Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Premier: 31 października, 1 oraz 2 listopada cmentarze będą zamknięte

https://www.tvp.info/50576614/premier-31-pazdziernika-1-oraz-2-listopada-cmentarze-beda-zamkniete

– Podjęliśmy decyzję, że zarówno dzień poprzedzający Dzień Wszystkich Świętych, jak i sam Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki to dni, kiedy cmentarze będą zamknięte – powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej. Powodem jest rosnąca liczba zakażeń i zgonów na COVID-19. Morawiecki zwrócił się również z apelem do seniorów, by w najbliższym czasie w ogóle pozostali w domach i unikali kontaktów z młodzieżą.

„Koronawirus. Szpital”: Kulisy walki z epidemią w szpitalu MSWiA

– Jesteśmy szpitalem, który leczy wyłącznie pacjentów z Covid-19 – mówi dr Agnieszka Szarowska, lekarz chorób zakaźnych. W programie „Koronawirus….

zobacz więcej

– Podjęliśmy decyzję, że zarówno dzień poprzedzający Dzień Wszystkich Świętych, jak i Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki to dni, kiedy cmentarze będą zamknięte – powiedział Morawiecki.

– Opowiem historię, którą przekazał mi jeden ze współpracujących z nami lekarzy: Wielu starszych ludzi, którzy pójdą na cmentarze, odwiedzić grób współmałżonka, za trzy tygodnie być może będzie w tym miejscu leżeć. To bardzo smutna i brutalna refleksja, ale nie chcemy doprowadzać do takiego ryzyka – mówił premier, dodając, że należy się powstrzymać od wyjazdów w tym okresie.

Jak powiedział szef rządu, jeśli sytuacja epidemiczna się ustabilizuje, to być może w drugiej połowie listopada cmentarze zostaną otwarte.

Premier zwrócił uwagę, że zdrowie i życie seniorów jest „najbardziej zagrożone”, co „wynika jednoznacznie z tabeli śmiertelności”.

– Powyżej 70. roku życia to zagrożenie rośnie absolutnie gwałtownie. Dlatego dzisiaj nasz apel przyjmuje formę alarmu i instrukcji, dyspozycji bardzo mocnej, żeby seniorzy pozostali w domu. Przez co najmniej najbliższe dwa tygodnie wszyscy z państwa, którzy mogą zostać w domu i nie muszą w ogóle udawać się na zakupy czy gdzieś w celach bytowych, żeby pozostali w domach. Solidarnościowy Korpus Wsparcia seniorów ma służyć tym, którzy się zgłoszą – powiedział.

#wieszwiecejPolub nas

Mateusz Morawiecki dodał, że seniorzy mają „nie spotykać się z dziećmi, wnukami, z młodzieżą”. – A jeśli już, to w celu przekazania zakupów czy innych artykułów bieżącej potrzeby i w sposób absolutnie zachowujący względy sanitarne i dystans, bo od tego zależy wasze życie – podkreślił Morawiecki.

– Wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą pracować stacjonarnie, muszą pracować zdalnie przez najbliższe dwa tygodnie. Od poniedziałku jak największa liczba osób powinna pracować zdalnie – podkreślał. Premier zaapelował także do „pracodawców, dyrektorów i szefów firm”.

Lekarka o uczestnikach protestów: „siewcy śmierci”

– Mamy prawdziwe Bergamo w Warszawie, mamy prawdziwą Lombardię w Polsce. (…) To do nas będzie należał wybór, komu dać respirator, a komu nie….

zobacz więcej

– Tam, gdzie możecie zostawić pracowników na pracy zdalnej, zostawcie ich na pracy zdalnej, musimy zerwać ten łańcuch zakażeń – podkreślił.

– Musimy w zdyscyplinowany sposób ograniczać kontakty międzyludzkie, by przerwać transmisję koronawirusa – dodał premier. Orzeczenie TK

Jak mówił, „od spraw światopoglądowych ważniejsze jest dziś zdrowie i życie ludzi”. – Najpierw zadbajmy o życie i zdrowie naszych rodziców po to, byśmy mogli spędzić razem święta – powiedział.

Premier odniósł się również propozycji prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie aborcji eugenicznej. W związku z tym, zwrócił się z apelem do protestujących, by zostali w tym okresie w domach.

Morawiecki poruszył ponadto temat szczepionek na koronawirusa.

Szczepionka dla najbardziej potrzebujących

– Wczoraj odbyłem posiedzenie w formie wideokonferencji Rady Europejskiej z premierami, prezydentami wszystkich państw Unii Europejskiej. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaprezentowała plan szczepień i bardzo prawdopodobne jest pojawienie się szczepionki na COVID-19 już w styczniu dla tych, którzy najbardziej jej potrzebują – dla ludzi starszych i dla służb medycznych – przekazał premier.

Nowe dane MZ. Padł rekord zakażeń, ponad 200 zgonów

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o kolejnych 21 629 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To rekord. W ostatnich…

zobacz więcej

Jak podkreślił, szczepienia będą na zasadzie dobrowolności. – Ale będziemy wszystkich nakłaniać, aby z niej skorzystali – dodał.

– W kolejnych paru miesiącach ma być ten plan szczepień dostępny szerzej – zapowiedział Morawiecki.

Premier wyraził nadzieję, że w grudniu lub nawet pod koniec listopada będzie można odmrażać zamknięte obecnie branże.

– Grudzień – mam nadzieję przed świętami – będziemy mogli, może już w końcu listopada, jeżeli scenariusz będzie dobry, odmrażać te niektóre branże, które dzisiaj są zamknięte. A w styczniu, jak Komisja Europejska poinformowała, może być już ta pierwsza szczepionka, do której wejściówkę Polska w czerwcu, w lipcu, w stosownym czasie wykupiła – powiedział Morawiecki.

Jak dodał, ma nadzieję, że na wiosnę przyszłego roku sytuacja epidemiczna będzie lepsza.