Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

NIECH AMERYKAŃSCY CZY INNI ŻYDZI NIE WTRĄCAJĄ SIĘ DO NASZYCH KOŚCIOŁÓW. POLACY NIE WTRĄCAJĄ SIĘ DO ŻYDOWSKICH DOMÓW MODLITWY. POLACY ZAWSZE POMAGALI NIE TYLKO ŻYDOM ALE WSZYSTKIM POKRZYWDZONYM. NIECH ŻYDZI NIE PRZEŚLADUJĄ POLAKÓW W ICH WŁASNEJ OJCZYŹNIE.    MY WAS PROSIMY – ODCZEPCIE SIĘ OD POLSKICH KOŚCIOŁÓW, BO POLACY MAJĄ SWOJEGO BOGA I NIE CHCĄ  INNEGO. ŻYDOM WOLNO WSZYSTKO, BO JUŻ WYGONILI SIOSTRY ZAKONNE Z OBOZU. MY NIE WTRĄCAMY SIĘ DO WASZYCH SPRAW ŻADNYCH WIĘC PROSIMY O TO SAMO.

Amerykański rabini wzywają do usunięcia kościoła w pobliżu obozu w Auschwitz-Birkenau

Czterech rabinów amerykańskich pod wodzą nowojorczyka Avi Weissa zebrało się w niedzielę przed kościołem pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski, znajdującego się obok niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Birkenau. Rabini stanowczo domagali się usunięcia świątyni z miejsca, w którym zamordowano ponad milion Żydów. Najbardziej uwiera im cień krzyża padający na obóz.

Rabini: Jonathan Leener, Ezra Seligsohn, Avi Weiss i Shabbos Kestenbaum trzymali banery, domagając się przeniesienie kościoła położonego obok Birkenau w przededniu międzynarodowych obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu.

– Ten protest jest dla nas w dużej mierze częścią upamiętnienia obchodów wyzwolenia obozu. Gdyby odbyła się ceremonia upamiętnienia bez wyrażenia głębokiego, ale to głębokiego oburzenia, że kościół nadal tu jest, wysłalibyśmy wiadomość, że nie mamy nic przeciwko temu – tłumaczył Weiss. Rabini uważają, że katolicka świątynia nie powinien znajdować się na jednym z największych cmentarzy żydowskich na świecie. Ich zdaniem została naruszona umowa zawarta w 1987 r. przez europejskich kardynałów i przywódców żydowskich dotyczących tego, że nie będzie żadnego stałego katolickiego miejsca kultu na terenie Auschwitz lub obozu Birkenau.

– Ten kościół jest moim zdaniem największą profanacją historii Holokaustu – przekonywał Weiss. – Pod tą ziemią znajduje się cmentarz … ich krew krzyczy z ziemi domagając się sprawiedliwości – dodał. Rabini chcą, aby kościół został przeniesiony w inne miejsce.

Weiss od wielu lat protestuje przeciwko katolickiej obecności nie tylko na terenie obozu, ale w ogóle w  jego pobliżu, ignorując fakt, iż w Auschwitz-Birkenau zginęło także wielu katolików, w tym duchownych, jak np. o. Maksymilian Maria Kolbe. Nowojorski rabin w 1995 r. zorganizował po raz pierwszy protest przed kościołem, po którym został aresztowany.

W niedzielę, po zakończeniu mszy, rabini próbowali wejść do świątyni i prowokować parafian oraz kapłana. W latach 80. ub. wieku Weiss prowadził skuteczną kampanię, mającą na celu usunięcie klasztoru karmelitów poza teren obozu. Przed niedzielnym protestem, Weiss apelował na łamach dziennika „Jerusalem Post” o usunięcie kościoła, który znajduje się w Brzezince, niedaleko drutów okalających teren Auschwitz.

Rabin przekonywał, że ta katolicka świątynia łamie konwencję UNESCO ws. ochrony światowego dziedzictwa kulturalnego i naturalnego z 1972 r. Przywołał także porozumienie podpisane w 1987 r. przez europejskich kardynałów i przywódców żydowskich, mówiące że „na terenie obozów Auschwitz i Birkenau nie będzie stałego katolickiego miejsca kultu”.

„Kościół w Birkenau, ze swoją nieuniknioną chrześcijańską obecnością, stanowi jedno z najbardziej bezpośrednich zagrożeń dla integralności pamięci o Holokauście” – napisał rabin, ubolewając, że cień na cały obóz rzuca krzyż umieszczony na szczycie świątyni.

Weiss nie może zaakceptować, by „świat uwierzył, iż Holokaust był próbą ludobójstwa chrześcijan, i że w czasie Holokaustu Watykan systematycznie angażował się w ochronę Żydów”. Rabin stanowczo domagał się za pośrednictwem izraelskiego medium przerobienia kościoła na muzeum i usunięcia z niego krzyża. Odwołał się nawet do papieża Franciszka, by nakazał przeniesienie kościoła w Birkenau.
„Również polski rząd ma prawo nalegać na jego przeniesienie” – napisał amerykański rabin.
https://www.pch24.pl/amerykanski-rabini-wzywaja-do-usuniecia-kosciola-w-poblizu-obozu-w-auschwitz-birkenau,73617,i.html