Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Kochani
nie przegapmy czasu naszego nawiedzenia


Poświęcenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi – 25 marca 2020, o godz. 19.30 w Fatimie!

Na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, skierowaną do kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, do aktu poświęcenia Portugalii i Hiszpanii Niepokalanemu Sercu Maryi w dniu 25 marca 2020 w Fatimie, zostanie również dołączona Polska.
Tekst komunikatu:

http://www.sekretariatfatimski.pl/fatima-objawienia-403/398-wielka-obietnica-niepokalanego-serca-maryi
Modlitwa aktu poświęcenia zostanie odmówiona przez kardynała D. António Marto na zakończenie Różańca o godz. 18.30 (godz. 19.30 – polskiego czasu), całość będzie transmitowana  na żywo poprzez stronę internetową
 Sanktuarium Fatimskiego
Bądźmy razem na modlitwie przy Niepokalanym Sercu Maryi.

Lech Dokowicz pisze na fb: https://www.facebook.com/lech.dokowicz/posts/1512127045632464?__tn__=K-R
P. Ch.
Dziś kilka tekstów (tym razem) z Dzienniczka świętej Siostry Faustyny – specjalnie dla wszystkich, którzy atakują twierdzenia o Karze Bożej (oraz wypowiedzi między innymi takich kapłanów jak ks. Paweł Murziński).
Ludzie ci nazywają tych, którzy ostrzegają przed nadejściem tego czasu i nawołują do nawrócenia przez pokutę, fałszywymi prorokami, mącicielami, tymi, którzy głoszą ewangelię strachu itp. Przy tym sami, często głoszą Miłosierdzie Boże z pominięciem przymiotu Bożej Sprawiedliwości. Jest to jedno z zafałszowań Prawdy, które w ostatnich latach zalewa
i zatruwa KK – jakoby Pan Bóg nigdy nie karał za grzechy. Ostateczną konsekwencją takiego myślenia jest „puste piekło”- herezja, która zdobywa coraz więcej zwolenników.
Może się jednak kiedyś okazać, że prawdziwymi fałszywymi prorokami są Ci, którzy od lat głoszą fałszywe miłosierdzie.
Chciałbym być dobrze zrozumiany: prawdą jest stwierdzenie, że Boże Miłosierdzie jako przymiot, jest większe niż Sprawiedliwość, ale również prawdą jest, że zarówno pojedynczy człowiek jak i cała ludzkość może doprowadzić się do stanu, w którym czas Miłosierdzia się skończy. Mało tego sam Pan Jezus, święci i dokumenty Kościoła, jasno mówią o wielkim odstępstwie na „końcu czasów”, które zakończy się potężnym gniewem Pana Boga. Dlaczego myślimy, że to już ten czas? Ponieważ Pan Bóg powiedział nam, że Ci, którzy będą mu wierni, rozpoznają znaki czasu, które te zdarzenia zapowiedzą. Jeden z takich głównych znaków: wielkie odstępstwo, dokonywał się przecież na naszych oczach przez ostatnie dziesięciolecia na całym świecie, a szczególnie w ostatnich latach, kiedy to nawet nasz naród, szybko, stawał się coraz bardziej niekatolicki (stracona młodzież, rozwody, parady sodomskie na ulicach naszych miast, aborcje, czarne marsze, profanacje, niegodne przyjmowanie Komunii Świętej, szyderstwa z Pana Boga i Matki Najświętszej, coraz bardziej puste kościoły itd.)
A czyż nie jest takim znakiem (dla prawdziwie wierzących – wstrząsającym), odcięcie większości Katolików od możliwości przyjęcia Komunii Świętej (proces, który pogłębia się na całym świecie z każdym dniem, wraz z coraz większym rozwojem zarazy)? A czym jest to, że dokładnie po 7 latach (13.03.2013) po przejęciu urzędu, biskup Rzymu musi patrzeć, na pusty plac świętego Piotra? Przy tym wszystkim, kiedy się obecnie słucha, większości modlitw czy kazań wydaje się, że ciągle popełniany jest ten sam, co wcześniej błąd: mówią „Panie daj!”, „Panie zatrzymaj zarazę!” zamiast: „Panie przebacz- zgrzeszyliśmy przeciw Tobie”.
A Pan Jezus mówi wyraźnie „…jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie…” (Łk 13, 1-9). Więc moje pytanie: od czego powinno się zacząć nawrócenie, które warunkuje, otrzymanie Miłosierdzia
w czasie Sprawiedliwości?
A tu zapowiedziane u góry teksty:

  • “Nim przyjdę jako sędzia sprawiedliwy, otwieram na oścież drzwi Miłosierdzia Mojego. Kto nie chce przejść przez drzwi Miłosierdzia, ten musi przejść przez drzwi Sprawiedliwości Mojej” (Dz 1146).
  • “Blisko jest dzień straszliwy, dzień Mojej Sprawiedliwości”. (Dz 965)
  • “O biedni, którzy nie korzystacie z tego cudu Miłosierdzia Bożego, na darmo będziecie wołać, ale będzie już za późno”. (Dz 1448)
  • “Niech pozna cała ludzkość niezgłębione Miłosierdzie Moje. Jest to znak na czasy ostateczne, po nim nadejdzie dzień sprawiedliwy. Póki czas niech uciekają do źródła Miłosierdzia Mojego”. (Dz 848)
  • “Nie chcę karać zbolałej ludzkości – mówi Jezus – ale pragnę ją uleczyć, przytulając ją do Swego Miłosiernego Serca. Kar używam, kiedy Mnie sami zmuszają do tego; ręka Moja niechętnie bierze za miecz Sprawiedliwości; przed Dniem Sprawiedliwości posyłam Dzień Miłosierdzia” (Dz 1588).
  • „Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym Sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze na nich czekam, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnia wszystkie moje łaski, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daje im, czego pragną”. (Dz. 1728)


Oby Pan Jezus odnalazł w nas serca skruszone, zanim przyjdzie jako Sędzia Sprawiedliwy. Szczęść Boże.