Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Prześladowania się nie skończyły

 

Prześladowania nie zostały zatrzymane.
W czasie pandemii wierni doświadczają nowych form represji. Chrześcijanom odmówiono dostępu do pomocy żywnościowej w Pakistanie, Indiach i Wietnamie. Wyznawcy Jezusa  Chrystusa są także skazywani na karę więzienia przez rdzennych przywódców etnicznych w Kolumbii, którzy uważają ich za odpowiedzialnych epidemii COVID-19. Wzrasta przemoc na tle religijnym.

Bardzo prosimy podpisać petycję, by wzmocnić ochronę wolności religijnej na świecie na poziomie UE!
Żądamy, by Ursula von der Leyen powołała na kolejną kadencję 
Specjalnego Reprezentanta UE ds. Wolności Myśli oraz Wiary poza UE.

 

PROSZĘ PODPISAĆ PETYCJĘ

Szanowni Państwo

w zeszłym roku nasza społeczność CitizenGO przeprowadziła ważną kampanię na rzecz wzmocnienia mandatu Specjalnego Reprezentanta UE ds. Wolności Myśli oraz Wiary poza UE.

Dzięki zaangażowaniu członków naszej społeczności w Europie osiągnęliśmy wtedy znaczące zwycięstwo.

Jednak teraz, po udanej kadencji pierwszego Specjalnego Reprezentanta, którym był słowacki eurodeputowany Jan Figel (jego kadencja zakończyła się 8 miesięcy temu), Komisja Europejska nadal nie powołała następcy na kolejną kadencję. Dlatego też obecnie funkcja ta nie jest przez nikogo sprawowana.

Specjalny Reprezentant odegrał znaczącą rolę, pomagając Asi Bibi w bezpiecznym wyjeździe z Pakistanu po tym, jak została oczyszczona z zarzutów bluźnierstwa. 

Poparcie dla kontynuacji mandatu wyrazili: członkowie Intergrupy Parlamentu Europejskiego ds. Wolności religii lub przekonań i tolerancji religijnej, specjalni wysłannicy poszczególnych krajów członkowskich, grupy naukowców, ale też liczni obywatele z całej Unii. Mimo to nie powołano kolejnej osoby do pełnienia funkcji Specjalnego Reprezentanta.

Wzywamy przewodniczącą Komisji Europejskiej, Ursulę von der Leyen, by ponownie mianowała Specjalnego Reprezentanta UE ds. Wolności Myśli oraz Wiary poza UE.

Bardzo proszę podpisać petycję na rzecz ochrony wolności religijnej na świecie z poziomu UE. Żądamy, by Ursula von der Leyen ponownie mianowała Specjalnego Reprezentanta UE ds. Wolności Myśli oraz Wiary poza UE.

W swojej pierwszym wystąpieniu na emigracji, Asia Bibi, chrześcijanka z Pakistanu, mama pięciorga dzieci, która została skazana na karę śmierci z powodu swojej wiary podziękowała Janowi Figelowi za prowadzone negocjacje w sprawie jej uwolnienia.

“Chcę podziękować aniołowi, osobie, która pomaga mi, od kiedy zostałam uwięziona do chwili obecnej: ta osoba to Jan Figel, Specjalny Reprezentant UE ds. Wolności Myśli oraz Wiary poza UE. Jestem mu ogromnie wdzięczna. Mam nadzieję, że Bóg da nam więcej takich osób.” – Asia Bibi

Bardzo proszę podpisać petycję, by pomóc uratować życie tych, którzy są prześladowani za swoją wiarę.

Specjalny Reprezentant UE ds. Wolności Myśli oraz Wiary poza UE został powołany do działania w 2016 roku, aby jako przedstawiciel Unii Europejskiej stawać w obronie wolności religijnej na całym świecie.

Do obowiązków wysłannika należą wizyty w krajach, w których mają miejsce najokrutniejsze prześladowania na tle religijnym. Celem podróży jest pomoc w wypracowaniu zasad dialogu oraz planu działania.

Odegrał kluczową rolę w ujawnianiu na poziomie europejskim tego, jakiego horroru doświadczają prześladowani chrześcijanie. Jego działania podniosły świadomość na temat trwających prześladowań i łamania podstawowych praw na świecie. Za jego kadencji UE zaczęła odgrywać znaczącą rolę w przeciwdziałaniu im.

Pandemia zatrzymała wiele dziedzin życia społecznego. Nie zatrzymała jednak prześladowań.  W czasie pandemii grupy religijne doświadczają nowych form prześladowań. Chrześcijanom odmówiono dostępu do pomocy żywnościowej w Pakistanie, Indiach i Wietnamie. Wyznawcy Jezusa Chrystusa są skazywani na karę więzienia przez rdzennych przywódców etnicznych w Kolumbii, którzy uważają ich za odpowiedzialnych za COVID-19.

W trakcie kryzysu epidemicznego, kiedy wielu przedstawicieli mniejszości religijnych na świecie zmaga się z ograniczeniem ich prawa do wolności religijnej, potrzeba, by UE jasno wypowiedziała się jak fundamentalnym prawem jest wolność wyznania.

Unia Europejska powinna nie tylko kontynuować, lecz także zwiększyć swoje wysiłki w obronie wolności religijnej na świecie.

Proszę podpisać petycję już teraz, aby ponownie powołano Specjalnego Reprezentanta UE ds. Wolności Myśli oraz Wiary poza UE.

Dziękuję za wszystko, co Państwo robią w obronie wolności religijnej

Ignacio Arsuaga z całym zespołem CitizenGO

Więcej informacji:
 
Chrześcijanie w Kolumbii wykluczeni z powodu Covid-19 (Open Doors)
https://www.opendoorsuk.org/news/latest-news/colombia-coronavirus/
Intergrupa ds. Wolności Religijnej: “Wzywamy Von der Leyen, by odnowiła mandat Specjalnego Reprezentanta UE ds. Wolności Myśli oraz Wiary poza UE najszybciej, jak to możliwe” (The European Post)
http://europeanpost.co/ep-intergroup-on-religious-freedom-we-urge-von-der-leyen-to-renew-the-mandate-of-the-eu-special-envoy-as-soon-as-possible/
Informacje na temat wolności religijnej. Komisja nie zdecydowała w sprawie Specjalnego Reprezentanta UE ds. Wolności Myśli oraz Wiary poza UE (ADF International)