Radio Chrystusa Króla
Jezuniu Moja Miłości

KSIĄŻKA

Książka religijna Jezuniu moja Miłości - zdjęcie 1

Tutaj można kupić:

            

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻANCU

„W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

 

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

 

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

 

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lub większej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna…

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

 

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

 

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

 

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

 

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

 

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

 

„Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły.”

Polska chrześcijańska albo żadna! Newsletter PCh24.pl

pch24.pl
PRAWA STRONA INTERNETU
 NEWSLETTER
numer 337

WYDARZENIA | OPINIE | PCH24TV


Krystian Kratiuk

Redaktor naczelny PCh24.pl w najnowszym odcinku programu „Ja, katolik”: – Polska będzie katolicka albo stanie się krajem satanistycznym. Tak! To radykalne, ale trzeciej opcji nie ma. Nie ma innej drogi. Chcemy to Państwu przypomnieć w naszym najnowszym e-booku. W publikacji, którą spośród naszych wszystkich, których – jak Państwo wiedzą – jest nie mało, uważam za najważniejszą. Polska chrześcijańska. Albo żadna.”

Jerzy Wolak

Polska będzie mocarstwem. Wiemy to na pewno. Taką obietnicę złożył nam wszak nie byle kto, tylko sam Jezus Chrystus. W roku 1938 wyrzekł On do Faustyny Kowalskiej znamienne słowa, które ta skrzętnie zapisała w zeszycie szóstym swego Dzienniczka: Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje (1732). Szykujmy się zatem, bo Pan Bóg nie rzuca słów na wiatr ani czczych obietnic nie składa.

Marek Dłużniewski

Zamiast dumy z bycia kolebką polskości i jej chrześcijańskiego dziedzictwa, Poznań woli stroić się w tęczowe piórka. Poszukujące własnej tożsamości miasto w ciągu ostatnich lat wyraźnie się pogubiło.

 WESPRZYJ PCH24TV

Zarówno portal PCh24.pl, jak i telewizja PCh24TV utrzymują się wyłącznie dzięki datkom przekazanym przez naszych wiernych Czytelników, Widzów oraz Przyjaciół, co sprawia, że nie jesteśmy w żaden sposób uzależnieni ani od wielkich koncernów medialnych, ani od wszelkiego rodzaju politycznego nacisku. Każda przekazana na nasze media złotówka pomoże nam w kontynuowaniu naszej misji. Aby wesprzeć telewizję PCh24TV, wystarczy kliknąć w poniższy link, który prowadzi do naszej strony w serwisie Patronite.

WSPIERAM TELEWIZJĘ PCH24TV

Można nas także wesprzeć poprzez tradycyjną formę przelewu bankowego. Wystarczy użyć danych znajdujących się poniżej.

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi ul. Augustiańska 28, 31-064 Kraków

Bank Pekao S.A
09 1240 4432 1111 0011 0362 2483

BARDZO PROSIMY O WPISANIE W TYTULE PRZELEWU „NA DZIAŁALNOŚĆ PCH24.PL


„W USA, po każdym zastrzeleniu przez policję czarnego przestępcy, bandyta zostaje bohaterem, miasta są demolowane w zamieszkach i płoną, a sklepy są rabowane – najpierw z gorzały, telewizorów i sportowego obuwia, ale MARKOWEGO, typu Nike. To nie są towary pierwszej potrzeby, prawda? A może właśnie są – w sytuacji, gdy o wszystkie inne potrzeby bytowe murzyńskiej społeczności zadbano w postaci zasiłków, darmowej edukacji i leczenia, a nawet mieszkań”, zastanawia się na łamach tygodnika „Do Rzeczy” Wojciech Cejrowski.

W związku z zawieszeniem przez publicznego nadawcę emisji programu „Warto rozmawiać”, poniedziałkowe spotkanie z Janem Pospieszalskim zostało przeniesione do internetu. Są bowiem sprawy ważne, z którymi nie można zwlekać i trzeba o nich mówić.

Od poniedziałku w 11 województwach działalność wznowiły salony urody, salony fryzjerskie i inni przedstawiciele tzw. branży beauty. Wyjątek stanowi 5 województw: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie oraz opolskie, w których ze względu na dużą liczbę zakażeń koronawirusem, dotychczasowe obostrzenia nadal będą obowiązywać. Ponadto w 11 województwach przywrócono lekcje w systemie hybrydowym w klasach I-III w szkołach podstawowych.

W odpowiedzi na planowaną przez liderów niemieckiego Kościoła akcję błogosławieństwa homozwiązków, biskup José Ignacio Munilla Aguirre wezwał wiernych do modlitwy za kościół w Niemczech, aby „pozostał wierny Magisterium, a nie zatracił się w buncie”.

Mianowanie następcy kardynała Roberta Saraha na stanowisku prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów może nastąpić przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, twierdzi na łamach agencji CNA Andrea Gagliarducci.

Biskup pomocniczy Astany, zwracając się do członków włoskich organizacji pro-life, wyraził potrzebę budowy nowego, bezkompromisowo ruchu odrzucającego stosowanie komórek abortowanych dzieci w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym.

Wiadomość ta została wysłana pod podany adres email zgodnie z dostarczoną Państwu klauzulą informacyjną w ramach utrzymywania stałego kontaktu ze Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi (administrator danych) w związku z jego celami statutowymi, w szczególności poprzez informowanie o organizowanych przez nasze Stowarzyszenie akcjach społecznych i możliwościach wspierania działalności Stowarzyszenia. Jeżeli nie życzą sobie Państwo otrzymywać więcej takiej korespondencji, prosimy o wypisanie się przy użyciu linka:Wypisuję się lub poprzez wejście na stronę: http://piotrskarga.eu/out?s=214339120 .

Copyright by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZ