Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

KKRP
Konfederacja Kobiet RP

 

Święta Zmartwychwstania Pańskiego są już za nami, jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. W związku z tym pragniemy złożyć  najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Zmartwychwstałego na każdy dzień, wzajemnej życzliwości oraz Miłości, która nigdy nie ustaje.

Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!

Tegoroczne Święta przyszło nam spędzać w zupełnie niespodziewanych okolicznościach. Zapewne w wielu przypadkach ten czas zadumy nad tajemnicą życia i radości ze spotkań z rodziną i bliskimi, został zdominowany przez niepokój o zdrowie, o niepewną sytuację materialną i smutek wynikający z nałożonych ograniczeń. Jednocześnie okazało się, że w tych trudnych czasach pojawiły się również pozytywne sytuacje: wspólne rodzinne wieczory, sąsiedzka pomoc osobom starszym i samotnym czy odizolowanym. Konfederacja Kobiet RP włączyła się w społeczną akcję szycia maseczek, które dostarczamy potrzebującym. Piszemy o tym, gdyż było to możliwe wyłącznie dzięki naszym Darczyńcom, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

W drodze do lepszego modelu opieki nad małymi dziećmi

Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze trochę czasu upłynie zanim będziemy mogli zrealizować niektóre spośród wydarzeń zaplanowanych przed pandemią, o których informowaliśmy w poprzednim e-mailu. Mamy także świadomość, że życie płynie dalej i należy podejmować wyzwania w zmienionych okolicznościach, dlatego pracujemy nad przeniesieniem części wydarzeń online.

Zapewne nie uszedł Pana uwadze fakt, że w kwietniu 2020 r. powrócił pod obrady Sejmu obywatelski projekt ustawy wniesiony przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” w listopadzie 2017 r. 16 kwietnia projekt został skierowany do dalszych prac w komisjach. Obawiamy się, że pozostanie tam na kolejne miesiące a może i lata, nie chroniąc życia ludzi na prenatalnym etapie rozwoju. Od chwili złożenia projektu do dnia dzisiejszego, w polskich szpitalach uśmiercono w mocy prawa aż 2644 dzieci! Dlatego zwracamy się do Pana z prośbą o podpisanie petycji „Stańmy w obronie dzieci i kobiet” skierowanej m. in. do Przewodniczącej Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. W petycji domagamy się wzmocnienia ochrony prawnej osób najsłabszych oraz respektowania polskiego porządku konstytucyjnego.

Przypominamy, że projekt zakłada wykreślenie z polskiego prawa art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy z 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, czyli tzw. przesłanki eugenicznej, dającej możliwość zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności lub choroby aż do 24 tygodnia ciąży. W tym wieku znane są medycynie nieodosobnione przypadki dzieci, które przeżyły poza łonem matki i rozwijały się prawidłowo. Tymczasem lekarz wykonujący zabieg tzw. aborcji nie ma obowiązku podania znieczulenia uśmiercanemu dziecku – dziecku, które w 24 tygodniu ciąży współodczuwa strach, kiedy jego mama ogląda horror. Dziecku, które słyszy dźwięki otoczenia i zaniepokoi się nagłym wyciem syreny alarmowej. Dziecku, które mogłoby zostać otoczone troską.

Konstytucja RP gwarantuje każdemu człowiekowi prawną ochronę życia, zakazuje dyskryminacji (chociażby ze względu na wiek czy stan zdrowia) i nakazuje wspieranie osób niepełnosprawnych (niezależnie od wieku). Trybunał Konstytucyjny w orzeczeniu z 28 maja 1997 roku stwierdza, że „wartość konstytucyjnie chronionego dobra prawnego jakim jest życie ludzkie, w tym życie rozwijające się w fazie prenatalnej, nie może być różnicowana”. Pomimo to około 97-98% aborcji wykonywanych w ramach ustawowych wyjątków dotyczy właśnie aborcji eugenicznych.

zazyciem.pl

Łączę serdeczne pozdrowienia

Sylwia Jabs - Prezes Konfederacji Kobiet RP


Fundacja Konfederacja Kobiet RP działa wyłącznie dzięki hojności Darczyńców.
Każde wpłacone 20, 50 czy 100 zł wspiera głos polskich kobiet!

Wspieram - 20 zł Wspieram - 50 zł Wspieram - 100 zł

Można nas również wesprzeć wykonując tradycyjny przelew w dowolnej wysokości na konto:

NEST BANK 04 2530 0008 2016 1064 9314 0001
Konfederacja Kobiet RP
ul. Zielna 39, 00-108 Warszawa

Informujemy również, że poprzednio używany nr konta jest już nieaktualny – prosimy uprzejmie o kierowanie wpłat wyłącznie na wskazane powyżej konto.

Dziękujemy!


Konfederacjakobiet.pl
Facebook