Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

CO TY APOSTATO  NIEUKU WIESZ – POWTARZASZ ZA NASZYMI WROGAMI CO CI NAOPOWIADALI NASI WROGOWIE. CZY UJĄŁEŚ SIĘ KIEDY ZA POLSKĄ NISZCZONĄ OD STULECI? CZY UJĄŁEŚ SIĘ ZA ZAMORDOWANYMI POLAKAMI PRZEZ NIEMCY HITLEROWSKIE  I STALINA Z ROSJI? NIEUK – BO NIE CHCIAŁO CI UCZYĆ  CHOCIAŻ  JĘZYKA ANGIELSKIEGO A CO CI NAPISZĄ MASONI W WATYKANIE, TO MUSISZ GADAĆ I CZYTAĆ – WROGU PANA BOGA I LUDZI. KIEDY SIĘ OPAMIĘTASZ I POWIESZ DEMONOM DIABELSKIM – „STOP”?  MARNOŚĆ NAD MARNOŚCIAMI  – anty.apostoł Franek.

Nie mam szacunku do wrogów Pana Boga, mojej Ojczyzny i wiary katolickiej, a on uwielbia islamistów i nakazuje ich nogi myć. mk/

Papież Franciszek: Część tragicznej historii Litwy przyszła od Polaków.

Papież Franciszek powiedział dziennikarzom w drodze powrotnej z Tallina we wtorek, że Litwa, którą odwiedził, wycierpiała ze wschodu i z zachodu. „Kiedy pomyśli się o wschodzie, jest tam wasza trudna historia. Ale część tej tragicznej historii przyszła z Zachodu, od Niemców, od Polaków, ale przede wszystkim od nazizmu” – powiedział papież.

d1882018806

Mój komentarz: Papież Franciszek wskazał Polaków jako winnych „tragicznej historii” Litwy. Zostaliśmy postawieni w jednym szeregu z Niemcami, a także wrzuceni do jednego worka z ludobójczymi totalitaryzmami: sowieckim  i nazistowskim. Nie wiem, kto papieżowi podsunął tę narrację, ale jest to po prostu zgroza. Wypowiedź papieża świadczy o tym, że nie ma on zielonego pojęcia o historii Europy, nawet o tej najnowszej. Niestety, papież Franciszek stosuje zasadę „nie znam się, ale się wypowiem”, co jest szczególnie niebezpieczne ze względu na wpływ, jaki na opinię publiczną wywiera najwyższy hierarcha Kościoła katolickiego.

 

Papież wyznał, że był wstrząśnięty po swej niedzielnej wizycie w Muzeum Okupacji i Walk o Wolność w dawnej siedzibie KGB w Wilnie. Dzieje krajów bałtyckich to „historia inwazji, dyktatur, zbrodni, zesłań” oraz „nienawiści do religii, każdej religii” – zaznaczył papież.

 Papież stwierdził też, że w krajach bałtyckich nie ma „populistów”. Jak zaznaczył relacjonując swoje rozmowy z przywódcami tych państw, są one gotowe przyjmować i integrować imigrantów, ale – podkreślił – nie masowo, lecz „z rozwagą”. Mówił, że miarą ich otwartości i gościnności jest to, że nie może to stanowić „zagrożenia dla ich tożsamości”. To otwarcie „dobrze przemyślane” – podkreślił papież.

Krótki komentarz prasowy nie jest miejscem na przedstawienie relacji Polski i Litwy na przestrzeni dziejów. Ograniczę się zatem do jednego przykładu, czyli do zbrodni w Ponarach. Jest to zbrodnia Litwinów na Polakach i papież powinien o niej usłyszeć. Może wtedy powstrzymałby się od opowiadania bredni. 

W latach 1941-1944 Litwini z kolaboracyjnej formacji policyjnej Ypatingasis būrys podporządkowanej SD i Sipo rozstrzeliwali Polaków w Ponarach (ok. 20 tys. ofiar; inteligencja wileńska i żołnierze AK). Polacy nigdy nie dokonali masowego mordu na Litwinach, ale Litwini dokonali masowego mordu na Polakach. Oto prawdziwa historia, o której papież zapewne nigdy nie słyszał, bo informacja o Polakach jako ofiarach „nie przechodzi do żadna rubryka”.

Założę się też, że rozpaczający nad „tragiczną historią” Litwy papież Franciszek nie ma pojęcia o sojuszu litewsko-bolszewickim w 1920 roku i nie wie, że Litwini utworzyli rząd kolaborujący z nazistowskimi Niemcami podczas II wojny światowej. Przy okazji, czy papież Franciszek wie, ze Litwini dokonywali również masowych mordów na Żydach (60-70 tys. ofiar rozstrzelanych w Ponarach)? Jeśli nie wie, to niech ktoś go o tym poinformuje. Może to go trochę otrzeźwi.

https://wprawo.pl/2018/09/27/papiez-franciszek-czesc-tragicznej-historii-litwy-przyszla-od-polakow/