom z niedokrwistością, ponieważ hamuje wchłanianie żelaza, kobietom w ciąży lub karmiącym piersią, osobom o wrażliwej skórze lub z alergią na tą roślinę, osobom przyjmującym 3 lub więcej leków farmaceutycznych lub pijącym dużo alkoholu. Dzieci w wieku poniżej 7 lat: tylko miejscowe i rozcieńczone, kropla oleju w 1 łyżce oliwy z oliwek. Można ją wyrzucić bezpośrednio z zakraplacza lub umieszczając 1 kroplę na kawałku materiału. Starsze dzieci mogą to spożywać: 1 kropla rozcieńczona w oliwie z oliwek, soku lub łyżce miodu. Nie przekraczaj dawek, wątroba może być przeciążona. Nie bierz go dłużej niż 15 dni bez przerwy, gdy używasz go jako leczenia choroby. 

 

OBSERWACJE: Oregano zawiera związki, które mogą powodować nieskuteczne działanie. Trzymaj go z dala od oczu i błon śluzowych, a także obszarów wrażliwej skóry. Do połknięcia przyjmuj tylko olejek z dzikiego oregano, który został rozcieńczony, lub jest w kapsułce. Czysty olejek eteryczny jest zbyt silny. Będąc silnym antybiotykiem i środkiem grzybobójczym, gdy eliminuje patogeny, uwalniane są toksyny do krwioobiegu, co powoduje uczucie zmęczenia lub zimna, rzadkie przypadki podrażnienia skóry. Jest to znane jako kryzys leczniczy lub reakcja Herxheimera. Możesz uniknąć tego dyskomfortu, pijąc od 8 do 12 szklanek czystej wody dziennie, aby pomóc usunąć toksyny z krwi.  

 

(10) Dziewanna drobnokwiatowa, Gordolobo o Verbasco, Nazwa naukowa: Verbascum thapsus

<p style=”margin: 0in 0in 0.0001pt; font-size: 11pt; font-fa