Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Nadszedł czas kar Bożych, bo gdyby Bóg Wszechmogący milczał, to by znaczyło, że akceptuje te wszystkie grzechy: zabijanie niemowląt, grzechy nieczystości, handel dziećmi na sex i ich mordowanie, kradzieże, no i jeszcze dużo, których nawet nie znam, ale Bóg Wszechmogący zna. Nareszcie mordercy ludzi – Rząd Światowy cieszą się, że nie muszą wydawać milionów na szczepionki i tworzenie wirusów, aby pozbyć się milionów ludzi na Planecie Ziemi. 
„Jak Kuba Bogu – tak Bóg Kubie” – przysłowie sprawdza się.

„Plaga” szarańczy idzie na globalną skalę w Argentynie: „Proroctwo końca dni” mówi rabin

 
 

Szarańcza roi się obecnie na trzech kontynentach, gdy epidemia szkodników rozprzestrzeniła się teraz z Paragwaju do Argentyny. Krajowa Służba Zdrowia i Jakości Rolno-Spożywczej (SENASA) powiedziała, że rój, szacowany na 40 milionów stworzeń, we wtorek przechodzi przez prowincję Chaco w północnej Argentynie. SENASA poinformował, że roje składają się z gatunków szarańczy Schistocerca Cancellata z podrodziny Cyrtacanthacridinae, która jest inna niż szarańcza pustynna, która dewastuje obecnie Afrykę i południowo-zachodnią Azję. Gatunek z Ameryki Południowej ma nienasycony apetyt na uprawy pszenicy, kukurydzy i owsa. Są one głównie uprawiane jako pasza dla bydła, głównego produktu rolnego Argentyny. Żarłoczne koniki polne z krótkimi rogamipożerają wystarczającą ilość plonów, aby wyżywić 2500 ludzi każdego dnia. 

Wysokie temperatury i wiatr powodują, że rój przemieszcza się do 100 kilometrów dziennie. 

Inne kraje Ameryki Południowej zostały poinformowane o wybuchu i przygotowują się na możliwość, że roje dotrą na ich granice.

Tymczasem Afryka stoi przed prawdopodobną trzecią falą inwazji szarańczy za 6 miesięcy. Fala szarańczy przetoczyła się przez Afrykę Wschodnią w zeszłym roku , powracając ponownie w 2020 r. W rojach szacowanych na 20-krotnie większą. Druga runda zakażenia jest opisany jako najgorsze od 70 lat.

Roje mają często dziesiątki kilometrów kwadratowych. Rój o powierzchni zaledwie jednego kilometra kwadratowego zjada taką samą ilość jedzenia w ciągu jednego dnia, co 35 000 ludzi. Roje mogą również pokonywać 93 mile dziennie, co jeszcze bardziej utrudnia kontrolowanie wybuchu epidemii. Urzędnicy ostrzegli, że dalsze deszcze w regionie mogą doprowadzić do jeszcze większej epidemii.

Ograniczenia pandemii koronawirusa uniemożliwiają wielu rolnikom wychodzenie na pola, aby walczyć z rojami. Ponadto pandemia spowolniła dostawy niezbędnych pestycydów i sprzętu z innych krajów. Wielu funkcjonariuszom terenowym uniemożliwiono śledzenie i zgłaszanie infestacji z powodu ograniczeń.

Fala ta pod tym względem bardzo przypomina plagę biblijną, będącą częścią fali katastrof, które opuściły ziemię egipską pozbawioną jakiegokolwiek pożywienia.

Szarańcza najechała całą ziemię egipską i osiedliła się na całym terytorium Egiptu w gęstej masie; nigdy wcześniej nie było ich tak wielu, i nigdy więcej nie będzie ich tak wiele. Zakryli oblicze całej ziemi, tak że ziemia została zaciemniona, i zjedli wszystkie rośliny w ziemi i wszystkie owoce drzew, które opuścił grad. Przez całą ziemię egipską nie pozostało nic zielonego, ani drzewo, ani roślina polna. Wyjścia 10: 14-15 

Według tradycji żydowskiej dziesięć plag pojawi się ponownie przed Mesjaszem. Rabin Josef Berger, rabin grobowca króla Dawida na Górze Syjon, wyjaśnił Breaking Israel News ten aspekt mesjanistyczny, cytując proroka Micheasza.

Pokażę mu cudowne czyny, jak za dni, w których wyruszyliście z ziemi egipskiej . Micheasza 7:15

Źródła żydowskie przewidują, że wszystkie plagi pojawią się ponownie w ostatecznym Odkupieniu, ale w jeszcze potężniejszych formach. Jest napisane w Midrasz Tanchumie , homilicznych naukach zebranych około V wieku, że „tak jak Bóg uderzył Egipcjan 10 plagami, tak i On uderzy wrogów narodu żydowskiego w czasie Odkupienia”.

Koncepcję tę wyjaśnił rabin Bahya ben Asher , 13-wieczny hiszpański komentator, który napisał: „W Egipcie Bóg wykorzystał tylko część swojej siły. Kiedy nadejdzie ostateczne odkupienie, Bóg pokaże o wiele, wiele więcej swojej mocy ”.

Rabin Josef Berger, rabin grobowca króla Dawida w Jerozolimie, spodziewa się, że na całym świecie pojawi się więcej plag.

„Plagi uderzyły w Egipt jako kara za ich traktowanie Narodu Izraela jako Ludu Wybranego Boga” – wyjaśnił rabin Berger. „Kiedy plagi pojawią się ponownie pod koniec dni, przyjdą one jako kara na jakikolwiek naród, a nawet osobę na całym świecie, która uciskała Żydów podczas tego 2000-letniego wygnania”. 

„Wiemy, że Ezaw jako Edom uciskał Izrael. Kiedyś mogliśmy zidentyfikować potomstwo Esawa, ale narody zostały rozproszone i zmieszane. Ale sprawiedliwość ta musi zostać wykonana, aby miało miejsce Ostateczne Odkupienie. ”

Rabin zacytował Proroka Joela:

Zbierzę wszystkie narody i sprowadzę je do Doliny Jehoszafata . Tam będę walczył z nimi nad Moim własnym ludem, Izraelem , który rozproszyli między narodami. Gdyż podzielili między siebie Moją ziemię Joela 4: 2