Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Złożyliśmy pozwy przeciwko bezkarnym dotąd oszczercom

Ordo Iuris
Instytut na rzecz Kultury Prawnej

Szanowni Państwo.

kilka tygodni temu zapowiedziałem, że rozpoczynamy szerokie działania procesowe w obronie dobrego imienia obrońców rodziny i życia. Zgodnie z moją obietnicą, do sądów trafiły właśnie pozwy przeciwko aktywistom LGBT, którzy umieścili prorodzinne samorządy w oszczerczym „Atlasie nienawiści” promowanym w kraju i zagranicą.

Pozew skierowaliśmy także przeciwko Radosławowi Sikorskiemu, który oskarżył Ordo Iuris o wspieranie rzekomych „stref wolnych od LGBT”. Były Minister Spraw Zagranicznych skomentował w ten sposób nasz artykuł, w którym wyjaśnialiśmy, że polskie samorządy nie ustanawiały stref wolnych od kogokolwiek, a jedynie wyrażały sprzeciw wobec politycznej ideologii LGBT. Gdy polityk dowiedział się o naszym pozwie wprost zagroził: „zaczynam się zastanawiać, czy sprawą działań Ordo Iuris nie powinien zająć się Parlament Europejski”.

Lada dzień z naszym pozwem zapozna się reżyser Agnieszka Holland,znana także z obrony skandalicznego terminu „polskie obozy śmierci”. W niedawnym wywiadzie dla portalu Onet.pl oznajmiła, że Ordo Iuris to „…organizacja niebywale niebezpieczna, niebywale skuteczna i że strasznie mąci ludziom w głowach. Bo pod hasłami rodziny, dziecka, dobra dzieci, wolności itd. wprowadza de facto faszystowskie ustawy. Dokładnie faszystowskie”.

W toku są kolejne procesy przeciwko Pawłowi Rabiejowi czy Dorocie Brejzie, którzy pomawiali Ordo Iuris na portalach społecznościowych licząc na podważenie zaufania do Instytutu oraz zablokowanie naszych działań w celu obrony życia i rodziny.

Jeżeli nie postawimy tamy tej fali pomówień wobec obrońców życia i rodziny, wobec organizacji i samorządów broniących normalności, ta kampania nienawiści będzie bezkarnie trwać. Tylko stanowcze działania prawne mogą zatrzymać to zjawisko, które ma destrukcyjny wpływ na jakość debaty publicznej w naszej Ojczyźnie i zagraża jej przyszłości.

Pierwsze sukcesy naszej zmasowanej akcji prawnej już są widoczne

Po interwencji naszych prawników portal Natemat.pl zamieścił obszerne sprostowanie dotyczące szeregu nieprawdziwych informacji o Ordo Iuris zawartych w wywiadzie, którego udzieliła proaborcyjna aktywistka związana ze środowiskiem „Gazety Wyborczej”. Wśród prostowanych kłamstw znalazły się twierdzenia o przynależności Instytutu do „fundamentalistycznych” organizacji czy naszych rzekomych związków z władzami rosyjskimi. Ta sama redakcja opublikowała także sprostowanie po wywiadzie z brytyjskim reporterem Benem Huntem określającym się jako „korespondent LGBT”, który nie zamieścił naszej wypowiedzi w swoim materiale kłamiąc, że w ostatniej chwili odwołaliśmy spotkanie z nim.

Dzięki zdecydowanemu działaniu naszych prawników seria kłamliwych artykułów autorstwa red. Tomasza Piątka z „Gazety Wyborczej”, w których między innymi insynuował „nazistowskie” inklinacje Instytutu Ordo Iuris, otrzymała zabezpieczenie sądowe.

Kolejne sukcesy przekonują nas, że aby przywrócić ład polskiej debacie publicznej, musimy stanowczo sięgać po wszystkie instrumenty prawne. Dlatego już dzisiaj w kolejnych sprawach żądamy zdementowania kłamstw, którymi zaatakowano nie tylko prawników Ordo Iuris, ale też obywatelskie projekty „Zatrzymaj aborcję” czy „Stop pedofili”.

Każdy obrońca wartości prześladowany i znieważany przez pewnych swej bezkarności celebrytów, polityków, ideologów gender czy aktywistów LGBT, może liczyć na naszą pomoc prawną. W ten sposób przywrócimy cywilizowane zasady debacie publicznej, która powinna być oparta o zasady kulturalnej polemiki na argumenty, a nie topienie oponenta w potoku zniewag.

Nie dla kampanii kłamstw i oszczerstw przeciwko obrońcom wartości!

Ruszyła kampania sądowa w obronie samorządów

Rozpoczęliśmy na dużą skalę zapowiadaną miesiąc temu kampanię sądową w obronie samorządów zaatakowanych przez aktywistów LGBT.

Przypomnę, że gminy i powiaty, które odważnie stanęły po stronie rodziny i przyjęły przygotowaną przez naszych prawników Samorządową Kartę Praw Rodzin, zostały zniesławione w kraju i za granicą jako „strefy wolne od LGBT”, w których rzekomo prześladuje się osoby o skłonnościach homoseksualnych. Na tej podstawie Robert Biedroń opowiadał europosłom, że w prorodzinnych samorządach są sklepy, hotele i restauracje, do których „nie wpuszcza się homoseksualistów”.

Kampania oszczerstw uderzyła w wizerunek gmin i powiatów, dlatego na wspólnej konferencji prasowej potwierdziliśmy wraz z samorządowcami gotowość obrony ich dobrego imienia przed sądem. W chwili, gdy piszę do Pani te słowa, w drodze do sądów są już pierwsze pozwy o naruszenie dóbr osobistych wysłane przez nas w imieniu pomówionych samorządów – powiatu opoczyńskiego, powiatu przasnyskiego, gminy Gromadka, powiatu przysuskiego oraz powiatu tarnowskiego.

Od aktywistów LGBT odpowiadających za tę skandaliczną nagonkę na prorodzinne samorządy żądamy opublikowania pisemnych przeprosin, rozesłania ich do wszystkich europosłów oraz zorganizowania konferencji prasowej w siedzibie PAP oraz przed budynkiem Parlamentu Europejskiego, na której wszystkie kłamstwa zostaną odwołane. W każdym pozwie domagamy się także zadośćuczynienia w wysokości 20 tysięcy złotych na rzecz lokalnych organizacji społecznych, w tym wspierających rodziny.

Wspieram działania Ordo Iuris

Zmasowany atak na Ordo Iuris

Jak już zapewne widać, część naszych sił musieliśmy przekierować na obronę dobrego imienia Instytutu Ordo Iuris, który zaczęto gwałtownie atakować, gdy tylko nasi oponenci trafnie zdiagnozowali, że wsparcie prawników Ordo Iuris ma kluczowe znaczenie dla powodzenia znacznej części inicjatyw prorodzinnych, działań pro-life czy zaangażowania w obronę dobra dzieci i praw ich rodziców.

Z takim atakiem mieliśmy do czynienia w przypadku tekstu lewicowej „Krytyki Politycznej”, w którym wprost padły kłamstwa, że eksperci Ordo Iuris zaprzeczają istnieniu zjawiska przemocy domowej czy domagają się zakazu rozwodów cywilnych. Nieprawdziwym zarzutom towarzyszyło jasne żądanie, aby ekspertów Ordo Iuris nie zapraszać do mediów, zastępując ich w debatach o ochronie życia… przedstawicielami środowiska „Tygodnika Powszechnego”.

Pozew przeciwko Radosławowi Sikorskiemu

Wkrótce do medialnej nagonki przyłączyli się również lewicowi politycy, dla których działalność Ordo Iuris jest przeszkodą w realizacji ideologicznych i politycznych celów.

Zaskakujące było agresywne zaangażowanie w atak na Ordo Iuris europosła Radosława Sikorskiego. Zaatakował nas niedługo po doręczeniu europosłom naszego raportu w sprawie uchylenia immunitetu belgijskiemu eurodeputowanemu Guy Verhofstadtowi, który znieważył uczestników Marszu Niepodległości, w tym dra Bawera Aondo-Akaa, określając ich „faszystami, neonazistami i białymi suprematystami”.

To w reakcji na tę publikację Radosław Sikorski oskarżył Ordo Iuris o… wspieranie „stref wolnych od LGBT”. Tym samym nie tylko powielił kłamstwo autorów „Atlasu nienawiści”, wmawiających europejskim politykom, że polskie samorządy tworzą strefy wolne od kogokolwiek, ale przypisał Ordo Iuris obronę nieistniejącej akcji.

Zlekceważenie tych kłamstw oznaczałoby zgodę na pogrzebanie jakiejkolwiek kultury debaty publicznej, dlatego nie wahałem się z podjęciem decyzji o skierowaniu tej sprawy na drogę sądową. W pozwie przeciwko Radosławowi Sikorskiemu domagamy się usunięcia szkalujących wypowiedzi, publikacji przeprosin oraz zadośćuczynienia.

W odpowiedzi na pozew polityk zagroził, że naszym Instytutem może „zająć się” Parlament Europejski. Odpowiadając na te pogróżki dr Tymoteusz Zych trafnie zauważył, że w istocie rzeczy poseł oczekuje, aby władza „zajęła się” niezależną organizacją, która krytykowała rząd, w którym zasiadał polityk. Ja ze swojej strony dodam, że przedstawiony pomysł bardzo źle kojarzy się w kraju doświadczonym półwieczem komunizmu.

Materiał dowodowy, który przedstawiliśmy przed sądem wraz z pozwem przeciwko Radosławowi Sikorskiemu gromadzi wszystkie nasze publikacje naukowe, książki, raporty, analizy, ekspertyzy, sprawozdania z konferencji naukowych z udziałem ekspertów z całego świata. Sam byłem pod wrażeniem, gdy okazało się, że wszystkie te dokumenty złożyły się na 40-kilogramową paczkę zawierającą opis naszej działalności naukowej, eksperckiej i procesowej.

Absurdalne zarzuty

Dobrego imienia Instytutu będziemy bronić w sądzie także w związku z pomówieniami prawniczki Doroty Brejzy, żony posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy, który sam nazywał prawników Ordo Iuris „ideologami”. Jego żona posunęła się jednak dalej. W mediach społecznościowych rozpowszechnia kłamstwo, że jesteśmy zapleczem „ideologicznej działalności PiS” i odpowiadamy za wiele prób zmiany prawa rzekomo „w celu ograniczenia swobód obywatelskich” czy „utrudnienia ofiarom dochodzenia swoich praw”.

Pozwem żądamy także przeprosin i zadośćuczynienia od wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który swoimi wypowiedziami zarzucał Ordo Iuris „działanie na granicy prawa” oraz sugerował, że stwarzamy zagrożenie dla współobywateli.

Jak pisałem, lada dzień pozew o ochronę dobrego imienia Ordo Iuris dotrze do Agnieszki Holland, a w pierwszej połowie maja skierujemy też pozwy o publikację sprostowań kolejnych nierzetelnych artykułów do „Gazety Wyborczej” i „Polityki”.

Wspieram działania Ordo Iuris

Pomożemy ofiarom oszczerstw

O pomoc prawną poprosiła nas także Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, zaatakowana przez proaborcyjną aktywistkę Annę Rubik. Była modelka i gorąca zwolenniczka seksualizacji dzieci w szkołach zarzuciła Kai Godek, że chce, aby Rubik „umarła podczas porodu i zostawiła osierocone dziecko”. Będziemy domagać się od Anny Rubik przeprosin i natychmiastowego odwołania tych słów, wraz z zadośćuczynieniem finansowym na rzecz obrony życia ludzkiego od momentu poczęcia.

Czasem oszczerstwa radykalnych ideologów przyjmują formę pozwów, w których pomawiają obrońców rodziny o homofobię i sianie nienawiści. Tak jest w kolejnym postępowaniu, w którym reprezentujemy Fundację Pro-Prawo do Życia, pozwaną przez aktywistów LGBT z organizacji Tolerado. Działacze Tolerado domagają się sądowego zakazu prowadzenia kampanii społecznej „Stop pedofilii”. To właśnie dzięki tej kampanii do szerokiego grona Polaków docierały informacje na temat wulgarnej edukacji seksualnej czy zagrożeń związanych z seksualizacją dzieci.

Niezależnie od tych nowych spraw, już teraz reprezentujemy walczących o swoje dobre imię w różnych postępowaniach prof. Bogdana Chazana, prof. Ewę Budzyńską, kurator Barbarę Nowak, prezesa Fundacji PRO Mariusza Dzierżawskiego, dra Bawera Aondo-Akaa, red. Cezarego Krysztopę, nauczyciela ze Złejwsi Wielkiej Krystiana Frelichowskiego czy dokumentującego historię polskich ofiar Auschwitz Jerzego Klistałę.

Przed nami siedem postępowań w sprawie Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza pozwanego przez aktywistów LGBT, ideologów gender oraz rzeczników edukacji „antydyskryminacyjnej” i seksualnej.

Zapewniam Panią, że wszyscy, którzy występując z ważnymi inicjatywami w obronie życia, rodziny, praw rodziców i niewinności dzieci, mogą liczyć na podobną pomoc prawną z naszej strony, gdy staną się ofiarami kampanii nienawiści i kłamstw.

Uzdrawiamy debatę publiczną

Jestem przekonany, że tylko zdecydowane reakcje prawne na kłamstwa, które z taką lekkością wypowiadają radykalni politycy i aktywiści, przyczynią się do poprawy jakości debaty publicznej.

Przykłady z ostatnich dni dotyczące inicjatyw obywatelskich „Stop pedofilii” czy „Zatrzymaj aborcję” pokazują, że wokół nich nie toczy się merytoryczna polemika, a cała dyskusja sprowadza się do powielania fałszywych informacji. W tej sposób obrona życia zrównywana jest absurdalnie z życzeniem śmierci kobiet, a ochrona dzieci przed deprawacją ma oznaczać karanie więzieniem nauczycieli biologii.

Poczucie absolutnej bezkarności spowodowało, że kłamstwo stało się dzisiaj w polskiej debacie publicznej jednym z podstawowych instrumentów walki politycznej.

Aby to powstrzymać, musi wreszcie zadziałać prawo.

Wspieram działania Ordo Iuris

Musimy walczyć o prawdę

Opisane przeze mnie wypaczenia polskiej debaty publicznej są możliwe dlatego, że prawo, które zezwala na krytykę, ale zakazuje kłamstwa, często jest niemalże martwe. Naszym zadaniem jest, aby każdy znieważony obrońca życia, rodziny lub sumienia miał pewność, że przed sądem ujmą się za nim najlepsi specjaliści, a prawda zostanie obroniona.

Dlatego bardzo liczę na Pani wsparcie w zatrzymaniu machiny kłamstw, naprawieniu szkód oraz ochronie ważnych inicjatyw podejmowanych dla dobra wspólnego i w obronie najważniejszych wartości.

Jak łatwo dostrzec już dzisiaj jesteśmy zaangażowani w bardzo wiele postępowań. Aby skutecznie wystąpić w obronie prawdy będziemy musieli wytoczyć kolejne procesy, zatrudnić kolejnych prawników oraz powołać ekspertów: językoznawców, medioznawców i pedagogów, których opinie będą miały ogromne znaczenie w wielu procesach.

Każde postępowanie to koszt nie mniejszy niż 6 000 zł. Szacuję, że tylko w najbliższych miesiącach potrzebować będziemy kwoty około 36 000 zł na obronę tych, którzy już poprosili nas o pomoc. A wierzę, że dzięki Pani wsparciu żadnemu obrońcy rodziny lub życia nie będziemy musieli odmówić naszej pomocy.

Jestem przekonany, że w znacznej mierze to właśnie od kondycji polskiej debaty publicznej zależeć będą dalsze losy naszej Ojczyzny. Wspólnie przywrócimy szacunek dla prawdy, kultury i debaty opartej o racjonalne argumenty.

Łączę wyrazy szacunku

adw. Jerzy Kwaśniewski - Prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris

P.S. Mamy wiele dowodów na to, że sięganie po instrumenty prawne jest bardzo skuteczne, prowadzi do przeprosin, wycofania kłamliwych zarzutów, a długofalowo przywraca szacunek dla prawdy. Zdaję sobie jednak sprawę, że tego typu działania wymagają wiele czasu. W niektórych procesach czekaliśmy na rozstrzygnięcie latami. Dlatego jednocześnie potrzebujemy innych instrumentów obrony prawdy, zdolnych do natychmiastowej reakcji i zatrzymania kłamstw, zanim zostaną wyrządzone największe szkody. Dlatego podjęliśmy się wsparcia nowego projektu, o którym będą mógł napisać Pani już za kilka dni.

 


Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest fundacją i prowadzi działalność tylko dzięki hojności swoich Darczyńców.

Wspieram działania Ordo Iuris


Facebook Twitter

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris
ul. Zielna 39, 00-108 Warszawa
(22) 404 38 50
www.ordoiuris.pl